10 Aralık 2018 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 3°C
Parçalı Bulutlu
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
AMATÖR LİGLER
Yazı Tarihi: 01 Aralık 2017 Cuma 07:21

Geçen hafta sınavlar dolayısıyla Amatör Kümeye ara verilmişti. Bu hafta Amatör Ligler kaldığı yerden devam ediyor.

Amatör Süper Lig’de 3 takım mağlubiyetsiz devam ediyor, birbirleriyle yarışıyor; Babaeskispor, Kavaklıspor ve Evrenspor. Lige iddialı giren Demirköyspor her geçen hafta yarıştan uzaklaşıyor, yine iddialı Pınarhisarspor son haftalardaki başarısı ile takibi bırakmadı. Geçen yılların flaş ekibi Trakya Gençlik Başkanları Özgür USLU’nun bırakmasından sonra her geçen gün kötüye gidiyor ve ligin dibine demir attı.

Amatör Süper Lig’de bu hafta Pehlivanköy-İstasyonspor ve Trakya Gençlik-Kaynarcaspor maçları hariç diğer tüm maçlar iddialı ve oldukça çekişmeli geçecek. B.Mandıra Adaspor-Evrenspor ve Kavaklıspor-B.Karıştıranspor en fazla seyredilmesi gereken 2 maç. B.Karıştıranspor’un galip gelmesi sürpriz olmaz.

1.AMATÖR KÜME A-Grubu’nda haftanın maçı mağlubiyet ve beraberliği olmayan aynı zamanda gol rekoru kıran iki takımın Vizespor ve Kentspor takımlarının 3 Aralık Pazar günü Vize’de oynanacakları maç olacak.

Bu maç sonucu ne olursa olsun yarış bu iki takım arasında lig sonuna kadar sürecek gibi geliyor, tabi arkalarında Celaliyespor onları yakın markaja almış durumda. Bu grupta hayal kırıklığı yaratan takımsa şirin beldemiz eski yılların flaş ekibi Alpullu Şekerspor ve Alpulluspor sonrası kurulan Alpullu Gençlik, geçen yıl çıktığı 1.Amatör kümeden bu yıl düştü gibi.

1.AMATÖR KÜME B-Grubunda ise Karaağaçspor inişli çıkışlı bir grafik çiziyor ve kendisine iyi takım dedirtmiyor. Ya galip geliyor ya da mağlup oluyor, beraberliği yok. Şenol Başkan bu duruma çok üzülüyor. Bu takımla gerçekten imkansızlıklara rağmen çok uğraşıyor gecesini gündüzüne katıyor. Ama sanırım sporcuları da onun bu uğraşını gördükten sonra artık onu üzmezler. Trakya Fener zaten grubun iyi futbol oynayan ve gizli lideri. Arkalarında her yıl olduğu gibi bu yıl da Emirspor geliyor, yarışta beni unutmayın diyor. Çakıllı Gençlerbirliğispor ve Kırklareli Sanayispor da unutulmamalı. Yılların Özerspor'u ise bu yıl kötü bir grafik çiziyor ama sanırım ilerleyen haftalarda kendine gelecektir.

SPOR TOTO BAL LİGİ

Spor Toto Bal Ligi ekibimiz Lüleburgazspor yine taraftarlarını üzdü. Rakibimiz olan Çıksalınspor’a 8 Kasım Arena’da 2-1 yenilerek işini zora soktu. Yenmiş olsaydı iki takımı altına alabilirdi. Ancak geriye dönmenin anlamı yok, bundan sonraki maçlara hazırlanmak gerek diye düşünüyorum. Daha çok maç var, her an her şey olabilir. Lüleburgazspor fena takım değil, ama maddi olarak yardımcı olunması gerekir Kentimiz  takımına. 115.000 nüfuslu bir Kent takımı sahipsiz kalmamalı. Bu hafta Pazar günü deplasmanda saat 14:00’te Lig’in 3.sırasında ve 1 maç eksiği olan Altınova Belediyespor’la oynayacakları müsabakada başarılar diliyorum. En fazla dikkat edilmesi gereken konu bence dikkatli olup kart görerek takımı eksiltmemeleri.

KENTİMİZ TAKIMLARI VETERANLAR

 Kentimizin 4 Veteran takımı da geçtiğimiz haftayı mağlubiyetle kapattı. Ama yine de hepsi gruplarının üst sıralarında yer alıyorlar. Kent Masterler takımının başına Mücellip PEHLİVAN’dan sonra yine bir eski Lüleburgazspor’lu Yalçın TARZAN getirilmişti. Her dört Veteran Takımımız da Kentimizi başarı ile temsil ediyor. Yine bu hafta sonu yapacakları müsabakalar ile puanlarını daha da yükseltmeye çalışacaklardır. Veteran deyip geçmeyelim. 4 takım toplamda nereden bakarsanız 40 yaş üzeri 100 kişiye spor yaptırma imkanı sağlıyor.

Tabi sadece futbolda değil 2 tane de Veteran Erkek Basketbol 1 tane de Bayan Basketbol Veteran takımız mevcut. Bayan ve Erkek Veteran Basketbol takımlarımız da geçen hafta Kentimizi Bulgaristan Varna Kentinde başarılı bir şekilde temsil etmişlerdir. Veteran takımlarımızın sayısı artarak Kentimizi hem yurt içinde hem de yurt dışında başarılı bir şekilde temsil etmektedirler.

GÜZEL ve ÖZLÜ SÖZLER

* Açlıktan ölmek üzere bulunan bir köpeği kurtarınız, sizi ısırmayacaktır. İnsan ile köpek arasındaki başlıca fark budur”
Mark Twain

*» Akıllı adam aklını kullanır. Daha akıllı adam başkalarının da aklını kullanır.Güzel Sözler

Bernard Shaw

» Akıllı görünme çabası, çoğu zaman akıllı olmayı engeller

.La Rochefoucauld

 

Bu yazı 819 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» KENTSPOR
» AYAKKABILARIMIZA CAN VEREN ADAM Tevfik KARATAŞ
» AMATÖR KULÜPLERE MADDİ DESTEK
» Adı : Hüseyin Soyadı : TUZCU
» Adı: Mehmet Soyadı : YÖRÜTEN
» ADI : Özgür SOYADI: USLU
» 2.AMATÖR KÜME
» BELEDİYE BAŞKANLIĞI
» FUTBOL-BASKETBOL
» HOŞ GELDİN KENTSPOR
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter