22 Mayıs 2018 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 24°C
Açık
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
ERGENE VELİMEŞESPOR
Yazı Tarihi: 30 Haziran 2017 Cuma 07:39

2016/2017 Sezonunda BAL Ligi’nden 3.Lige çıkan komşumuz Ergene Velimeşespor, stadındaki eksiklikler giderilene kadar ilk yarı iç saha müsabakalarını oynamak için TFF ve İl’imiz Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne müracaat etmişlerdir. Uygunluk durumu araştırılmaktadır. Tabi kentimiz BAL Ligi takımı Lüleburgazspor’un iç sahasında oynayacağı müsabakalar değerlendirilerek, biri içeride oynarken diğer takım  deplasmanda olacak şekilde, yani eğer uygunluk görülürse sporsever halkımız bir hafta BAL Ligi takımımız Lüleburgazspor’u bir hafta da Ergen Velimeşespor’u izleme şansına sahip olacaktır. Bekleyip göreceğiz.

BÖLGESEL AMATÖR LİG’E KATILIM İÇİN 14 TEMMUZ SON TARİH

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 8. sezonu düzenlenecek olan Bölgesel Amatör Lig'e katılma hakkı bulunan kulüplerin, katılım belgelerini en geç 14 Temmuz 2017 tarihine kadar TFF Amatör İşler Müdürlüğü BAL Departmanı'na göndermelerinin gerektiği açıklanmıştır.

BAL'a 2017 - 2018 sezonunda 163 takımın katılma hakkı bulunuyor. Bu takımlardan 91'i BAL'da kalan, 62'si yerel amatör liglerden BAL'a çıkma hakkı kazanan ve 10'u Spor Toto 3. Lig'den düşen takımlardan oluşuyor.

2017-2018 sezonunda Bölgesel Amatör Lig'e katılma hakkı bulunan 163 kulübün detayları da  şöyledir:

Spor Toto 3. Lig'den düşen 10 takım.

BAL'da direkt kalan 48 takım.

BAL'da olup baraj müsabakasında ligde kalmayı başaran 43 takım.

Baraj müsabakasını kazanarak BAL'a çıkan yerel amatör ligden 17 takım.

Yerel amatör ligden baraj müsabakasını kazanarak BAL'a çıkan 45 takım.

AMATÖR SPOR KULÜPLERİNİN EN BÜYÜK DERDİ

Evet, birçok profesyonel kulübün olduğu gibi Amatör Spor Kulüplerimizin de en büyük derdi maddi imkansızlıklar. Sponsor bulma, genç yöneticilerin kendi maddi durumları, evlerinde eş ve çocukları hastalandığı zaman doktor için bahane bulurken, sahada başında bulundukları Takım oyuncuları için hiçbir fedakarlıktan kaçmadan, hiçbir bahaneye sığınmadan sporcularını alıp hastaneye, doktora götürüp başlarından ayrılmazlar. Böyledir spor kulüplerinin yöneticileri ama bazıları da vardır, hafta tatili demez, bayram demez kulüpleri için kendi araçları ile köylerinde kendi kasabalarında saman, ot toplayıp satarak, başkalarına iş yaparak kulüplerine gelir sağlamak, evet böyle kulüp Başkanlarına böyle kulüp Yöneticilerine de rastladım. Gece gündüz demeden kendi araçları ile kulüplerine gelir sağlamak için çalışanlar, vefakar yöneticiler.

Vizespor’u BAL Ligi’ne çıkaran Vizespor Kulüp Başkanı Egemen Aykanat da Vize’de çok güzel bir Seyir-Kahvaltı-Izgara salonu açarak geniş bir kitleye hizmet vermeye başlamıştır. Yine 2 genç Kulüp Başkanımız Turgutbey Gençlik Spor Kulübü Başkanı Alper Alp ve Takımını 2.Amatör Kümeden 1.Amatör Kümeye çıkaran en genç Kulüp Başkanı Tansu Şahin ile birlikte Çakmak Sokak’ta çok güzel, tertemiz ve ferah ve her tarafı TV ile donatılmış Matiz ismini verdikleri bir restoranı tüm kentimiz halkı ve sporseverlerin hizmetine açmışlardır. Bundan sonra sanıyorum ki transfer ve teknik adam transferlerinin yapılacağı bir mekan da olacak MATİZ. Çünkü gittiğimiz ve gördüğümüz kadarıyla tertemiz, pırıl pırıl bir mekan ve müşterilerinin çoğunluğu spor bağımlıları. Gerek Vize’de Egemen Aykanat’ın gerekse kentimizdeki iki genç Kulüp Başkanının açmış oldukları işyerlerine hayırlı işler ve bol kazançlar diliyorum. Vize’deki Seyir-Kahvaltı-Izgara salonu ile kentimizdeki MATİZ’in görülmesini tavsiye ediyorum.

A.S.K.F. SEÇİMLERİ

Temmuz ayının 9’unda Kırklareli’nde 3 yıllığına A.S.K.F. Yönetim, Denetim ve Üst Kurul Delege seçimleri yapılacak ve üye her kulübün 3 delegesiyle yeni yönetimler belirlenecek. Uzun yıllar aynı yönetimle yönetilen  A.S.K.F.’ye şimdi yeni bir rakip çıktı. Ülkü TIRPANCI! Ve filozof Heraklietos’un bir sözüyle seçim gezilerine başlıyor. "Değişmeyen tek şey değişimin kendisidir" diyor ve dolaştığı, konuştuğu Kulüp Yöneticisi ve Delegelere sadece projelerini anlatıyor. Son güne kadar kulüpleri tek tek dolaşacağını ve projelerini anlatacağını söylüyor Ülkü TIRPANCI ve yıllarca değil, sadece bir dönem istiyorum diyor. Çünkü öyle bir genç yönetim geliyor ki önlerinde hiçbir şey duramaz. Bu yüzden ‘Sadece bir dönem yapıp projelerimizi hayata geçireceğiz diyor ve sonra gönül rahatlığıyla yerimizi genç yöneticilere bırakacağız. Yapacağımız her şeyi Kulüplerimizle birlikte yapacağız, ben değil BİZ olacağız’ diyor. Onların başına atamalarla değil onların oylarıyla belirleyecekleri yetenekli kişileri getireceğiz diyor. Aktarma ücretlerini Türkiye’deki tüm ASKF’lerle görüşüp kulüplerimizin lisans ücretlerini azaltmaya çalışacağız diyor, daha birçok projemiz var diyor, ama kulüp yöneticilerimizle, delegelerimizle görüşerek hep birlikte ben değil BİZ olarak hayata geçireceğiz diyor. Ve yine diyor ki “DEĞİŞMEYEN TEK ŞEY DEĞİŞİMİN KENDİSİDİR”

 

                                                                                                                       sonemek@gmail.com

 

Bu yazı 685 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» 2.AMATÖR KÜME
» BELEDİYE BAŞKANLIĞI
» FUTBOL-BASKETBOL
» HOŞ GELDİN KENTSPOR
» BAL LİGİ
» SAL LİGİ
» YAYA TRAFİĞİNE AÇIK CADDELER
» TEK YÖN
» HAFTANIN DEĞERLENDİRMESİ
» SÜPER AMATÖR LİGİ
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx