21 Ekim 2018 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 15°C
Çok Bulutlu
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
AMATÖR LİGLER
Yazı Tarihi: 06 Ekim 2017 Cuma 09:18

Evet bu hafta sonu İl’imiz Amatör ligleri de başlıyor. Amatör Süper Lig’imiz ve 1.Amatör müsabakaları çok büyük bir aksilik olmazsa bu hafta sonu başlıyor. Tüm takımlarımıza 2017/18 sezonunda önce centilmence mücadele sonra da başarılar diliyorum.

KIZILAY

Zaman zaman Kongre Meydanı’nda, zaman zaman da AVM’de kan verecek vatandaşlarımızı bekliyorlar. Ben de Kızılay’a kan verenlerdenim ve her üç ayda bir kan vermeye devam ediyorum ve inanın kan verdikten sonra kendimi daha rahat ve daha huzurlu hissediyorum. Zaten zamanı geldiğinde telefonumdan SMS’le bilgi geliyor. Önce gidip 5 dakikada form dolduruyorsunuz ve akabinde kan veriyorsunuz. Daha sonra yine telefonunuza bir mesaj geliyor ‘Bağışladığınız kan ihtiyaç sahibine ulaşmıştır. 3 kişiye hayat, doğaya ise 1 fidan armağan ettiniz, teşekkür ederiz” Bunun mutluğu da hiçbir şeye değişilmez. Birçoğumuzun gerek kendileri gerekse yakınları için kana ihtiyaçları olmuş ve bir o tarafa bir bu tarafa koşturmuşsunuzdur. Bunu yaşayanlar kan vermenin önemini daha iyi anlayacaktır diye düşünüyorum. Eğer genç yaşta kan vermeye başlarsanız, kan veren vatandaşlarımız çoğalırsa koşturmadan verilen kanlarla bu sorun giderilir. Kan vermek gerçekten çok ama çok güzel bir duygu, ben bunu yaşıyorum ve tüm vatandaşlarımızı da kan vermeye davet ediyorum. Verdiğiniz vereceğiniz her kan bir hayat demektir.

 

KÖYLER ARASI KURTULUŞ KUPASI

Lüleburgaz Belediyesi ve Veteranlar Spor Kulübü’nün birlikte düzenlediği Köyler Arası Kurtuluş Kupası da dün akşam oynanan müsabakalar sonunda ilk tur müsabakaları sona ermiş önümüzdeki hafta Salı ve Perşembe akşamları oynanacak Finallerle bu yıl da bir Köyler Arası Kurtuluş Kupası daha sona ermiş olacak. Bu Turnuvanın takımlarımızın liglere hazırlanmasında önemli bir yeri olduğuna inanıyorum. Centilmence geçen müsabakalar haftaya bitecek, finaller sonunda takımlarımız eksikliklerini görmüş olacaklardır. Tüm takımlarımıza başarılar diliyorum.

TRAKYA VETERANLAR LİGİ

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Trakya Veteranlar Lig’i başladı. 2 dokuz bir de 8 takımlı 3 grupta 26 takım mücadele edecek. Ve bu Kentin tam 4 tane Veteran ve Master takımı da Trakya Veteran Lig’inde mücadele ediyor. Daha önce Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübü ve Kent Masterler takımı ile mücadele eden Lüleburgaz, bu yıl Çarşı Veteranlar ve Sarıcaali Veteranlar olmak üzere Trakya Veteranlar Ligi’nde mücadele ediyor ve Lüleburgaz’da 4 tane Veteran takımı var dedirtiyor. Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübü ve Sarıcaali Veteranlar 2 Maç 2 galibiyet, Kent Masterlar ve Çarşı Veteranlar da 1’er galibiyet 1’er mağlubiyetle Kentimizi temsil ediyorlar. Burada önemli olan galibiyet veya mağlubiyet değil sadece spor yapmak ve kentimizin adını duyurmak. Bu hafta galip gelen takımlarımız bir hafta sonra mağlup, mağlup olan takımlarımız da bir hafta sonra galip gelebilir ama önemli olan centilmence takımlarımızı ve Kentimizi temsil etmektir. Bu dört Veteran takımımıza centilmence geçirecekleri başarılı bir sezon diliyorum.

KARADENİZE KIYISI OLAN ÜLKELER TURNUVASI

Yine Kentimizde bugün başlayacak olan ve 3 futbol Veteran,3 Basketbol Veteran ve 3 Bayan Basketbol Veteran takımlarının katılacağı turnuva Belediyemiz LYFA’da başlıyor. Bulgaristan-Varna, Ukrayna-Odessa ve Lüleburgaz Futbol, Basketbol Erkek-Bayan takımlarının katılacağı turnuva Pazar günü oynanacak müsabaka ve kupa töreni sonrası sona erecektir. Geçen yıl bu Turnuva Romanya’nın Buşteni Kentinde yapılmıştı. Önümüzdeki yıl da yapılacak toplantı sonrası Bulgaristan-Varna veya Ukrayna-Odessa Kentinde yine bu takımlar arasında yapılacak, her yıl bir ülkede olmak üzere.

Bu yazı 784 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» KENTSPOR
» AYAKKABILARIMIZA CAN VEREN ADAM Tevfik KARATAŞ
» AMATÖR KULÜPLERE MADDİ DESTEK
» Adı : Hüseyin Soyadı : TUZCU
» Adı: Mehmet Soyadı : YÖRÜTEN
» ADI : Özgür SOYADI: USLU
» 2.AMATÖR KÜME
» BELEDİYE BAŞKANLIĞI
» FUTBOL-BASKETBOL
» HOŞ GELDİN KENTSPOR
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx