20 Kasım 2018 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 5°C
Kapalı
YAZAR DETAYI
Mesut SARIOĞLU
PİŞT KAYNANA SEN BANA Bİ BAKSANA
Yazı Tarihi: 06 Ekim 2017 Cuma 17:53

Bizim kasabanın gelinine hayırlı kaynanası fena hönkürmüş. Önce okuyun sonra konuşalım: "Tarhana falan diyen kadın ne işlere kalkmış ya...yarışma falan... biz kadınlar böyleyiz ya...herbişeyi yapabiliyoruz...kin nefret dolu ahlaksızlara ve ahlaksızlıklara tıkayıp kulakları "iyi"şeylere odaklanıyor üretmeye devam ediyoruz..."
Hepimize ahlak dersi vermeye kalkan ve adeta ahlak ölçer taklidi yapan bu Kevser hanım, kendisine bağlı birim vasıtası ile gelinine 600 bin liralık ihaleyi veren arkadaş değil miydi?
Ahlaksızlık arıyorsa uzağa gitmeyip aynaya baksın. Afrika kabilelerinde bile kamu emanetlerini ve yetkilerini kendi ailesi çıkarına kullanmak ahlaksızlıktır.
Kevser Hanım'ın ayna ile arası iyi değilse, şiirleri ile göklere çıkardığı baş efendisi, amiri Emin beye bakması da ahlaksızlık konusunda ufkunu açacaktır. Emin beyin hakkında hepimize ait yol malzemesini, hepimize ait kamyonlarla ücretlerini hepimizin ödediği işçiler vasıtası ile kendisinin ve teyzesinin köydeki villalarının yolunu yaptırmaktan mahkeme tarafından verilmiş mahkumiyet kararı var. (Ki o ev Gençlik Parkı inşaatı döneminde yapılmış olup duvarları benim her gün baktığım Gençlik Parkı duvarlarının taşları ile aynıdır)
Kesmediyse Kevser Hanıma bağlı birimin bir marifetini daha açık edelim... Boş salonlara oynanan veya oynanmayan oyunlara oyun başına 330 kişi kafa hesabıyla bizim paramızı ben mi ödedim? (Video isteyene video, ses kaydı isteyene ses kaydı hanıııııımmmmm)
Sevgili Kevser Hanım;
Tarhana meselesine gelince. Size "gelinine hayırlı kaynana" dememizin sebebi cinsiyetinizle ya da tarhananızla ilgili değil. Bulaştığınız berbat eylemle ilgili. Eğer kadın değil de erkek olsaydınız ve aynı kepazeliği yapsaydınız bu kerre size "gelinine hayırlı kaynata" olarak seslenecektik.
Yani cinsiyete takılan biz değiliz. Sizsiniz ki bu bulaştığınız kepazeliği örtmeye yetmiyor. Şark kurnazlığı yapmaya gerek yok
Eğer kadınları ve kadın olmayı bu kadar önemsiyorsanız bu kasabada onlarca kişinin tecavüzüne uğrayan küçük kızlarla ilgili ne yaptığınızı bir açıklayın da biz de bu onurlu duruşu alkışlayalım. Ya da her gün kocasından sevgilisinden dayak yiyen şiddet gören kadınlarla ilgili iki cümle edin de cinsiyette pozitif ayrımcılığınıza ilişkin kuşkularımız giderilsin.
Yapmayın, yemeyin bizi Kevser Hanım!
Nihayetinde tarhanayı bay Dr. Oetker'de yapıyor ve sayın doktor Oetker bir erkek.
Ödül konusuna gelince, kaç plaket ya da belge gönderirsem keser sizi? Dilinizi korkak alıştırmayın. Ulusal olur, uluslararası olur, yeter ki gönlünüz olsun.
Yalnız itiraf etmeliyim ki iyi şeylere odaklanmış olmanız bende heyecan yarattı. Bu ani odaklanma, yaptığınız utanç verici davranışı bir daha gözden geçirip, ahlaklı bir yönetici ve vicdanı olan bir insan gibi hepimizden özür dileyip "İSTİFA" etmenize sebep olabilir. Bu ahlaklı ve onurlu davranış kasabada, ülkede, Kıbrıs Türk kesimi ve Türki Cumhuriyetlerde onurlu bir davranış olarak sevinçle kutlanacaktır.
Çırpınmayın batıyorsunuz.
Çamur atmayın artık mecaliniz kalmadı. Üstünüz başınız yandaş ihale çakma doğrudan temin
Bırakın bizim ahlakmetremiz olmaya kalkışan pozları, siz bu sorulara yanıt verin,
Yaptığınız iş suçtur, ahlak dışıdır ve açık istifa sebebidir. hadi şimdi ödüllerinizin fotokopileri ile Pinokyo'nuzu da yanınıza alıp tıpış tıpış istifa edin.
O İSTİFA BURAYA GELECEK O KAAAAA

 

Bu yazı 842 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» MAVİ APLI PERFORMANS AYALİ
» EP GEYİK EP GEYİK NEREYE KADAR SEMT PAZARLARI İÇİN BİR DENEME!
» AKLIMDA DELİ FİKİRLER
» GÜNAYDIN KARDEŞLERİM!
» ŞAİBELİ KAYNANANIN KERMESİ MÜZEYMİŞ YA KIZ MARİ SEVİM
» A BAKAYIM BENİM GÜZEL MECLİS ÜYESİ KARDEŞLERİM
» BAŞKAN KARDEŞİME KEYİF ÇAYI YAZISI
» TOP SENDE MURAT KARDEŞİM...
» CENNET YOKSULLUĞU
» ŞEVKATLİ HİKAYELER 2
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter