23 Ekim 2018 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 10°C
Parçalı Bulutlu
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
İLİMİZ AMATÖR KÜMELERİ
Yazı Tarihi: 08 Eylül 2017 Cuma 07:30

2017/18 Sezonunda İl’imizde oynanacak Süper Amatör ve 1.Amatör Küme’nin 01 Ekim 2017 Tarihinde başlaması Planlamaktadır. Ancak bazı nedenlerden ötürü yıllardır planlanan tarihlerde Lig’lerimiz başlatılamamıştır. Umarız 2017/18 sezonunda bir gecikme olmaz.

Süper Amatör Lig toplantısı dün (07.09.2017 Perşembe), 1.Amatör Küme toplantısı da bugün saat 15:00’te yapılacak. Toplantı sonrası sanıyorum gruplar belirlenerek fikstür çekilecek ve start verilecek. 2017/18 sezonunda İl’imiz Amatör küme takımlarımıza başarılar diliyor ve centilmence bir lig geçmesini umuyorum.

Ancak bu yıl, yılların takımları Lüleburgaz Yıldırımspor, Turgutbey Gençlik liglere katılmayacaklarını daha önce açıklamışlardı, kulağımıza bir veya 2 takımın daha hatta daha da fazla takımın maddi durumlardan dolayı bu yıl liglere katılamayacakları geliyor. Tabii bu da İl’imizde amatör futbol bitiyor mu sorusunu getiriyor. Amatör işlem bedellerine baktığımızda bu da açıkça belli oluyor. Kulüplerimizi bu yıl da sancılı bir dönem bekliyor. Geçen yıllarda olduğu gibi sanıyorum bu yıl da belirli maçlardan sonra bazı takımlarımız maçlara çıkamayacak.

SPOR TOTO BÖLGESEL AMATÖR LİG

Bu yıl bilindiği gibi Bölgesel Amatör Lig isim sponsoru Spor Toto oldu ve geçtiğimiz yıllarda BAL Ligi olarak anılan Lig 2017/2018 ve 2018/2019 sezonlarında Spor Toto BAL Lig’i olacak.

YÜZME AKADEMİSİ

Kentimiz yapılacak olan Yüzme Akademisinin sunumu 11 Eylül 2017 Pazartesi günü Kentimizde yeni açılacak olan Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisinde yapılacak. Spor Akademisi, Motosiklet, Bisiklet Akademisi, Kadın Akademisi bitmiş, Sanat Akademisi inşaatı sürüyor ve yine Kentimize kazandırılacak olan Yüzme Akademisi inşaatı da sunum sonrası başlatılacaktır. Böylelikle kentimiz ülkemizin birçok Kentinde olmayan 5 Akademiye kavuşmuş olacak. LYKA’da yapılacak olan sunumu tüm kent halkımızın görmesini istiyorum.

ÖZGÜRLÜKLER KENTİ

Lüleburgaz… Evet bu Kent bence artık Kültür Kenti olarak anıldığı gibi Özgürlükler Kenti olarak da anılmalıdır. Günün 24 saati özgürce gezebilmenizle, kimsenin kimseye hiçbir şekilde karışmaması bu Kenti birçok Kentimizden ayırmaktadır. İstanbul Caddesi boydan boya kafe ve restoranları ile, yine istasyon caddemiz bu Kent insanına yakışır işyerleri ile dolmaktadır. Birçok park ve marka olmaya aday işyerleri ile yurtiçi ve yurtdışında Kentimizin adını duyurmaktadır. İnsanlar Lüleburgaz’ı Lüleburgaz’ın L’si ve Fenerbahçe ile Beşiktaş’ı kupadan eleyen takım olarak tanıyordu. Şimdi Akademileri, marka işyerleri ve Özgürlüğü ile de tanımaya başladı. Mutlaka eksiklikleri de var bu Kentin ama bunu da bizlerin bu Kentte yaşayanların yaşam kurallarına uyarak gidereceğimize inanıyorum.

KÖYLER ARASI FUTBOL TURNUVASI

Pazartesi günü yapılacak toplantı sonrası belirlenecek takım ve gruplar sonrası Köyler Arası Futbol Turnuvası da başlamış olacak. Takımlarımıza hazırlık maçı da olacak eksikliklerini görmelerine yarayacak bir turnuva olarak düşünüyorum. Yine Belediyemiz LYFA tesisleri büyük sahasında yapılacak turnuva tahmini bir ay sürecek, kesin zamanlama Pazartesi günü yapılacak toplantı sonrası belli olacak. Turnuvaya katılacak takımlara başarılar diliyorum.

KARADENİZ TURNUVASI

 Ukrayna(Odesa), Bulgaristan(Varna), Romanya (Buşteni) ve Türkiye (Lüleburgaz) Veteran Futbol, Veteran Erkek ve Veteran Kadın Basketbol takımlarının katılacağı Turnuva tarihi 6-7 ve 8 Ekim Tarihlerinde bu yıl Belediyemiz LYFA tesislerinde yapılacaktır. Geçen yıl Ekim ayında aynı Müsabakalar Romanya’nın Buşteni Kentinde yapılmıştı, önümüzdeki yıl daha sonra bu Takımların temsilcilerinin yapacakları toplantı sonrası Bulgaristan veya Ukrayna’da yapılacak.

FUTBOL SÖZLERİ

*Futbol arsada güzeldir, borsada değil.-METİN KURT

*Beni bu sezon sık sık maç yapmak değil de sık sık kupa kaldırmak yordu… -PHILIP LAHM

*Taraftarımızdan tek isteğim, Türk Bayrağı’na karşı saygılı olsunlar yeter, çünkü Türkler bayrakları için canını verirler. –ARSENE WENGER

Bu yazı 920 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» KENTSPOR
» AYAKKABILARIMIZA CAN VEREN ADAM Tevfik KARATAŞ
» AMATÖR KULÜPLERE MADDİ DESTEK
» Adı : Hüseyin Soyadı : TUZCU
» Adı: Mehmet Soyadı : YÖRÜTEN
» ADI : Özgür SOYADI: USLU
» 2.AMATÖR KÜME
» BELEDİYE BAŞKANLIĞI
» FUTBOL-BASKETBOL
» HOŞ GELDİN KENTSPOR
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx