20 Kasım 2018 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 5°C
Kapalı
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
3.YAZ AKŞAMI YILDIZLARI TURNUVASI Cavit DEDEOĞLU KUPASI
Yazı Tarihi: 25 Ağustos 2017 Cuma 07:26

Bu yıl 3’üncüsü yapılan Yaz Akşamı Yıldızları Futbol Turnuvası Cavit DEDEOĞLU Kupası dün akşam oynanan Final müsabakası ile dolu dolu 44 gün 76 futbol müsabakası seyrettirmiştir.10 Temmuz’da 35 takımın 5 grubun 4 takımlı 3 grubun da 5 takımla başladığı müsabaka grup maçları sonunda elemelerle dün akşam sona ermiştir.

LÜLEBURGAZ VETERANLAR SPOR KULÜBÜ

Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübü geçen hafta ailece gittikleri Bosna Hersek gezisinden Kentimize dönmüşlerdir. Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübü Derneği 2.Başkanı Abidin YILDIZ “Uzun bir yolculuktu, 26 saatte gidip 22 saatte döndük ama mutluyuz, çok güzel karşılandık ve çok güzel ağırlandık. Derneğimizin sosyal faaliyetlerinden biriydi. Gezdik ve bir de karma dostluk maçı oynadık. Kentimizi en iyi şekilde tanıttık. Bundan sonraki hedefimiz Dernek olarak bu tür sosyal faaliyetlerimize devam etmek, okullar açıldıktan sonra da bir hafta sonu yine organize edeceğimiz ailece Bulgaristan ve Yunanistan’a giderek üyelerimiz arasındaki yakınlığı pekiştirmek olacaktır.

Ayrıca Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübü Derneği olarak bundan sonraki hedefimiz Yunanistan, Bulgaristan ve Romanya’dan katılacak birer veya ikişer takımlı Balkan ligi oluşturmak. Görüşmelerimiz devam ediyor.Deplasmanlı ve lig usulü olarak düşünülen Balkan lig’ini en kısa zamanda hayata geçirmek istiyoruz.’ dedi.

KENTİMİZ TRAFİĞİ

Kentimizde trafiğin yoğun olduğu yerler delinatörler ve birçok trafiğin yoğun olduğu sokaklarda uygulanan tek yön uygulaması Kent halkı tarafından olumlu karşılanmaktadır, ancak bu tür kurallara sürücülerimizin kesinlikle uymaları gerekmektedir. Uyulmadığı taktirde sıkıntılar daha da büyümektedir. Büyük sıkıntı istasyon caddesinden gelip Cezmi MUTLU sokağına sapan veya Cezmi MUTLU sokağında parkeden araçlar çıkışta gelişi tek yön olan Fatih caddesine çıkmaya çalışmakta ve dolayısıyla tek yön olan sokağa girenlerle kafa kafaya gelmektedirler. Cezmi MUTLU sokağından çıkışta sola Fatih Caddesine çıkışa girilmez levhası ve İstanbul caddesine tek yön levhası konulmalıdır.

Vatandaşlarımız yıkılan inşaatların önlem alınmadan ve çevre kirliliği yaratarak yıkıldığını, buralardan yıkıntıları taşıyan nakliye araçlarının branda çekmediklerini üzerlerinden çıkan toz ve düşen moloz parçalarının tehlike yarattığından şikayetçiler, bana gelen şikayeti de buradan iletmek istedim ilgililere.

KENTİMİZ AMATÖR TAKIMLARINA

Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübü Derneği 2. Başkanı Abidin YILDIZ “Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübü Derneği olarak istiyoruz ki Kentimiz amatör takımlarından Takım Yöneticilerimizin sezon sonlarında oluşturacakları bir karma ile Kentimizde ve Yurtdışında birer müsabaka yapsınlar, bunun için Kentimiz Kulüp Yöneticilerimizle görüşülerek bu projeyi de en kısa zamanda hayata geçirmek istiyoruz. Bu konuyla ilgilenen kulüp Yöneticilerimiz Musa GABRALI ve Alper DİNÇER’e takım adı, yöneticisi ve iletişim numaralarını bırakırlarsa en kısa zamanda yapılacak toplantılarla değerlendirilecektir’ dedi.

1.BALKAN ÇOCUKLAR TENİS TURNUVASI

Evet, bir 1.Balkan Çocuklar Tenis Turnuvası daha geliyor. Lüleburgaz Belediyesi ve Lüleburgaz Tenis Kulübü Derneği işbirliği ile kentimizde, bugün saat 11:30’da açılışı yapılacak olan Turnuva Kentimiz istasyon yolu LYKA’da (Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi) Kentimiz Tenis Kulübü, Bulgaristan Kırcaali Orfey, Bulgaristan Harmanlı Tenis Kulübü ve Yunanistan Orestieda Tenis Kulüplerinin katılacağı Turnuva Pazar günü saat 13:00’teki kupa töreni ile sona erecektir. Yine Tüm Tenis severlerin LYKA’da dolu dolu 3 gün geçireceğini düşünüyorum.

Kentimizde Balkan Veteran Ligi ile başlayan turnuvalar Minikler Uluslararası Turnuvası ve 1.Balkan çocuk Tenis Turnuvası ile devam ediyor.     

ÖZLÜ SÖZLER

*Mutsuz insan yoktur, hayalleri olmayan insan vardır.

*Mantık sizi, A noktasından B noktasına götürür. Hayal gücü ise her yere.

*Alkış zayıfların amacı ve sonudur.

Bu yazı 699 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» KENTSPOR
» AYAKKABILARIMIZA CAN VEREN ADAM Tevfik KARATAŞ
» AMATÖR KULÜPLERE MADDİ DESTEK
» Adı : Hüseyin Soyadı : TUZCU
» Adı: Mehmet Soyadı : YÖRÜTEN
» ADI : Özgür SOYADI: USLU
» 2.AMATÖR KÜME
» BELEDİYE BAŞKANLIĞI
» FUTBOL-BASKETBOL
» HOŞ GELDİN KENTSPOR
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter