22 Temmuz 2018 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 22°C
Açık
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
BABAESKİSPOR
Yazı Tarihi: 21 Temmuz 2017 Cuma 09:16

sonemek@gmail.com

Evet geçtiğimiz sezonun Amatör Süper Lig’ini ikinci olarak bitiren ve İlimizin Lüleburgazspor’un ardından Bölgesel Amatör Lig’e katılma hakkını kazanan 2.Takım Babaeskispor öğrendiğime göre son gün olan 14.07.2017 günü katılım bedelini maddi olanaksızlıklar yüzünden yatıramamış ve bu yıl BAL Lig’ine katılma hakkını kaybetmiştir. Oysa Babaeskispor yılların takımı ve gerçekten iyi bir takımı ama bu ilk olmuyor. Geçen yıl Amatör Süper Lig’i 1.olarak bitiren Vizespor yine maddi olanaksızlıklar yüzünden BAL Lig’ine katılamamış,2.olarak BAL’a çıkan Yıldırımspor ilk yarıyı zorlukla bitirerek 2.yarı o da havlu atmıştır. Örnekleri daha çok, önceki yıllarda Büyükkarıştıranspor da katılmamıştı. Uzun yıllardır İl’imiz futbolda büyük zorluklar yaşıyor,futbol her geçen gün kötüye gidiyor, bir gün iflas edecek, acilen önlem alınması gerekiyor. Burada en büyük görev de ASKF’ye düşüyor, tüzüklerinde Amatör Kulüplere yardım eder diyor, işte bu yıl BAL’a çıkan İl’imiz her iki takımına katılım konusunda yardımcı olabilirdi. Kimse de buna itiraz etmezdi. Çünkü Babaeskispor ve Lüleburgazspor İl’imizi temsil ediyor. ASKF Tüzük gereği bu BAL’a çıkan iki takımımıza yardımcı olabilirdi, bundan sonra BAL’a çıkacak diğer takımlarımızın da sadece katılım bedellerini karşılasa takımlar sanıyorum diğer giderlerini öyle veya böyle karşılayabilirlerdi. Umuyorum bundan sonra ASKF Tüzüğünün gereğini yapar, BAL’a çıkan takımların hiç değilse katılım bedellerini karşılar. Nasıl diye soran olursa da nasıl olacağını anlatabilirim. Evet kaldık tek takımla BAL Lig’ine,

Babaeskispor, yılların takımı, 2.lig’de yer almış, önemli futbolcuları transfer ederek Babaeski halkını futbola doyurmuştur. Ama şu an ne yazık ki o harika takım BAL’a katılamıyor. Çok üzücü bir olay.

LÜLEBURGAZSPOR

Lüleburgazspor da maddi zorluklar yaşamakta ama her şeye rağmen Liglere katılabiliyor. Bundan sonra Lüleburgazspor’a kent halkının sahip çıkması gerek diye düşünüyorum. Çünkü Lüleburgazspor bir kulüptür, bir efsanedir. Takımdır Lüleburgazspor.

Necati KAYHAN

Lüleburgazspor’un ve Kentimizin efsanelerinden biri. Yıllarca profesyonel futbol oynadı, antrenörlük yaptı, Beden Eğitimi olarak bu Kente birçok sporu seven öğrenci yetiştirdi. Uzun yıllar Lüleburgazspor Antrenörlüğü ve daha sonra da yıllarca Kentimiz takımı Özerspor’u çalıştırdı ve Özerspor’la özdeşleşti adeta. Bu yıl yapılan Yaz Akşamı Yıldızları Futbol Turnuvasında Komitede olduğu için her akşam oynanan her müsabaka öncesi birçok futbolcu gelip Hocalarının elini öpüyor, bu arada gözlerinin nemlendiği görülüyor, duygusallaşıyor Necati KAYHAN. Necati KAYHAN Futbolu seviyor, Necati KAYHAN bu Kenti seviyor, Necati KAYHAN insanları seviyor. Necati KAYHAN bu kente hizmet etmeyi seviyor. Ve geçen akşam artık Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübü haricinde hiçbir takımı çalıştırmayacağını söyledi, ‘Yoruldum artık’ dedi. ‘Lüleburgaz Veteranları bana yetiyor, onlarla mutlu oluyorum’ diyor. Necati Hocamıza bundan antrenörlük haricindeki hayatında başarı ve mutluluklar diliyorum.

KENT MARKALARI

LÜLE LOKUM-BALABAN BOZA, BAKLAVA, DONDURMA

Evet, Lüleburgaz önceleri Lüleburgaz’ın L’sinden tanınıyordu, ama artık Lüleburgaz, bu Kent Belediyesinin yaptıkları ile,  Lüle Lokumu ile Balaban Boza Dondurma Baklavası ile tüm ülkemizde tanınmaya başladı, hatta inanın bu saydıklarımın tamamı yurt dışında da tanınmaya başladı. Sadece bunlar mı, sanıyorum marka olmaya, Lüleburgaz’ı tanıtmaya daha birçok marka yavaş yavaş gelmeye başlıyor. İleriki yazılarımda bunları da sıralamaya çalışacağım.

YAZ AKŞAMI YILDIZLARI FUTBOL TURNUVASI

Yaz Akşamı Yıldızları Futbol Turnuvası tüm hızıyla devam ediyor ve Kentimizin sporsever halkı haftanın 4 gecesi Trakya’nın her tarafından katılan takım ve sporcularını seyretme zevkini yaşıyor. Bu Turnuva aynı zamanda sporcular için kendilerini gösterme Turnuvası da oluyor ve bir çok futbolcu ya yeni transfer oluyor veya yeni yeni takımlarla tanışıp yeni kentlere yelken açıyorlar. Turnuvada gerçekten seyredilecek çok takım ve futbolcu var, birçok yetenekli futbolcu takımlarını başarıya ulaştırmak için çaba sarf ediyorlar. Bu haftanın en iyi takımlarından biri Orion Play Station, genç ve bir makine gibi çalışıyorlar. Grubunun iyi takımı ki birçok takımdan da daha iyi, anlaşmış bir takım hüviyetinde genç ve çok koşuyorlar. Salon Erdem’le yapacakları müsabaka gerçekten izlenmeye değer bir müsabaka olacak diye düşünüyorum. Salon Erdem 1 maç fazlasıyla 5’li grubun lideri, aralarında oynayacakları müsabaka seyredilir diye düşünüyor ve tüm takımlara başarılar diliyorum.

 

 

Bu yazı 723 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» KENTSPOR
» AYAKKABILARIMIZA CAN VEREN ADAM Tevfik KARATAŞ
» AMATÖR KULÜPLERE MADDİ DESTEK
» Adı : Hüseyin Soyadı : TUZCU
» Adı: Mehmet Soyadı : YÖRÜTEN
» ADI : Özgür SOYADI: USLU
» 2.AMATÖR KÜME
» BELEDİYE BAŞKANLIĞI
» FUTBOL-BASKETBOL
» HOŞ GELDİN KENTSPOR
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx