22 Temmuz 2018 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 22°C
Açık
YAZAR DETAYI
Bilgenaz ŞEN
Doğaya ve kendine son bir şans!
Yazı Tarihi: 04 Temmuz 2017 Salı 07:00

Bilgenaz Şen

En son ne zaman kafamızı kaldırıp uçsuz bucaksız gökyüzüne bakarken zihnimizin derinliklerinde hayallere daldık? 

En son ne zaman Güneşin en yoğun kızıllığıyla görkemli batışını izledik?

Kalbimizi deliler gibi çarptıran o bir çift göz ile en son ne zaman gerçek sevgiyi hissettik? 

Gerçek sevgiden, umuttan, aşktan uzaklaşan bedenlerimizden dışarı çıkmak için çırpınıp duran ruhumuza en son ne zaman istediğini verdik? 

Algılarımızı öyle bir kapatıyoruz ki hayatımızın çoğunda, ne doğanın mucizelerini ne evrenin sonsuzluğunu görebiliyoruz yavan bakışlarımızda. Kendi sıradanlığımızda boğuşup duruyoruz duygularımızı önemsemeden. Robotlaşmak belki de henüz isim bulamadığım bu doğallıktan uzaklaşma eylemi.

Sanatı umursamayı bırakın, kendi benliğimizden vazgeçiyoruz fazla maaş uğruna. Hiçliğin kıyısında kendimize zarar verip duruyoruz öylece. Dünyanın hiçliğine karışıp kendimizden geçiyoruz.

Oysa... bulutsu gökyüzü güçlü kollarıyla bizi sarmaya, kaybettiğimiz umuda geri götürmeye hazır bekliyor. Yemyeşil bir ormanda güzelliklerini bize sunmaya hazır. 

Yaprakların hışırtısında, nehrin ağır ağır akışında, hafifçe esen rüzgarın koynunda, en sevdiğimiz müziğin içimizi kaplayan huzuruyla, kalbimizin yumuşak atışını bize hissettirebilmek için bekliyor.

Dünyada yalnızca bir kere bile olsa gerçek sevgiyi hissetmemiz için bizi yanına çağırıyor. Gerçekliğimize, kendi benliğimize dönebilmek için bir adım bekliyor.

Hayatı hissederek yaşamayı, arzuları, en derin tutkuları geri vermek, insan olduğumuzu hatırlatmak ve belki de ruhumuzu son kez teslim edebilmek için bekliyor.

 Yalnızca bir kere; oluşturduğumuz kabuktan çıkabilmemiz için... Yalnızca bir kere.

 

Bu yazı 717 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» Normalliğin Yazısı
» Doğaya ve kendine son bir şans!
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx