23 Ekim 2018 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 14°C
Çok Bulutlu
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
BETON MİKSERLERİ
Yazı Tarihi: 04 Ağustos 2017 Cuma 07:53

sonemek@gmail.com

Bu hafta da yine vatandaş şikayetlerinden bahsedelim biraz. Evet, vatandaşlar şehir içine giren beton mikserlerinden oldukça şikayetçiler ve geçtikleri yere beton döktüklerini ve bu betonları temizlemenin çok zor olduğunu, aşırı derecede kirlilik yarattığından şikayetçi. Beton mikserlerimizin geçtikleri yerlerden çok daha dikkatli geçmelerini ve kesinlikle betonlarını dökmemelerini istiyorlar ve buna kesinlikle önlem alınmasını istiyor vatandaşlarımız yetkililerden. Çöp gibi de değil, döküldüğü an sertleşip döküldüğü yerleri bozuyor. Temizlemek kolay olmuyor.

BİSİKLETLER

Evet bu yıl, yani 2017 yılı Bisiklet Yılı kentimizde ve okullar tatil oldu, çocuklarımız ve gençlerimiz aslında her yaş grubumuz bu yıl bisikletlendi. Çok ama çok güzel bir olay bisiklet ama dikkatli de olmak gerekiyor, çünkü maalesef sürücülerimiz Bisiklet ve motosikletleri araç olarak görmüyor. Aslında normalde insanlarımızı da birçok sürücümüz insan olarak görmüyor ya, ama lütfen gerek sürücülerimiz gerekse bisiklet ve motosiklet kullanan vatandaşlarımız dikkatli olalım ve önlemlerimizi alalım, bilhassa hava karardıktan sonra bisikletle yola çıkan bisiklet kullanıcılarımız gerekli tüm önlemleri alalım ve öyle yola çıkalım. Aynı zamanda lütfen trafik kurallarına da uyalım çünkü gördüğüm kadarıyla birçok bisiklet sürücümüz trafik kurallarına ve işaretlerine riayet etmiyorlar. Bu da kendilerini ve diğer sürücüleri zora sokuyor ve önlenemez kazalara neden oluyor. Olası geri dönüşü olmayan bir kaza hepimizin üzülmesine neden oluyor, lütfen hep birlikte kurallara uyalım.

GÖREVLİ ARAÇLAR

Evet, kurallara maalesef bazı resmi araçlarımız ve görevli araçlar da uymuyor. Yaptığı iş icabı da olsa ışıklara uymadan yaptığı iş dolayısıyla tüm yollar kendisininmiş gibi olası bir kazaya sebep olmak istercesine ışıklara uymadan geçiyorlar. Bilhassa sulama araçlarının çok daha dikkatli olmaları gerekir diye düşünüyorum.

YAZ AKŞAMI YILDIZLARI FUTBOL TURNUVASI CAVİT DEDEOĞLU KUPASI

Yaz akşamı Yıldızları Futbol Turnuvası’nda yavaş yavaş finallere yaklaşıyoruz. Haftanın dört gecesi Belediyemiz LYFA Tesislerinde devam eden Turnuvada finalistler yavaş yavaş belli olmaya başladı. 8 gruptan 16 takım finallere kalacak. Eleme usulü ile yapılacak finallerde bakalım bu yıl kim kupayı kaldıracak? Ancak Turnuvanın asıl ve gerçek amacı centilmenlik ve spor yapılmasıdır. 35 Takım 10 Temmuz’dan bugüne kadar kıyasıya bir mücadeleye girdiler ve 24 ağustos’ta da 35 takımın 1.si belli olacak.

LÜLEBURGAZ VETERANLAR SPOR KULÜBÜ

Kentimiz Veteranlar Spor Kulübü 17-20 Ağustos tarihleri arasında ailece Bosna’ya hareket ediyor. 4 günlük ailece yapılacak gezi, yapılacak bir futbol müsabakası ile devam edilerek tarihi mekanlar gezilecek ve 20 Ağustos’ta dönülecek.

Yine, Bulgaristan Stara Zagora kentinde yapılacak Balkan Turnuvası davetiyesi de Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübü’ne ulaşmıştır. 13-15.10.2017 Tarihlerinde yapılacak ve 6 takımın katılacağı Turnuvada kentimizi Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübü temsil edecek. Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübü’ne yurt dışından bir çok davet geldiğini bildiren Yönetim Kurulu üyesi Ersin AKSU; ‘Her davete maalesef katılamıyoruz, ancak yetişebildiklerimize katılmaya çalışıyoruz, biz aynı zamanda hem yurtiçi hem de yurtdışı Turnuva ve müsabakalarında mücadele ediyoruz. Amacımız centilmenlik ve dostluk çerçevesinde kentimizi en iyi şekilde temsil etmektir’ diyor.

ÖZLÜ SÖZLER

*Yüzümüzün ve gözlerimizin rengi ne olursa olsun, gözyaşlarımızın rengi aynıdır.

*Pahalı parfümleri bir kenara bırakın insan güven kokmalı…

Bu yazı 894 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» KENTSPOR
» AYAKKABILARIMIZA CAN VEREN ADAM Tevfik KARATAŞ
» AMATÖR KULÜPLERE MADDİ DESTEK
» Adı : Hüseyin Soyadı : TUZCU
» Adı: Mehmet Soyadı : YÖRÜTEN
» ADI : Özgür SOYADI: USLU
» 2.AMATÖR KÜME
» BELEDİYE BAŞKANLIĞI
» FUTBOL-BASKETBOL
» HOŞ GELDİN KENTSPOR
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx