23 Ekim 2018 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 10°C
Parçalı Bulutlu
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
AMATÖR KÜME
Yazı Tarihi: 03 Kasım 2017 Cuma 07:36

Geçtiğimiz hafta sonu oynanan müsabakalarda Amatör Süper Lig’de favori takımlar galip geldi.

Sadece bu yıl tüm imkanlara sahip olan Büyükkarıştıranspor isteneni veremiyor. Şahsen ben bu yıl Büyükkarıştıranspor’dan çok ümitliydim ve bu ümidimi yine de koruyorum. Büyükkarıştıranspor atağa geçecektir. Tabi Babaeskispor 4’ledi. Ancak Babaeskispor şampiyon dahi olsa BAL Ligi’ne katılamayacak, bu yüzden BAL Ligi’ne katılacak takımları fazla zorlamasın.

Keşke imkanları olsa da geçen yıl gidebilse ve şimdi Lüleburgazspor’la beraber BAL’da oynasa idi. Şu an görünen, Babaeskispor bu grupta yine istediği an birinci olur. Ve işin gerçeği İlimizi en iyi temsil edecek takımlardan biridir Babaeskispor.

Bu sene Kavaklıspor ve Evrenspor oldukça iddialı BAL için. Her iki takım da 3’te 3 yaptılar. Amatör Süper Lig’in bence bu hafta en önemli maçı 5 Kasım Pazar günü saat 14:30’da Evrensekizde oynanacak Evrenspor-Pınarhisarspor maçı. Diğer maçlarda sadece Büyükkarıştıran’da oynanacak Büyükkarıştıranspor-Demirköyspor maçı haricinde favoriler kazanacaktır.

1.Amatör küme B Grubunda herkesin sürpriz olarak gördüğü ve Trakya Fenerspor’un yendiği Karaağaçspor müsabakası bence normal sonuçtu. Çünkü Trakya Fenerspor şu an puan cetvelinde gizli lider. Ama yine de bu grup ileride karışacak, birçok takım puan sıralamasında yer değiştirecektir. A Grubuna geldiğimizde Vizespor ve Kentspor arasında geçecek şampiyonluk. Ve birinciliği de bu iki takımın arasındaki maçlar belirleyecek. İlk maç Vize’de 3 Aralık saat 14:30’da oynanacak. İlk maçın deplasmanda olması da Kentspor’un avantajına. Vize’den puan çıkardığı taktirde kopar gider, tersi olursa Vizespor’u takip eder.

VETERANLAR

Kentimizde 4 tane Veteran Takımı oldu Futbol olarak ve hepsi de gruplarında çok iyi durumdalar. Bu da Lüleburgaz Veteranlarının ne kadar iyi olduğunu gösteriyor. Sarıcaali Veteranlar 1. ve Kent Masterler grubunda 4., Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübü grubunda 2.sırada, Çarşı Veteranlar 4.sırada bulunmakta ve kentimizi en iyi şekilde temsil etmekteler.

Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübü yine en kısa zamanda 2 Takım Türkiye’den, 2 Takım Bulgaristan’dan ve 2 Takım Yunanistan’dan olmak üzere Balkan Ligi kurulması için görüşmelere başlamış ve yapılan görüşmelerde olumlu cevaplar almıştır. Çift devreli deplasmanlı  lig usulü olarak düşünülmektedir. Önümüzdeki yıl hayata geçirilmesi için karşılıklı görüşmeler devam etmektedir.

KALDIRIMLAR, YAYA GEÇİTLERİ, YAYA HAKLARI

Her geçen gün vatandaşlardan gelen 1 numaralı şikayet kaldırım üzerlerine ve park edilmeyecek bilhassa toplu taşıma araçlarının duraklarının işgal edilmeleri ve trafiği aksatmalarıdır. Bebek arabalarının geçecekleri yerlere, dönüşlerde yolu kapatacak şekilde park ediyorlar. Girilmez levhası olan tek yönlere girip trafiği felç ediyorlar, uyaran, ikaz edenleri neredeyse dövecekler. Ne yayalara saygı, ne yaşlı ve hastalara saygı kalmamış, selam vermek için klakson çalarak insanları rahatsız ediyorlar, aynı yerlerden defalarca geçerek, camları açıp müziği sonuna kadar açarak insanların rahatsız olacaklarını hiç düşünmeden.

Avrupa Parlamentosu kararlarından bazıları der ki;

Yayanın; motorlu taşıt değil, insan ihtiyaçlarına göre şekillenmiş kent merkezlerinde yaşama hakkı vardır.

Çocuklar, yaşlılar ve engellilerin kendi zafiyetlerini şekillendirmeyen ve kolay sosyal ilişkiye izin veren kentsel düzenlemelere sahip olmaya hakları vardır.

Engellilerin bağımsız hareketliliklerini sağlayacak ulaşım sistemlerine, kamusal düzenlemelere, uyarı, işaretleme sistemlerine ve taşıt araçlarına sahip olmaya hakları vardır.

Yayanın, izole yaya bölgelerine değil kentin düzeniyle uyumlu, ulaşılabilir, kısa ve makul bağlantıları olan yaya alanlarına sahip olmaya hakkı vardır.

Yaya ve bisiklet trafiğini korumak üzere yol sistemlerinin uyarlanmasına ve hız sınırlamaları yapılmasına,

Görme ve duyma özürlülerin ihtiyaçlarını da dikkate alan etkili bir işaretleme sistemine ihtiyaç vardır. Bunlar sadece Avrupa Parlamentosunun kararlarının bir kısmı.

SPOR TOTO BAL LİGİ

Geçtiğimiz hafta BAY olan Lüleburgazspor bu hafta 5 Kasım 2017 Pazar günü 12.Grup Lideri Çerkezköy 1911 Spor ile deplasmanda karşılaşacak. 1.sıradaki takım ile 13.sıradaki iki takımın müsabakası olacak. Burada 1.sıradaki takımın rahatlığı Lüleburgazspor için bir fırsat olabilir. Lüleburgazspor’a başarılar diliyorum.

Bu yazı 793 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» KENTSPOR
» AYAKKABILARIMIZA CAN VEREN ADAM Tevfik KARATAŞ
» AMATÖR KULÜPLERE MADDİ DESTEK
» Adı : Hüseyin Soyadı : TUZCU
» Adı: Mehmet Soyadı : YÖRÜTEN
» ADI : Özgür SOYADI: USLU
» 2.AMATÖR KÜME
» BELEDİYE BAŞKANLIĞI
» FUTBOL-BASKETBOL
» HOŞ GELDİN KENTSPOR
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter
xx