25 Mart 2019 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Mesut SARIOĞLU
KERTİLEN KENTLİLERİN SESSİZLİĞİ!
Yazı Tarihi: 15 Aralık 2017 Cuma 18:42

"Kentimi, gelinine hayırlı kaynana olan evrak memurum ve bizatihi kendim kerttim"
adlı kasaba hortumunu sizler için özetledim.
(Biliyorum ki kıvırıp atacaksınız yine ve kasabada ne olup kasabının nasıl bitirildiğini fark etmeyeceksiniz. Onun için özeti lütfen okuyun)

Buyurun abuk sabukluğunu yetersizlikle taçlandıran ve 5 ay öncenin haberlerini bizim paramızla bize çakan kasaba hortumunun özeti. Nasıl gagalandığınızı öğrenin, ya da gagalanın bana ne be bana ne…

İzcilere LYFA'da 6-9 Temmuz tarihlerinde temel liderlik eğitimi verilmiş ( 1 sayfa )
Bulgarların sahte memedanlıklı şarkıcısı Aziisss'in katılımı ile 2 Temmuz'da 3. Balkan Rumeli Buluşması yapılmış (2 sayfa ayrılmış ve Azis bu kerre sahte memEdanlık takmamış)
Güvenli sürüş eğitimlerini tamamlayan kursiyerlere 28 Temmuz'da hediyeleri verilmiş (Yarım sayfa )
Parklarda yenileme çalışmaları tamamlanmış. Tarihsiz (Yarım sayfa)
Çocuk Meclisi başkanına 24 Temmuz'da bisiklet temin edilmiş (Yarım sayfa. Teminin doğrudan olup olmadığı ayrıntısı verilmiyor. Ayrıca kamu görevi yürütenlerin hediye kabulü etik olmayıp bu yaşta bir çocuğun bu şekilde konu edilmesi ayıptır ayıp)
Başkan kampta gençlerle buluşmuş Ağustos (1 sayfa)
Yaya geçitleri yenilenmiş ve üç sokakta 70 metre yağmur suyu, 200 metre su hattı ve 50 metre kanalizasyon yapılmış. (1 sayfa Temmuz Ağustos arası)
Başkan Halebak Tarım Festivali’ne katılmış Temmuz (yarım sayfa)
Kadınlara girişimcilik eğitimi verilmiş 1-4 Ağustos (1 sayfa)
Kuluçka merkezi eğitmenleri 14 Ağustos’ta hazırmış (1 sayfa )
18. Sünnet Şenliği 18 Ağustos’ta başlamış ve şehir turu ile devam etmiş (İnanmayacaksınız ama bu yoksulluğun teşhiri kepazeliği tamı tamına iki sayfa)
Zafer bayramınız kutlu olsun kasabalılar (1 sayfa)
Bisiklet dostu işletmelerle protokol imzalanmış. Temmuz (4-5 bin işletmeli kasabada imza sayısı 8 ama 50 sayfalık şeyde sayfa sayısı 2)
Marmara Belediyeleri teee 3 Ağustos'ta Burgaz'da toplanmış (O kadar belediye gelmiş iki sayfa makuldür)
22-23 Ağustos'ta inovatif iş fikirleri üretmişler (İki sayfa)

Meclis açılmış (4 sayfalık haberde Meclisin hangi tarihte açıldığı yok iyi mi. Ne, Nerede, Ne zaman, Nasıl, Niçin ve Kim (5N 1K) kuralını bilmeyen amatörlere niye kucak dolusu para döküyoruz ki biz)
Gaziler Günü kutlanmış (1 sayfa ve tarih 19 Eylül)
‘Nice bayramlara, Tüm Yerel Sen ziyaret etti, Odienne Belediyesi ile dayanışma protokolü imzalandı.' (Üçü birden 1 sayfa! Göz kırpılan sendikanın ne zaman ve niçin ziyaret ettiği yok ve bu arada Odienne teeee anasının Fildişisi'nde. Nasıl dayanışacaksak)
Çınaraltı Sohbetleri izdihamı Temmuz-Ağustos (2 sayfa ama İlber ocadan sonra artçılar istenen izdihamı yaratamayınca sohbetlerin merdiven altı sohbetlerine dönüştüğünü yazmamışlar)

Tarım Tech Fuarı kapılarını açmış teee Eylül'de (1 sayfa)
Lüleburgaz'a iki ödül (2 sayfa küfretmemek için yorum yapmıyorum. Anladınız siz onu)
Nöbetçi başkan vekili Mersin'de. Eylül (En gereksizinden 1 sayfa)
Tesislerde eğitimlere yoğun ilgi (1 sayfa)
Trakya yaylı dörtlüsü konseri (1 sayfa ama yine ne zaman sorusunun yanıtı yok)
Çocuklar ve kadınlar için tenis eğitimi başladı 12 Temmuz (1 sayfa)
Bisiklet severlere nefes eğitimi (Adamlar saçma sapan bir haber yazmışlar ve 1 sayfa ve ne zaman, nerede sorularının yanıtı yok)
1. Balkan Çocuklar tenis turnuvası başlamış (1 sayfa ama ne zaman başladığını bitip bitmediğini kimlerin başarılı olduğunu öğrenemedik maalesef. İnşallah Şubat gibi)
LYFA'da Paintball heyecanı (1 sayfa ayırmışlar ama kim kazanmış öğrenemedik. Tek bilgi ayağın 4.'sünün yapılıyor olduğu. Bitti mi halen devam ediyor mu? Aylardır turnuvaya katılan çocuklarından haber alamayan aileler perişan mı mutlu mu? Anlaşılmıyor)
Cavit Dedeoğlu Turnuvasını bir takım kazanmış. Ağustos (2 kocaman sayfa ve 3 cümle. Neden yapılmış, kimler katılmış, Cavit Dedeoğlu kimdir? Öğrenemedik)
Turnuva'da bol gollü gece (1 sayfa ve inanmayacaksınız ama haber şöyle başlıyor: "12 köy takımının katılacağı turnuva 20 Eylül-12 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek" ve haber şöyle bitiyor; "Turnuva'nın ilk gününde şu sonuçlar alındı" Buradan da anlaşılacağı üzere üç paragrafı yazmaları en iyi ihtimalle 48 saat sürüyor bu şeyi hazırlayanların. İnsan Aralık'ta halka dağıtacağı kuşe kapaklı şeysinde azcık özenli olur be)

Dipnot: 320 metre kanal işi ve parklardaki oyuncakların tamiri dışında belediyecilikle ilgili bana bir tane iş gösterin, terk edeceğim kasabayı. Bizi bu kepazelikle merdiven dayamak kesmemiş olacak ki yanında bi de "Turuncu" rujla öpmüşler bizi…
Dipnot 2: Piştt Pinokyo ve onun evrak memuru gelinine hayırlı kaynana, aldığınız maaşlardaki payımı ve bu salak saçma şey için cebimden aldığınız parayı helal etmiyorum.
Dipnot son: Beni yeni okumaya başlayanlar için açıklama, yukarıdaki yazı bizi fena halde enayi yerine koyup doğrudan temincilerine gagalattıkları, herkesin evinin önüne bırakılan Kentim Kendim dergisine ilişkin olup kapağa bakarsanız "İ" harfinin uzatılarak niyeti açığa çıkardığını görebilirsiniz.

 

 

Bu yazı 1077 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» ORTAK AKIL ÖLDÜ YAŞASIN VASAT ZAMANLAR
» SİYAM DER Kİ, BEN A'LAYIM
» YEME BİZİ SİYAM BEY
» TEK UMUDUM SENDE ANLIYOR MUSUN?
» ADAYLARA BEDAVA KOPYALAR 13
» ADAYLARA BEDAVA KOPYALAR 12
» HAYAT, ÇOK ÜNLÜ KİŞİ (ÇÜK) GİBİDİR KARDEŞLERİM...
» ADAYLARA BEDAVA KOPYALAR 11
» ADAYLARA BEDAVA KOPYALAR 10
» ADAYLARA BEDAVA KOPYALAR 9
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter