22 Temmuz 2018 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 22°C
Açık
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
1967 -2017
Yazı Tarihi: 09 Haziran 2017 Cuma 07:46

Yıl 1967 ve Yeşilova ve Adalet takımlarının birleşmesiyle kurulan ve her iki takımdan alınan renklerle kurulan takım LÜLEBURGAZSPOR. Tam 50 yıl olmuş efsane takımın kurulması, 50 yılda büyük başarılara imza atmış bir takım LÜLEBURGAZSPOR. Son maçına kadar Türkiye’nin ve Avrupa’nın tek namağlup takımı, Fenerbahçe ve Beşiktaş’ı kupadan eleyerek son dört takım arasına kalan bir takım LÜLEBURGAZSPOR. A.Aydın ÇELİK’leri, İbrahim’leri, Mehmetcan’ları, Yalçın’ları, Müjdat’ları, Ziya’ları isimlerini yazamadığım daha birçok futbolcuları bünyesinden çıkarıp milli takıma şimdiki adı Süper Lig olan lig takımlarına gönderen bir takım. 50 yıl geçmiş, yıl 2017 ve kuruluş 1967…

TRAFİK

Bugüne kadar devamlı vatandaşlardan araç sürücüleri ile şikayetler alıyorduk, bu sıralar küçük araç sürücüleri toplu taşıma araçlarından şikayetçiler, toplu taşıma araçlarının durak olmayan yerlerde yolcu indirme-bindirme yapmaları. Küçük araç sürücülerinin en fazla şikayetleri durak olmamasına rağmen toplu taşıma araçlarının Orduevi önünde yolcu indirme-bindirme yapması. Burası delinatörlerle ayrıldığı için tek yön oluyor ve arkada trafik sıkışıyor. Küçük araç sürücülerinin en büyük şikayeti Orduevi önünde durak olmamasına rağmen toplu taşıma araçlarının yaptığı indirme-bindirme.

Delinatörler gerçekten kenti oldukça rahatlattı, ancak delinatörler olmasına rağmen bazı araç sürücüleri delinatörlerin üzerine çıkarak park etmeleri. Tabi bununla beraber ne kadar toplu taşıma araçlarından şikayetçi ise küçük araç sahipleri, bir çoğunda da küçük araç sahipleri toplu taşıma araçlarının duraklarını işgal ediyor, bu da trafiği aksatıyor. Bilhassa Kaymakamlık lojmanı önündeki minibüs durağı ile Belediye otoparkı karşısı Emrullah Efendi Caddesi’ndeki duraklar devamlı küçük araç sahipleri tarafından işgal ediliyor.

Tek yön yapılan cadde ve sokaklarda maalesef kurallara uyulmuyor, araç trafiğinin yoğun olduğu kentimizde mahalle araları, sokaklar çift taraflı araçlarla işgal ediliyor, karşı karşıya gelen araç sahipleri neredeyse birbirlerine girecekler. Tek yön uygulamalarına sürücülerimizin kesinlikle uymaları trafiği rahatlatacaktır.

Bugün yazımın çoğunu bu tür şikayet demeyeyim de vatandaşlık görevi yapanların duyumlarına ayırdım. Tabi şimdi motosikletlerden bahsetmeden geçemeyeceğim. Yaz geldi, motosiklet sezonu açıldı, gerçi yiyecek, gıda maddesi taşımacılığı yapan motosikletler için yaz-kış sezon, bunlar ve diğer yani yiyecek-gıda maddesi taşımacılığı yapan motosikletler, yayalara ait yol, yaya kaldırımları, ters yön doğru yön demeden ralli yaparcasına, zamanla yarışırcasına süratle gidip geliyorlar. Bunları yazdık ve önlem alınmasını defalarca istedik.Değişen hiçbir şey yok, sanıyorum mutlaka bir cana mal olması bekleniyor. Gelelim ikinci tip yaz sezonu motosikletlerine. İstanbul ve Fatih caddesinde birinci tipler gibi ve bazıları da CD çalarak adeta motosikletlerle gezi parkuruna dönüştürdüler, hem de en yoğun olduğu saatlerde birçok motosiklet tur atıyor İstanbul ve Fatih caddesinde, kontrol yok, vatandaşlardan biri “uyardım neredeyse inip beni döveceklerdi” dedi. Yaz geldi ve ayrıca ramazan iftar sonrası şehir merkezi aşırı kalabalık oluyor, aileleri ile birlikte çocuklar yoğunlukta.

YAZ AKŞAMI YILDIZLARI FUTBOL TURNUVASI

Geleneksel hale gelen ve Belediyemizin Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübü ile birlikte organize ettiği Turnuva bu yıl da 11 Temmuz 2017 tarihinde Belediyemiz LYFA Tesislerinde haftanın üç gecesi yapılacak müsabakalarla devam edecektir. Katılım süreci başlamış, ilk 16 takım arasında ilk müsabakalar tek devreli lig usulü oynanacak, daha sonra eleme müsabakalarına geçilecektir. Futbol müsabaka talimatları uygulanacak, büyük sahada oynanacak, yaş kısıtlaması yok, her hafta değişik futbolcular her takımda oynayabilir, ancak turnuvadaki takımlarda oynamamış olacak. Müracaatlar Belediyemiz Tesisler Müdürlüğü’ne yapılacak ve müracaat eden ilk 16 takım turnuvaya katılacaktır. Trakya’nın her tarafından takımların katılabileceği bu Turnuva sporseverler spor dolu 1 ay yaşatacaktır.

İlimiz Amatör kümesindeki müsabakaları sonrası yapılacak olan Yaz akşamı Yıldızları Turnuvası yine sporseverlere yeni yıldızları seyretme imkanı sunacaktır. Birçok kulüp yöneticisi ve teknik adamların izleyeceği bir Turnuva olacaktır.

LÜLEBURGAZ VETERANLAR SPOR KULÜBÜ

Yine Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübü, davet ettiği Bulgaristan Plovdiv Veteran futbol takımı ile yarın (10.06.2017) Belediyemiz LYFA’da saat 17:00’de dostluk müsabakası yapacaklardır. Daha sonra Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübü önümüzdeki hafta 16-18.06.2017 tarihlerinde Bulgaristan Plevne kentinin davetlisi olarak 4’lü Turnuvaya katılmak üzere 25 kişilik kafile ile Plevne’ye hareket edecektir. Yine Ağustos ayında ailece Bosna-Hersek’e gidilecek gösteri maçı sonrası tarihi gezi yapılacaktır.

Bu yazı 966 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» KENTSPOR
» AYAKKABILARIMIZA CAN VEREN ADAM Tevfik KARATAŞ
» AMATÖR KULÜPLERE MADDİ DESTEK
» Adı : Hüseyin Soyadı : TUZCU
» Adı: Mehmet Soyadı : YÖRÜTEN
» ADI : Özgür SOYADI: USLU
» 2.AMATÖR KÜME
» BELEDİYE BAŞKANLIĞI
» FUTBOL-BASKETBOL
» HOŞ GELDİN KENTSPOR
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx