23 Haziran 2018 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 21°C
Kapalı
YAZAR DETAYI
Derya BALLI
RUHUMUZUN TATİLİ
Yazı Tarihi: 12 Temmuz 2017 Çarşamba 07:10

 Haziran, Temmuz, Ağustos...
Yaz gelince çoğumuzun hayali deniz, kum, güneş olur. Denize gitmeye alışmış insanlar tatil yerine ayak bastıklarında deniz kokusunu aldıkları gibi derin bir "oh" çekerler. Çünkü kışın hayal ettikleri tatile artık kavuşmuşlardır.  Bazı insanlar ise yaz geldiğinde tarlaya gidip çalışabilir, köylerinde kalabilir ya da çalışmak için başka işlere girebilirler. Bu da onların alışkanlığıdır. Üçüncü bir grup ise yazın anneanne ya da babaannelerinin yanına memlekete gider orada deniz, yayla ya da köy tatili yaparlar. İnsanlar tatil olarak neye alıştıysa yaz geldiğinde onu arar. Tabii ki yıllarca çalışmak zorunda kalıp daha sonra deniz tatiline gidebilmiş insanlar denizi seçecektir imkanları ölçüsünde.
    Bir kısım insan ise yazı, denizi ya da sıcağı sevmez. Kışın tatile gitmekten ya da kış mevsiminden hoşlanırlar. Sadece kışın ve yaz-kış tatile gidenler de olabilir.
    Yaz tatili çok uzun olduğu için tatil deyince ilk akla o gelir. Fakat tatilin birçok kişide birçok manası vardır. Tatil her an olabilir. Bayram tatili, hafta sonu tatili, ufak tefek işten erken çıkma tatilleri.... Liste uzar gider böyle.
    Önemli olan ruhumuzun dinlendiği, streslerden bir nebze olsun kurtulduğumuz kısa ya da uzun soluklu tatillerdir. İnsan tatili  isterse her an yaşayabilir ruhsal olarak. Dinlendirici bir müzik, sevdiklerimize sarılmak, kitap okumak, piknik yapmak ruha iyi gelen etkinliklerdir. Ruhumuza iyi bakmalıyız ki huzurlu bir ömrümüz olsun.

Peki ruhumuzun dinlenmesi ne demektir? Kendimizi huzurlu hissetmek, sorunların üstesinden gelebileceğimize dair inancımızın olması, kararlı bir şekilde hedefe ulaşmak için gerekli adımları atmaya hazır olmak, duygularımızın dinginleşmesi, herkese karşı saygılı davranabilmek, sevgi dolu olmak. Bütün sene çalışıp sonra kendimize zaman ayırmak, sevdiğimiz etkinlikleri yapıp gülümsemeyi yüzümüzden eksik etmemek.
    Benim gibi tatilde olanlara iyi tatiller, hala çalışanlara iyi çalışmalar. Mutluluk içimizde her an onu bulabiliriz.
    Sevgiler...
 

 

Bu yazı 484 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» MOTİVASYON NASIL ARTTIRILABİLİR?
» RUHSAL ZEKA
» ALIŞVERİŞ BAĞIMLILIĞI 2
» ALIŞVERİŞ BAĞIMLILIĞI
» AŞK
» DOĞUM SONRASI DEPRESYONU 2
» DOĞUM SONRASI DEPRESYONU (DSD)Bağlantı
» KAHRAMAN BABALAR
» OKUL FOBİSİ
» BABA FİGÜRÜNÜN ÇOCUK İÇİN ÖNEMİ
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx