22 Ekim 2018 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 10°C
Parçalı Bulutlu
YAZAR DETAYI
Mesut SARIOĞLU
NABER MUTLU ORTA SINIF
Yazı Tarihi: 25 Ekim 2017 Çarşamba 07:47

Bu yazı gayet enteresan ve gayet bizimle ilgili bir yazı. Koskocaman Dünya gazetesinde yayınlanmış bi de iyi mi! Hem bu sefer bir spor muhabirine de ısmarlanmamış. Yazının altına yorum yapmaya çalıştım ama ikinci cümlede kesiliyor. Dünya gazetesi değil mavi kanatlı kuş sanki…
Mecburen yazıya dipnot düşeceğiz mavi kuşun kardeşi facebookta.
Yazıda iki tane doğru nokta var.
Birincisi yazıya konu kasabanın adı Lüleburgaz.
İkincisi, yazarın da dediği gibi bu kasaba ne yazık ki Emin Halebak tarafından yönetiliyor.
Doğruların altını çizdikten sonra gelelim gerçeklere;
Rüştü Bozkurt Lüleburgaz'ın bir orta sınıf cenneti olduğunu söylüyor ki, bu cümleden kendisinin ziyareti sırasında Hal Binası Dukalığından dışarı çıkarılmadığını anlıyoruz. En fazlası, Emin beyin bir zamanlar batırdığı kuyumcu dükkanının sokağından Çınaraltına kadar götürülmüş getirilmiş yazar arkadaşımız. Laf attıkları da eski komşuları muhtemelen. Dere mahallesine, Durak mahallesine, pavyonlar sokağına bir gideydi de göreydi yönetici ile halkın muhabbetini. Altıyol ya da Kuştepe'yi söylemiyorum dikkat ederseniz.
Sayın Bozkurt Lüleburgaz açık bir asgari ücretliler cehennemidir, inanmıyorsanız TUİK verilerine bakın ya da bir sabah saat 06.30 civarı işçi servislerinin toplama kamplarını beraber ziyaret edelim.
Yazar yapılan projelerin çok ekonomik olduğunu yazmış. Sanırım kendisine maket ya da yarışmada ödenen ödül miktarları söylendi. LOGST garabetinin maliyeti 11 milyon ve neredeyse tamamı boş duruyor. LYFA 12 milyona ihaleye çıkılıp 25 milyona bitirildi ve orada izne tabi para ile spor yapılıyor.
Kadın Akademisi’nde ne yapılacağı hala çözülemediği için orda öyle saf saf duruyor garibim.
Kadın yılında 300’ü aşkın kadın şiddet gördüğü için savcılığa başvurdu ve dava açıldı. 11 yaşındaki kız çocuklarına toplu tecavüzler gerçekleştirildi ve mor şemsiye taşıyanların gıkı çıkmadı.
Bu kasaba azmanı yerde iki yılda iki yurttaş donarak öldü. Bunu size söyleyen oldu mu Rüştü bey?
Gece yarıları artık sokaklarımız pavyon gibi. Fuar pavyonu değil ama bildiğiniz eski Beyoğlu pavyonu.
Bisiklet sürecek yer olmayan kasabada bisiklet yılına 3-5 milyon heba edildi. Tanrı bizi İnovasyon yılının gazabından korusun.
Lezzet Akademisi 3 milyonu yuttu kıç üstü olduğu yerde durup duruyor.
Sanat Akademisi denen tuhaflık tüm dünyanın terk ettiği eski model Hitler ya da Stalinvari devasa ve boş ölü bir bina olarak elimizde patlayacak. O köşede yazdığınıza göre dünyayı gezmişsinizdir. Dünya devasa salonları terk ediyor Rüştü bey. O bina iyi paraya ihale edildiği için bitecek hepsi bu. Ayrıca o sanatsal ileri görüşlülük ve vizyon dediğiniz şey ülkenin en büyük uluslararası kukla festivaline sesli yayın yapıldığı gerekçesi ile 77 liralık ceza kesen bir yönetici halidir.
Yapmayın Rüştü bey, masa üstü gazeteciliği geçmişte kaldı artık. Muhaliflerle konuşamazsınız çünkü bizim kasabada muhalif yok. Hiçbir şeyden anlamayan heykeli bile dikilmeyecek zavallılar olarak görünüyor hal binası Dukalığının saçma salak işlerini açık edenler. Hatta bir ara Emin bey kendisini eleştirenleri sosyopat teşhisi ile damgaladı.

 Enteresan bir adamdır bizim kendine demokrat Emin beyimiz.
Bu arada övdüğünüz Emin bey halkın malını kendi çıkarına kullanmaktan hüküm giymiş birisi. Ve muhtemelen size çay ile kek servisi yapan ev ekonomisi mezunu yardımcısı da gelinine ihale verip hala o makamdan para alacak kadar ar duygusunu yitirmiş bir arkadaşımız.
Dünya gazetesinde köşesi olan bir yazarın, hakkında enteresan şeyler yazdığı bir adam ve ekibinin bu zaaflarını araştırmamış olması meslek adına üzücü bir durum.
Ben 50 yaşında gazetecilik okumaya kalkan bir yurttaşım ve ilk derste bize öğretileni yılların köşe yazarına söylemek ağır olsa da söylemezsen bu gece uyuyamam; "En az üç kaynaktan doğrulanmayan bilgi haber değildir ve köşe yazısında da kaynak gösterilemez"
Üzgünüm ama sizi fena yanıltmışlar Rüştü bey. Buzdağınızın üstü de, dibi de parça pinçik olmuş.
Siz iyisi mi bir ara yeniden gelin bizim kasabaya. Ben size bir mahalle kahvesinde sıcak çay ısmarlayayım. Halk da olan biteni anlatsın size. Sabah erkenden de asgari ücretli kölelerin hava daha aydınlanmadan toplandığı toplama kamplarını ziyaret ederiz, size üç tekerlekli arabada satılan taze kasaba simidi ısmarlarım.

 

Bu yazı 1220 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» ŞAİBELİ KAYNANANIN KERMESİ MÜZEYMİŞ YA KIZ MARİ SEVİM
» A BAKAYIM BENİM GÜZEL MECLİS ÜYESİ KARDEŞLERİM
» BAŞKAN KARDEŞİME KEYİF ÇAYI YAZISI
» TOP SENDE MURAT KARDEŞİM...
» CENNET YOKSULLUĞU
» ŞEVKATLİ HİKAYELER 2
» YİNE SESSİZ SEDASIZ GEÇİRMİŞLER YA KIZ MARİ SEVİM
» ŞEVKATLI HİKAYELER
» OLMADI BE KOÇUM
» HİZMET EKMEK İSE ÖZEL GÜVENLİK PASTADIR.... YİYİN KARDEŞLERİM YİYİİİİİİİİİN
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx