20 Kasım 2018 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 5°C
Kapalı
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİ
Yazı Tarihi: 15 Eylül 2017 Cuma 07:19

Bugün yine birkaç vatandaş şikayetinden bahsedeceğim, gerek araçların ve gerekse de motosikletlerin gürültüsü vatandaşlarımızın başlıca şikayet konularından. Diyorlar ki, araçlar camlarını açıp müziği de sonuna kadar açarak sanki bizler dinlemeye mecburmuşuz gibi sokak aralarından geçiyorlar.

Motosikletler de aşırı bir şekilde gürültü yaparak ve yayalara ait bölümlerden geçerek bizleri rahatsız ediyorlar diyorlar. Ben de katılıyorum. Değerli araç sürücülerimiz ve motosiklet kullananlar lütfen yaptığınız gürültüden önce kendi anne babalarınızı, nine, dede ve küçük çocukları düşünerek bu gürültüleri yapın. Geçtiğiniz sokaklarda uyuyan bebe vardır. Hasta yaşlı anne babalarımız, nine ve dedelerimiz vardır ve vardiyadan yeni çıkmış çalışanlarımız vardır. Yaptığınız bu gürültülerle tüm bu yazdıklarımı rahatsız ediyorsunuz. Yarın aynı duruma sizler düşeceksiniz, lütfen bunları düşünerek araçlarınızı sürünüz ve yiyecek taşıyan motosiklet sürücüleri lütfen yayalara ait olan kaldırımlardan ve ters yönlerden süratli gitmeyiniz. Gerçekten yayalarımızı çok rahatsız ediyorsunuz. Umarım bu vatandaşlarımızın şikayetlerini dikkate alan birileri çıkacaktır. Umarım bu gürültü kirliliğine sebep olanlar bu vatandaş isteklerinden sonra müzik sesini ve çıkardıkları gürültüyü azaltacaklardır. Ama en fazla şikayet de yukarıda yazdığım yiyecek taşıyan motosiklet sürücülerinden.

GEÇİŞ YOLU TRAFİĞE KAPALI ALAN

Bu hani yayalara ait olan İstanbul caddemiz, Fatih caddemiz ve Turgutbey caddemiz var ya buraları gerçekten yayalara mı ait diye her sabah bu caddelerden geçerken düşünüyorum. İnanın mal indiren 10 araç varsa mal indirmeyen eşini, çocuğunu getiren, çorba içen, kahvaltı yapan araç sahipleri en az bu mal indiren araçların 10 katı, dolayısıyla bu caddelerden geçerken insan gerçekten çekiniyor neredeyse dükkanlara kadar çekecekler araçlarını ve bir de yine bu yolları kestirme yol olarak kullanan araç sürücüleri var, gidecekleri yerler için bu yolları kullanıyorlar. Orduevi’nin oradan girip Ziraat Bankası’nın önünden çıkıyorlar, yine bu yollardan girip diğer kısımlardan çıkıyorlar, dolayısıyla bu caddeler işe gidiş gelişlerde oldukça sıkışıyor ve şimdi bir de okullar açıldı, trafik yoğunluğu bir o kadar artacak, servis araçları çoğalacak. Aman inşallah bu sıkışıklıkta insanlarımıza bir şey olmaz onların acılarını yaşamayız.

LÜLEBURGAZ BELEDİYESİ ÇINARALTI SOHBETLERİ

Lüleburgaz Belediyesi’nin düzenlediği Çınaraltı sohbetlerine, Türk tarih profesörü, Türk Tarih Kurumu "Şeref Üyeleri" arasında yer alan İlber ORTAYLI’dan sonra Çarşamba günü akşamı da yine Enver AYSEVER ve Sinan MEYDAN katıldı. Büyük kalabalıklar toplayan bu Çınaraltı Sohbetleri Kent halkımız tarafından beğeni toplamakta. Bir sonra Çınaraltı Sohbetine katılacak konuşmacıyı merakla beklemektedir. Televizyonlarda izlediğimiz ülkemizin bu değerli insanlarını aramızda görmek ve onlarla birebir sohbet etmek kadar güzel ne olabilir ki? Bunların hepsi bu özgürlükler kentine yakışıyor.

KÖY TURNUVALARI

Çarşamba günü akşamı yapılan toplantı ile yine 2017 yılı Köyler arası Dostluk Futbol Turnuvasına 12 Köy takımımız katılıyor, bu turnuva köy takımlarımız için 2017/18 sezonunda çıkacakları amatör küme müsabakaları için hem antrenman hem de takımlarını daha iyi tanıma eksik ve fazlalıklarını görme turnuvası olacak. 12 Takımımızın katılacağı ve 4’er takımlı 3 grupta yapılacak müsabakalar yine İl’imiz Futbol Hakemleri tarafından yönetilecek. 30*2 devre şeklinde oynanacak. 19 Eylül 2017 Salı günü başlayacak Turnuva 12 Ekim 2017 Perşembe günü oynanacak finallerle sona erecek. Belediyemiz LYFA tesislerinde Salı-Çarşamba ve Perşembe geceleri saat 19:30’da başlayacak ve her akşam 2 müsabaka oynanacak. 1.2 ve 3. ile Centilmen Takım, Gol kralı ve en iyi kaleci kupalarının dağıtılacağı turnuva 19 Eylül Salı  günü başlıyor. Yine futbol dolu 1 ay seyircisi olacağız liglere katılacak amatör takımlarımızın.

PLOVDİV’e HAREKET

Kentimiz 4 Veteran takımından biri olan Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübü, komşumuz Bulgaristan Plovdiv Veteran takımının davetlisi olarak 24 kişilik 6 araçlık kafilesiyle bugün Plovdiv’e yola çıktı. Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübü’nün amacının centilmence ve dostça bir mücadele, Ülke ve Kentimizi en iyi şekilde temsil etmek olduğunu söyleyen Yönetim Kurulu üyesi Güngör AKIN, yurtiçi olduğu kadar yurtdışı dostluk mücadelelerimiz sürmeye devam edecektir dedi.

ÖZLÜ SÖZLER

*Kişi kim olduğunu bilmek isterse, kimleri sevdiğine baksın… Mevlana.

*Yüzümüzün ve gözlerimizin rengi ne olursa olsun, gözyaşlarımızın rengi aynıdır.

Bu yazı 815 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» KENTSPOR
» AYAKKABILARIMIZA CAN VEREN ADAM Tevfik KARATAŞ
» AMATÖR KULÜPLERE MADDİ DESTEK
» Adı : Hüseyin Soyadı : TUZCU
» Adı: Mehmet Soyadı : YÖRÜTEN
» ADI : Özgür SOYADI: USLU
» 2.AMATÖR KÜME
» BELEDİYE BAŞKANLIĞI
» FUTBOL-BASKETBOL
» HOŞ GELDİN KENTSPOR
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter