23 Mayıs 2018 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 24°C
Açık
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
TURGUTBEY GENÇLİKSPOR
Yazı Tarihi: 18 Ağustos 2017 Cuma 07:07

Turgutbey Gençlikspor’un genç ve hırslı Başkanı Alper ALP’in bir açıklamasını okudum. ‘3 seneden beri Başkanlığını yaptığım, kurucusu olduğum kulübümüz  benim Başkanlık sürem boyunca liglerde yer almayacaktır” diyor. Nedeni: Maddi sorunlar, tek başıma kalmam diyor. Alper Başkan aslında tüm Amatör Kulüplerimizin sesine tercüman olmuştur. Maddi sıkıntı içinde olan sadece Turgutbey Gençlik Spor değil birçok kulübümüzün maddi olarak sıkıntıları mevcuttur. Konuşulan sadece Turgutbey Gençlik Spor değil başka Amatör takımlarımızın da çekilebileceği yönünde. Evet gerçekten Kulüplerimizin durumları içler acısı, hangi Yöneticiyi dinleseniz ilk sorun maddiyat. Ayakta kalabilen kulüplerin çoğunluğu alt yapılarına önem verip, yetiştirdikleri sporcularından faydalanmaları, ama onların da sorunları yine yok değil, çeşitli sorunları var. Bu da İl’imizde Amatör Futbolun bitme aşamasına geldiğini gösteriyor. Geçmiş yıllarda Büyük Karıştıran, Vizespor, Yıldırımspor ve bu yıl Babaeskispor BAL Ligi’ne maddi sorunlardan dolayı katılamadılar. Burada Büyükkarıştıran önce spor tesisi dedi, Yıldırımspor ilk yarı sonrası çekildi, Vizespor hiç girmedi ve ertesi yıl 1.Amatör Kümeye düştü, birkaç müsabakaya çıkmadı. Maddi sorunlar İl’imiz bazında devam ediyor. Kulüpler Liglere katılamayacaklarını açıklıyor, katılanlar da bir süre sonra çekiliyor, geçen yıl olduğu gibi.

2017/18 sezonunun tüm amatör takımlarımıza hayırlı olmasını diliyorum, ama bu yıl diğer yıllara nazaran daha da kötü geçeceğini düşünüyorum, çekilen takım, maçlara çıkmayan takım sayıları artabilir. Tek çareSİZSİNİZ…

VETERANLAR SPOR KULÜBÜ DERNEĞİ

Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübü Derneği üyeleri, eşleri ile birlikte Perşembe sabahı Bosna’ya hareket ettiler. 4 gün sürecek gezi süresince bir de dostluk maçı oynayacaklar. Dün sabah saat 05:30’da Lüleburgaz’dan hareket eden Veteranlar, döndükten sonra da Turnuva için Eylül ayında Bulgaristan Plovdiv ve Ekim ayında da yine Bulgaristan Stara Zagora’da yapılacak Balkan Turnuvasına katılmak üzere hazırlıklara başlayacaklar. Tabi Bayram sonrası aynı zamanda Trakya Veteranlar Ligi başlayacağından sezon açılışını da Belediyemiz LYFA Tesislerinde Necati KAYHAN yönetiminde açmış olacak. Kadrosuna yeni katılan genç ve efendi futbolcuları ile yurtiçi ve yurtdışında kentimizi temsil edeceklerdir.

YAZ AKŞAMI YILDIZLARI TURNUVASI CAVİT DEDEOĞLU TURNUVASI

Bu yıl Lüleburgaz Belediyesi ve Veteranlar Spor Kulübü Derneğinin birlikte 3’üncüsünü düzenlediği Turnuva tüm hızıyla devam ediyor. Puan usulü ile yapılan mücadeleler sona erdi, daha sonra finallere kalan 16 takım eleme usulü ile finallere geçti ve yapılan eleme usulü müsabakalar sonucu bu hafta da 8 takım daha elenerek 8 takım kaldı, önümüzdeki hafta içinde yapılacak müsabakalar sonucu 3.Yaz Akşamı Yıldızları Turnuvası Cavit DEDEOĞLU Kupası şampiyonunu belirlemiş olacak.

ÖZLÜ SÖZLER

*Başkasından üstün olmamız önemli değildir. Asıl önemli olan şey, dünkü halimizden üstün olmamızdır.
*Küsmek ve darılmak için bahaneler aramak yerine, sevmek ve sevilmek için çareler arayın.

*Bakın! Toplumsal bunalımların, kavga ve dövüş ortamının tek ve en güçlü doğuş sebebi sevgi eksikliğidir. Bunun en doğru tedavi yolu ise SEVGİYİ aramak, yaşamak, uygulamaktır. Hoşgörülü olursanız seversiniz. Sevilirsiniz. Karar verirseniz ve de bu yolda çalışırsanız her şeye ulaşırsınız.

Bu yazı 618 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» 2.AMATÖR KÜME
» BELEDİYE BAŞKANLIĞI
» FUTBOL-BASKETBOL
» HOŞ GELDİN KENTSPOR
» BAL LİGİ
» SAL LİGİ
» YAYA TRAFİĞİNE AÇIK CADDELER
» TEK YÖN
» HAFTANIN DEĞERLENDİRMESİ
» SÜPER AMATÖR LİGİ
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx