20 Kasım 2018 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 5°C
Kapalı
YAZAR DETAYI
Mesut SARIOĞLU
O İSTİFA BURAYA GELECEK O KAAA 5 GÜNAAYYYDIIIIIN LÜÜÜLLEEBBUUUUUURRRGZZZZZZZZ!
Yazı Tarihi: 03 Ekim 2017 Salı 07:48

Çoğunuz umursamıyorsunuz ama. her ay cebimizden eşek yükü ile maaş ödediğimiz başkan yardımcılarından biri, yönetim şemasında kendisine bağlı birim vasıtası ile gelininin şirketine 600 bin liralık silikonlu yapıştırma ihalesi verdirmişti…
Biz bunu ilk kez yazdığımızda da akla nizama uymayan saldırılara maruz kalmıştık. Başkan yardımcısının hepimizin parası ile sürekli iş yaptığı ya da yaptırdığı doğrudan teminciler akla ziyan yazılar yazdılar hakkımızda.
Kendisi de, bizim kendisinin gelecek seçimdeki olası başkan adaylığını kıskandığımız ve Uçaneller Kuklaevi ile Görünüm gazetesine kestiği cezalar nedeniyle kızgın olduğumuz için bu tür yazılar yazdığımızı söyledi. Hem de bizim kurucusu ve yazarı olduğumuz Görünüm gazetesi sayfalarında. Belki yayınlamayız diye video çekimine aldırdığı söyleşisinde , gelin kızının ihaleyi aldığından aylar sonra haberi olduğunu, gelin kızının üzüldüğünü ve işinden ayrıldığını ,kurumsal bir yapı oldukları için kendisinin hiçbir şeyden haberi olmadığını (bu tuhaflığa bayılmıştım o zaman, kurumsal derken soba bacasındaki “kurum”dan söz ediyordu sanırım) ve bu haberlerin kasıtlı olarak bizim tarafımızdan çıkarıldığını belirtmişti.
Yani, bahse konu ihale gerçekti.
Yani, bu ihale gelin kızın çalıştığı şirkete verilmişti.
Yani, bu kepazelik ortaya çıkınca gelin kızımız çok üzülmüştü.
Yani, haberler kendisi tarafından da doğrulanınca gelin kızı işini bile bırakmıştı.
Yani, her şey bizim anlattığımız gibiydi.
Peki başkan yardımcısı ne yaptı?
Bize saldırmak ve bardakta türkü dinlemek dışında hiçbir şey!
Tıpkı kendisine bağlı birimde yapılan fotokopi oyun satın almasında halkın 142 bin lira gagalandığını yazdığımda yaptığı gibi.

Oysa elimizde belge ve görüntü olduğunu defalarca söyledik ve yazdık. Bu ihaleyi alan eleman kendi ağzı ile itiraf ediyordu hepimizi havada götürdüğünü. Bu görüntüleri ve belgeleri bizden talep etmediler. Kimse dava falan da açmadı. Yani yazılanlar gerçekti ve hala gerçek. Hey kasabalılar 142 bin liranız hüpletildi. Bu yazılardan sonra, Lüleburgaz halkının 142 bin lirasını hüpleten eleman bizim hiç bir şeyden anlamayan ruh hastası olduğumuzu beyan etti facebook sayfasında. Bu yazılanlar yalandır, ben namuslu bir vatandaşım, 30 koltuğu kırık salona, kestiğim faturadaki kadar 330 çocuk sığdırdım. Kırık koltuklara oturamayanları koridora yerleştirdim, benim öyle bir videom falan yok diyemedi. Ayrıca bu başkan yardımcısına bağlı birimlerin. Kadrolu doğrudan temincisi de ha bire şapur şupur öpen çamurlu yazılar yazdılar. Saçmalayan amigo kızlar ile yaşlı amca da bonus oldular.
Peki netice ne?
Geline verilen 600 bin liralık ihale ve boş salonlara oynanmayan fotokopi oyunlara kesilen 142 bin liralık faturanın, hepimize duhul etmesi. Bunların doğrudan temin çuvalından çıkacak kepazelikleri önümüzdeki dönemde göreceğiz. Yani bu buzdağının sadece üst kısmı. Her yazımızdan sonra dava açın diyoruz. Açın ki belgeleri istetelim. Açamıyorlar. Dilekçe yazıp istiyoruz,; “Yanlarımız ağrıyor veremeyiz “ diye cevaplıyorlar,
Hey kasabalılar, utanma duygusunu rafa kaldıran, ayda beş on bin lira maaş için vicdanını ücret mukabilinde tatile gönderen bu belediye başkan yardımcısının adı Kevser Özkan’dır
ve tüm bu utanmazlıklara rezaletlere rağmen hala her ay hepimizin cebinden maaş almaya devam etmektedir.
Ve bu kepazeliğe göz yuman üst yöneticinin adı Emin Halebak’tır. Kendisi de bu utanmazlığın ve bu halka karşı açık olarak işlenen suçların suç ortağıdır.
Artık iki istifa isteme zamanı. Halkın parasını yanındaki çığırtkanlar ile gelinine ve köydeki evine aktaran bu iki isim istifa etmediği sürece bu kasaba rahat uyku uyuyamaz.
Günnnnayyyydııııınnnn Lüleburgaaaaaaazzzzzzzzz!

 

Bu yazı 889 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» MAVİ APLI PERFORMANS AYALİ
» EP GEYİK EP GEYİK NEREYE KADAR SEMT PAZARLARI İÇİN BİR DENEME!
» AKLIMDA DELİ FİKİRLER
» GÜNAYDIN KARDEŞLERİM!
» ŞAİBELİ KAYNANANIN KERMESİ MÜZEYMİŞ YA KIZ MARİ SEVİM
» A BAKAYIM BENİM GÜZEL MECLİS ÜYESİ KARDEŞLERİM
» BAŞKAN KARDEŞİME KEYİF ÇAYI YAZISI
» TOP SENDE MURAT KARDEŞİM...
» CENNET YOKSULLUĞU
» ŞEVKATLİ HİKAYELER 2
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter