23 Haziran 2018 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 21°C
Kapalı
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
YAZ AKŞAMI YILDIZLARI TURNUVASI Cavit DEDEOĞLU Kupası
Yazı Tarihi: 14 Temmuz 2017 Cuma 07:18

Evet 10.07.2017 Pazartesi akşamı saat 19:00’da takım ve misafirlerin katılımıyla yapılan açılış kokteyli ve Belediye Başkanımızın açılış konuşması ve 19:30’da da ilk müsabaka ile 3.Turnuva olarak başladı. Yaklaşık 1,5 ay sürecek turnuvada 35 takım kıyasıya mücadele edecek. Yenilen takım kaybetti diye bir düşünce olmasın çünkü bir hafta sonra farklı bir takım çıkarma şansı var takımların, kural sadece Turnuvaya katılan takımlarda oynamamış olsun. Her hafta değişik futbolcu oynatabilirsiniz. Her geçen gün çok daha zevkli mücadelelere sahne olacak LYFA (Lüleburgaz Yıldızları Futbol Akademisi) 4 gecede takımlarını seyretmeye gelenler futbol sahalarının aksine LYFA’ya ailece gelmeye başladı. Yani artık spor sahalarına parka gidiliyor gibi gidip gelmeye başladı sporcu, yönetici, taraftar, seyirci ve aileleri. Bu da Kentteki spor sahalarında seyirci kitlesinin değişmeye başladığının göstergesi ve sahalardaki kötü kelimeleri engelliyecektir diye düşünüyorum. Ve bu Kent bu değişimi genele yayacaktır diye düşünüyorum.

Ayrıca LYFA futbolcu pazarı olmaya da devam ediyor. Kentimiz takımları dahil birçok Kent ve Bölgeden futbolcu seçmek için gelenleri görüyor ve kendileri ile görüşüyoruz. İleride Turnuva tüm Trakya'ya hitap edecek şekle ve daha erken aylara alınarak çok daha fazla futbolcunun tercih edeceği bir Turnuva ve Futbolcu pazarı Kenti olacaktır, Lüleburgaz ve LYFA.

Tüm müsabakaların centilmence geçmesi dileğimizdir ancak Centilmenliğe uyulmadığı taktirde de takım ne olursa olsun turnuvadan men edilecek ve diğer Turnuvalara alınan isim ve takımlar kabul edilmeyecektir.

ASKF SEÇİMLERİ

Evet geçtiğimiz hafta İl’imiz ASKF seçimleri yapıldı ve birçok takımın şikayet ettiği Hasan BAŞDEMİR ekibi, Ülkü TIRPANCI ve ekibine karşı seçimi farklı bir şekilde kazandı. Buradan Hasan BAŞDEMİR ve ekibini kutluyorum. Seçim bir yarıştır. Seçim yapılır ve yapılacak işler devam eder. Sakın bundan sonra kimse ASKF ve Hasan BAŞDEMİR Yönetiminden şikayet etmesin, kim ki ASKF ve Yönetiminden yakınırsa, ASKF Yönetimini en önce ben müdafa edeceğim bu böyle bilinsin. Buradan tekrar Hasan BAŞDEMİR ve Yönetimini kutluyorum.

Ancak Olağan Genel Kurul’da yapılan yanlışlıkları da söylemeden geçemiyeceğim. Birincisi ve en önemlisi gelen Delege ve Misafirler ayrılmalıydı. Yani Delegelerin yakalarına birer Delege kartı, Davet edilen  misafirlere de misafir yaka kartı verilerek ayrı oturtulmalıydılar.

Bir diğer bana göre hata da Divan seçimi idi. Divana seçilenler hepsi iyi niyetli ancak Yönetim konusunda oldukça tecrübesizdiler. Umuyorum bundan sonra yapılacak seçimlerde bu konularda daha dikkatli olunulur.

Ve yine Genel Kurulda kafama takılan bir konu ve verilen cevap beni tatmin etmedi.102.000.TL. Kulüplere ödenmek üzere veriliyor, Kulüplere ödenen rakam ise 79.000.-TL.küsur. Aradaki farkın ASKF’nin genel giderleri için olduğu söylendi. Bu cevap beni tatmin etmedi. Kulüp Yöneticilerimizi ne kadar tatmin etti bilmiyorum. ASKF bunun açıklamasını bana gönderirse, onu da buradan aynen yayınlayabilirim. Belki o zaman hem ben hem de cevabın tatmin etmediği değerli kulüp Yöneticilerimiz tatmin olur.

YAYALAR…YAYALAR ve YİNE YAYALAR

Yaz geldi ve havalar ısındı, yayaların bol olduğu İstanbul ve Fatih caddeleri ailelerin ve çocukların kitleler halinde gezdiği yerler haline geldi. Her akşam neredeyse vatandaşlarımız birbirlerine çarpmadan gezemiyorlar İstanbul ve Fatih caddesinde,ama vatandaşlarımız kadar plakasız, kasksız, ehliyetsiz ve herşeyi tamam olan motorsikletler bu caddelerde cirit atmaya ve tehlike yaratmaya devam ediyorlar. Umuyorum bu güzel yaz gecelerinde bu güzel caddelerde gezinmeler ve çay kahve içmeler, çocukların koşturmaları zehir olmaz ailelere ve Kentimize.

Haaa daha önce de yazdım yine yazmak istiyorum. Birçok Kafe, birçok restaurant ve yeni yapılan birçok iş ve konut alanlarında engelli vatandaşlarımız hala düşünülmüyor. Lütfen işyeri sahiplerimiz, mimar, mühendislerimiz, müteahhit ve sorumlu kuruluşlarımız gerekli ilgiyi Engelli vatandaşlarımız için gösterelim. Çünkü; Hepimiz bir engelli adayıyız.

 

*Engelli olmak hiçbir şey yapamamak değildir,bizi yapamadıklarımızla değil,yapabildiklerimiz ve sizlere benzeyen yanlarımızla GÖRÜN…

*Engellilere  saygı, onlara yaşama sevinci verir.

 

 

Bu yazı 557 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» AYAKKABILARIMIZA CAN VEREN ADAM Tevfik KARATAŞ
» AMATÖR KULÜPLERE MADDİ DESTEK
» Adı : Hüseyin Soyadı : TUZCU
» Adı: Mehmet Soyadı : YÖRÜTEN
» ADI : Özgür SOYADI: USLU
» 2.AMATÖR KÜME
» BELEDİYE BAŞKANLIĞI
» FUTBOL-BASKETBOL
» HOŞ GELDİN KENTSPOR
» BAL LİGİ
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx