23 Mayıs 2018 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 24°C
Açık
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
BAYRAM
Yazı Tarihi: 22 Haziran 2017 Perşembe 08:46

Evet, mübarek Ramazan ayı bitiyor ve kısmetse yarın arife ve Pazar günü de Bayramın birinci günü. Tüm güzel insanların Bayramlarını kutluyorum. Ramazan ayı boyunca Kentimizin her mahallesinde her sokağında, her zamanki gibi Sokollu camimizde iftar yemekleri verildi, eller dualar için açıldı. Allah kabul etsin. Bayram, aman aman yola çıkacaklar çok ama çok dikkat etsinler, kurallara uysunlar, mübarek Bayram gününde yakınlarını üzmesinler.

 

BİR HAKEM DAHA AYRILDI

TFFHGD Şube Başkanlığını, İl Hakem Kurulu üyeliğini yaptığım, sevdiğim ve İlimizin kaliteli hakemlerinden İlker GÜNEŞ’ de hakemliğin 45 yaş olan bitiminden 7 yıl önce, yani 38 yaşında MHK’nın aldığı karar gereği sezon bitiminde hakemliği bıraktı, daha doğrusu klasman yükselme şansı olmadığından gözlemcilik yapmak üzere düdüğünü başucuna astı. Evet, eskileri karıştırırken bulduğum bazı bilgileri sizlerle paylaşmak istedim. Çünkü bir süre onun ve onun gibi birçok Hakemin Yöneticiliğini ve Dernek Başkanlığını yaptım.

Adı                              : İlker

Soyadı                         : GÜNEŞ

Ana Adı                      :Sevim

Baba Adı                     :Vedat

Doğum Yeri ve Tarihi : Babaeski,07.04.1979

İlker GÜNEŞ. Babaeski doğumlu, ilkokulu Düğüncülü Köyünde, Orta okulu Alpullu Ortaokulunda, Liseyi Lüleburgaz Endüstri Meslek Lisesi’nde ve son olarak da Tekirdağ Meslek Yüksek Okulundan mezun oldu. Hakemliğe başladı, evlendi 1 erkek çocuğu ve inşallah hayırlısı ile gelecek 2.erkek çocuğunu bekliyor. 14 yılı klasman olmak üzere 18 yıl düdük çaldı, bayrak salladı ve 18 yılın sonunda 38 yaşında sahalardan hakem olarak ayrıldı ama Gözlemci olarak dönecek. Son müsabakası sonrası belli başlı arkadaşlarıyla Alpullu’da hakemliği bırakmasını kutladılar. Bunu basından öğrendik. Yanında sadece belli başlı arkadaşları vardı, oysa ben bu son müsabakası sonrası sıcağı sıcağına İl Hakem Kurulu ve üyesi olduğu TFFHGD Yönetiminin de yanında olmalarını görmek isterdim. Bu işler sıcağı sıcağına olur. Haaa bu benim görüşüm belki İl Hakem Kurulu ve TFFHGD Yönetimi başka bir şeyler düşünmüş olabilir ama ben bu işlerin sıcağı sıcağına olmasını isterim. Son terlerini akıttığı sahada son müsabakalarını yönettiği sporcuların arasında kutlamasını isterdim. Burada İl Hakem Kurulu ve TFFHGD Yönetim kuruluna şunu söyleyebilirim, yapacağınız varsa şimdilerde değil sezon açılışında tüm arkadaşlarının arasında yaparsanız çok daha iyi olacağı kanaatindeyim. İlker GÜNEŞ’e de bundan sonraki yaşamında başarı ve mutluluklar diliyorum.

 

PLAY-OFF’lar-ASKF SEÇİMİ

1.Amatör Kümeye çıkacak diğer iki takımın belirlenmesi için yapılan müsabakalar maalesef ertelendi, hem de her iki müsabaka da yarıda kaldı. Sanıyorum 1.Amatör kümeye çıkacak 2 takımı belirlemek ve kararı vermek yine Ankara tarafından belirlenecek. Arkadaş, atattırılan arkadaş oraya nasıl geldiğini biliyorum, seçimden korktuğun için kimseye haber vermeden atattırıldın, kulüpler seçim olacak diye geldi senin atattırılan yazını öğrendiler, seçim olmadan kim ve kimler tarafından atattırıldın? Üyeleriniz takımları hiçe sayarak seçimden kaçtınız, üyeleriniz kulüplerden mi yoksa atattırılandan bir başkası aday olur diye sizi korkuttu? Ancak korkunun ecele faydası yok. Her şey yine ASKF üyesi kulüplerin elinde, İl Temsilcisi seçimi yaptırılmadı ama şimdi ASKF seçimi var. 3 yıl boyunca sizleri yönetecek Yönetimi seçeceksiniz. Temmuz ayı içinde yapılacak seçimde adaylara başarılar diliyorum. 1 Genel Başkan’ın, 3 Başkan Yardımcısı, 1 Genel Sekreter, 1 Genel Sekreter Yardımcısı, 1 Mali Sekreter, 1 Mali Sekreter Yardımcısı, 1 Örgütlenme Sekreteri, 1 Eğitim Sekreteri ve 1 de Basın ve Halkla İlişkiler Sekreteri olmak üzere 11 Yönetim Kurulu, 3 Denetim Kurulu, 3 Onur Kurulu ve 7 kişi de tamamının yedek üyeleri ile birlikte Konfederasyon delege seçimi yapılacaktır.

 

VETERANLAR SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ

Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübü Derneği geçtiğimiz hafta gittiği komşumuz Bulgaristan Plevne Kentinden çok iyi duygu ve düşüncelerle döndü. Plevne’nin şehrinin tamamını, müzesini, Panoramasını, Şıpka Geçidi’ni, yani tüm tarihi dokularını gezerek mutlu bir şekilde Kentimize dönmüştür. Şimdi Temmuz ayının 2.haftası gelecek olan Burgaz Hakem ve gözlemcilerinin veteran takımını karşılamaya hazırlanıyor.

 

ÖZLÜ SÖZLER

*Fikirlerini ve söylediklerini asla kabul edemem. Ama onları söyleme hakkını ölünceye kadar savunurum.”
Voltaire

*Akıllı adam aklını kullanır. Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanır. Bernard Shaw

* Akıllı görünme çabası, çoğu zaman akıllı olmayı engeller. La Rochefoucauld

Bu yazı 513 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» 2.AMATÖR KÜME
» BELEDİYE BAŞKANLIĞI
» FUTBOL-BASKETBOL
» HOŞ GELDİN KENTSPOR
» BAL LİGİ
» SAL LİGİ
» YAYA TRAFİĞİNE AÇIK CADDELER
» TEK YÖN
» HAFTANIN DEĞERLENDİRMESİ
» SÜPER AMATÖR LİGİ
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx