13 Aralık 2018 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 2°C
Açık
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
SİNEMA
Yazı Tarihi: 16 Aralık 2017 Cumartesi 07:38

Sinemaya gitmeyi seviyorum ve arada bir fırsat buldukça da Bercadia’da sinemaya gidiyorum. Ancak sinemaya gittiğimde kendimi tam filme verdiğimde bir bakıyorum seyircilerden biri cep telefonunu açmış bir şeyler yapıyor. Tabi o karanlıkta bütün dikkatiniz o karanlıkta o cep telefonuna takılıyor. Konsantrenizi kaybediyor ve bir an filmden uzaklaşıyorsunuz, bir süre geçiyor başka biri veya aynı kişi yine telefonuna bakıyor. Bütün film iştahınız bitiyor. Ya kardeşim sinemaya geliyorsun oynama şu telefonunla kapat veya sesini kıs ama açma telefonu da film seyretmeye gelenlerin gecelerini berbat etme. Telefonla oynayacaksan ne diye sinemaya geliyorsun? Bari film bittikten sonra veya film arasında ne yapacaksan yap ama film oynarken insanları rahatsız etme. Umarım bu tip arkadaşlar uyarılır veya bir daha hiç değilse film izlerken telefonları ile oynamazlar. Çünkü ne zaman sinemaya gitsem mutlaka bu tiplere rastlıyorum.

SPOR TOTO BAL LİGİ

Bal Ligi takımımız Lüleburgazspor geçtiğimiz hafta da ilk yarının bitmesine bir hafta kala yine rakibi olan Çekmeköy Belediyesi Alemdağ Spor’a 8 Kasım Stadı’nda 4-0 gibi farklı bir skorla yenilerek ligin son sırasından kurtulamadı. Hasta hasta Lüleburgazspor’u seyretmeye gittim. Ancak Lüleburgazspor 3-0 mağlupken ve hava da soğumaya başladığından 82.dakikada sahadan ayrıldım. Daha sonra uzatmalarda penaltıdan gol yediğimizi öğrendim. Lüleburgazspor’lu Emrah ŞEN 22.dakikada takımını 10 kişi bıraktı. İlk yarı yine de Lüleburgazspor başa baş bir oyun çıkardı, ancak hemen 2.yarının başında yediği gol takımı olduğu gibi oyundan düşürdü. 48.dakikada yediği golden sonra aynı oyuncu Enes OCAK 56 ve 71.dakikalarda 2 gol daha attı. Son gol de yukarıda yazdığım gibi uzatma dakikalarında Penaltıdan atılmış. 4-0 olunca sakın hatayı kalecide aramayın, seyrettiğim kadarıyla 3 gol yemesine rağmen yine de kalede güven bir oyuncu. Yasin korkarak oynuyor. Berke top alamıyor. Zaten daha sonra oyundan alındılar. Bu iki oyuncu da yetenekli ancak Yasin korkarak oynadığı Berke de toptan uzak kaldığı için verimli olamadılar, ama yine de her ikisi de yetenekli oyuncular ve Pazar günü aslında sahanın en iyisi 8 sırt numaralı Lüleburgazsporlu futbolcu idi. İlk yarının son haftası yani 17 Aralık 2017 Pazar günü saat 14:00’te Çorlu’da Çorluspor 1947 ile oynayacak Lüleburgazspor.

TRAKYA’NIN FAY HATLARI

Lüleburgaz Belediyesi’nin bu hafta Kentimizde düzenleyeceği Aykırı Sohbetler’in konuğu Celal PİR Moderatörlüğünde herkesin çok yakından tanıdığı hemen hemen her gece bir TV kanalında konuk olan Prof. Dr. Canan KARATAY, 16 Aralık 2017 Cumartesi günü 14:00 – 16:00 saatleri arasında Prof. Dr. Necdet TEKİN Gençlik Merkezinde Lüleburgazlılarla buluşacak.

YAMAN OTEL

Yaman Otel bir zamanlar Lüleburgaz’ın en güzel ve ilk yüzme havuzlu oteliydi. Sadece Lüleburgaz’ın değil Trakya’nın en iyi ve en güzel oteli, restoranı. Ancak şimdilerde kendini karanlığa büründürmüş, giriş kapısı dahi taşlarla örülmüş karanlık bir bina. Daha önce içine girilip kırılıp döküldüğü için kapı ve bir kısım girişleri taşlarla örüldü, ama birçok penceresinin camları kırık vaziyette ve kapılarının duvarlarla örülmüş olması fazla bir şeyi değiştirmemiş gibi görünüyor. Gece olup hava kararınca Yaman Otel de o heybetiyle girişte herkesin gözüne batıyor ama içeride neler oluyor bilinmez. Çünkü camlar kırık ve her tarafından girilebilir bir durumda. Ey Yaman Otel sen bir zamanlar neydin şimdi ne oldun. Trakya’nın her tarafından sadece düğün yapmak için günlerce aylarca sıra beklenirdi. Bırakın Trakya’yı Trakya dışından dahi gelip düğün yaparlar ve düğünlerini Lüleburgaz Yaman Otel’de yaptıklarını övüne övüne anlatırlardı. Ya şimdi, bitti Yaman Otel bitti, yok artık.

Bugün futboldan çok kent güzelliklerine yer verdim yazımda. Amatör kümelerimize yer veremedim haftaya ağırlığımız Amatör kümelerimiz olacak. Bu hafta da kalın sağlıcakla.

Bu yazı 826 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» KENTSPOR
» AYAKKABILARIMIZA CAN VEREN ADAM Tevfik KARATAŞ
» AMATÖR KULÜPLERE MADDİ DESTEK
» Adı : Hüseyin Soyadı : TUZCU
» Adı: Mehmet Soyadı : YÖRÜTEN
» ADI : Özgür SOYADI: USLU
» 2.AMATÖR KÜME
» BELEDİYE BAŞKANLIĞI
» FUTBOL-BASKETBOL
» HOŞ GELDİN KENTSPOR
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter