19 Ekim 2018 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 9°C
Çok Bulutlu
YAZAR DETAYI
Mesut SARIOĞLU
O İSTİFA BURAYA GELECEK O KAAAA 3
Yazı Tarihi: 31 Ağustos 2017 Perşembe 15:00

Bir an için kendinizi yıllık cirosu 200 milyon lira olan bir şirketin ortağı olarak kabul edin. (Benim gibi kafa kağıdı eskiyenler için açıklık olması açısından eski parayla 200 trilyon diyelim)
Bu şirketin temel amacı ortaklarının mutluluğu olsun. Bunun günümüzdeki karşılığı: "Bizim payımıza ne düşçek annem A.Ş" şeklinde özetlenebilir. Yani şirketin cirosuyıllık iki yüz milyon ve siz de bu cirodan pay alıyorsunuz.
Gelin görün ki bir gün bu şirketi yönetmek için ayda 6-7 milyar verdiğiniz amir pozisyonundaki tiplerden biri, allem ediyor kullem ediyor ve gereksiz bir iş için gelinin şirketine gayet kallavi bir ihale verdiriyor.
Verdiriyor diyoruz çünkü ihaleyi veren birim direk bu gelinine hayırlı kayınvalideye bağlı.Bu iş ortaya çıkınca da, ortalığı velveleye vereyim derken suçunu alenen basın yoluyla itiraf ediyor.
" Evet bu ihaleyi yapan birim bana bağlı, ihale verilmiş ama benim haberim sosyal medyadaki paylaşımlardan sonra oldu. Gelin kızım çok üzüldü, bunalıma bile girdi .6 yıldır çalıştığı işinden bu sosyal medya canavarları yüzünden ayrıldı. Biz gayet kurumsal bir kurumuz ve sırf bu yüzden benim amir olarak olan bitenden facebook sayesinde haberim oldu. Yoksa biz gayet kurumsal olmasak bu olaydan kesin benim facebook'tan önce haberim olurdu "
Bu arada gelin kız şirketteki işinden istifa ediyor ama sonrasında ne yaptığına ilişkin bir bilgi yok. İnsanın aklına sigortasız işe devam ya da gölge şirkette sigortalı olup mevcut işe devam seçenekleri gelmiyor değil.
Durum aynen böyle iken siz ne yapardınız ? Size zorluk olmasın diye çoktan seçmeli yaptım soruyu.
a) " Bana ne be bana ne, bana giren çıkan mı var " derdiniz.
b) " Bana dönüp, sana ne be sana ne gelin kaynana arasında kaynayan çorbadan" derdiniz
c) " Abartmayalım, gelin kızı üzmeyelim. Biz daha berbat halleri biliriz bu şirkette, nolmuş yani 700 bin liralık-çık ihale şeydildiyse" der güler geçerdiniz
d) "Burası Türkiye, bu işler olur. Silikon tabancası ile hepimize çaktılar. Çakılan kapı numarasının hesabı sorulmaz" derdiniz.
e) "Etmez ama evet, İSTİFA etmeli, keriz miyiz la biz gelen vuruyo giden vuruyo kalede Yaşar mı var" deyip ortalığı ayağa kaldırırdınız.
Seçim sizin sevgili kasabalı arkadaşlarım.
Ha bakayım kolay gelsin
Dipnot: Hala farkında değilsiniz ama o şirket dediğim şey var ya, o size ait size. Yıllık cirosunu da siz ortaksınız diye verdiğiniz vergilerden gönderilen pay ile eşşek yükü kıvamında ödediğiniz su , çevre temizlik, olmayan otopark ve yamuk yumuk imar için alınan vergilerden ola-geliyor.
Dipnot 2: Sessizlik ya da "Bardaktki türküne ve yüreğine sağlık sevgili dost" zırvalıklarıyla bu gayet fosseptik durum çözülmüyor.
O yüzden o istifa buraya gelecek. O kkkkk.

İyi bayramlar...

Bu yazı 607 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» ŞAİBELİ KAYNANANIN KERMESİ MÜZEYMİŞ YA KIZ MARİ SEVİM
» A BAKAYIM BENİM GÜZEL MECLİS ÜYESİ KARDEŞLERİM
» BAŞKAN KARDEŞİME KEYİF ÇAYI YAZISI
» TOP SENDE MURAT KARDEŞİM...
» CENNET YOKSULLUĞU
» ŞEVKATLİ HİKAYELER 2
» YİNE SESSİZ SEDASIZ GEÇİRMİŞLER YA KIZ MARİ SEVİM
» ŞEVKATLI HİKAYELER
» OLMADI BE KOÇUM
» HİZMET EKMEK İSE ÖZEL GÜVENLİK PASTADIR.... YİYİN KARDEŞLERİM YİYİİİİİİİİİN
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx