26 Nisan 2018 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 17°C
Açık
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
4. BALKAN VETERAN SPOR TURNUVASI
Yazı Tarihi: 19 Mayıs 2017 Cuma 09:23

Belediyemizin bu yıl 4.sünü tertiplediği Balkan Veteran Spor Turnuvası, 6 ülke, 8 erkek futbol, 8 Erkek Basketbol ve 6 kadın Basketbol olmak üzere 22 takımın katılımıyla Belediyemiz LYFA Tesislerinde 3 gün sürdü. Kentimiz Veteranlar Spor Kulübü ile Kent Masterlerin futbol, Lüleburgaz Yıldızları Kadın Basketbol ile Bulgaristan’dan Stara Zagora futbol, Varna Futbol Kadın Basketbol, Plovdiv Kadın-Erkek Basketbol, Sırbistan Futbol, Kadın-Erkek Basketbol, Bosna-Hersek Futbol, Erkek Basketbol, Yunanistan AO Xhantis Futbol, Kadın-Erkek Basketbol, Romanya Futbol, İstanbul Galatasaray Erkek Basketbol, İstanbul Best Kadın-Erkek Basketbol takımlarının katıldığı Turnuva, sporseverlere 3 gün boyunca unutamayacakları bir hafta sonu yaşattı.

Müsabakalar sonunda Futbol’da Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübü, 2. Balkan Veteranlar Spor Turnuvasından sonra bu yıl da 4. Veteranlar şampiyonluğunu finalde Romanya’yı 4-1 yenerek 2.Balkan Veteran Şampiyonluğunu kazandı. 2.Romanya, 3.Yunanistan AO Xhantis, Turnuva Futbol centilmen takımı Stara Zagora, Basketbol Kadınlarda 1.Aspida Xhanti, 2.Sırbıstan, 3.Varna ve İstanbul Basketbol SES centilmen takım, Basketbol Erkeklerde Galatasaray 1.AEK Komotini 2. ve Best Akademi 3.ve Plovdiv centilmen takım olarak belirlendi.

TRAFİK

Kentimizde belli yerlere konan delinatörler kent trafiğini oldukça rahatlatsa da yine bazı sürücüler park etmemeleri için konan delinatörlerin üzerlerine çıkmakta veya park edilmemesi gereken toplu taşıma araçlarının yerlerine araçlarını park edip dörtlülerini yakarak gün boyu toplu taşıma araçlarına ait yerleri işgal ederek yine trafiği aksatmaya devam etmekteler. Umuyorum yapılan bu güzellikler yanında sürücülerimiz bu kurallara uyar, uymamakta ısrar edenler de ilgililer tarafından uyarılır.

AMATÖR SÜPER LİG

İl’imiz Amatör Süper Ligi’nde 07 Mayıs 2017 tarihinde oynanan müsabakalar sonunda Lüleburgazspor,

 oynadığı 24 müsabaka sonunda 19 galibiyet, 4 beraberlik ve 1 mağlubiyet ile attığı 86 gol ve topladığı 61 puanla şampiyon olarak 2017-2018 sezonunda yeniden BAL Lig’ine çıkmıştır. Attığı rekor sayılacak gol ve topladığı puanlardan sonra BAL Lig’ine çıkan başta LÜLEBURGAZSPOR Yönetim kurulu ve futbolcularını kutluyor, BAL Lig’inde başarılar diliyorum. Yine sezon başı çok iyi giden ancak daha sonra tökezleyen ama tüm sıkıntılara rağmen yine de 2.olarak İl’imizi BAL Ligi’nde temsil edecek olan komşumuz Babaeskispor’u da kutluyor ve BAL liginde başarılar diliyorum.

2.AMATÖR KÜME

2.Amatör Küme

A-Grubunda Karamusul Ergenespor ile Üsküpspor arasındaki kıyasıya mücadele devam ediyor. Karamusul Ergene kaçıyor Üsküpspor kovalıyor. Çünkü 1.olan takım risk almadan doğrudan 1.Amatör Kümeye çıkacak, gruplarında 2,3,4 ve 5.olan takımlar Play-Off oynayacaklar.

B-Grubunda ise durum daha farklı. Son 3 haftaya girilirken 4 takımın da şansı var 1.lik için ve oldukça heyecanlı bir grup B grubu 2.Amatörün. Ne var ki her iki grupta da maçlara çıkamayan takımlar var. Bu da İl’imizde futbolun yavaş yavaş tükenmeye başladığını gösteriyor. Acilen kulüplere maddi destek sağlanacak çözümler üretilmeli. Ama her şeyden, maddiyattan da önemlisi takımları toparlayacak olan kendi alt yapılarıdır. Taşıma suyla değirmen dönmez. Bu alt yapı olayı tüm takımlarımız için geçerlidir.

ÖZLÜ SÖZLER

* Başarının sırrı, uğraşılan konuya hakim olmaktır. Benjamin Disraeli

*Bende 1 yumurta var, sende 1 yumurta var. Ben sana 1 yumurta versem, sen bana bir yumurta versen, bende 1 yumurta sende 1 yumurta olur. Bende 1 bilgi var, sende 1 bilgi var. Ben sana 1 bilgi versem, sen bana 1 bilgi versen, bende 2 bilgi, sende de 2 bilgi olur. Konfüçyüs

*Kişi kim olduğunu bilmek isterse, kimleri sevdiğine baksın… Mevlana.

*Yaşamda en önemli şey kazançlarımızı kullanmak değildir. Bunu herkes yapar. Asıl önemli olan kayıplarımızdan kazanç sağlamamızdır. Bu zeka gerektirir; akıllı insanlarla aptal insanlar arasındaki fark budur. William Bolith

Bu yazı 652 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» FUTBOL-BASKETBOL
» HOŞ GELDİN KENTSPOR
» BAL LİGİ
» SAL LİGİ
» YAYA TRAFİĞİNE AÇIK CADDELER
» TEK YÖN
» HAFTANIN DEĞERLENDİRMESİ
» SÜPER AMATÖR LİGİ
» BALKAN VETERAN LİGİ
» YALÇIN TARZAN
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter