27 Mayıs 2019 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
KENTİMİZDE TRAFİK KAZALARI
Yazı Tarihi: 06 Ocak 2018 Cumartesi 07:36

Kentimizde trafik kazaları çoğalmaya hatta ölümlü olmaya başladı. Tabi bunda maalesef sürücülerimizin dikkatsizliği ilk sırayı alıyor. Alkol, yorgunluk ve trafik kurallarına uymamak kazaları beraberinde getiriyor ve can alıp, canları üzüyor. Kazaların çoğunluğu da Migros yanında Edirne İstanbul istikameti ve Eczacıbaşı yokuşu bölgesinde ve eski nokta dediğimiz İstanbul ve Fatih Caddesi girişinde oluyor. Buralarda eski noktada trafik işaretleri yok, ancak Migros yanında trafik işaretleri olmasına rağmen sürücülerinin trafik işaretlerine dikkat etmemesinden, nasılsa geçerim diyerek acele etmelerinden kaynaklanmaktadır. Çünkü her taraftan ışıklara kadar bayır aşağı sürat yapmaktalar.

YAYA GEÇİTLERİ

Yaya geçitleri adı üzerinde yayaların geçecekleri yerleri belirleyen işaretlerdir. Ama ne yazık ki buralar da araçlar tarafından istila edilmektedir. Sadece buralar mı, kaldırımlardan bebek arabalarının, engelli vatandaşlarımızın ve yaşlı büyüklerimizin geçecekleri yerler de araç sürücüleri tarafından işgal edilmekte ve engelli vatandaşlarımızın, bebek arabalarının ve yaşlı büyüklerimizin araçların geçtikleri yollara inmesine sebep olmaktadırlar. Aslında bir düşünseler, anneleri babaları, çocukları da buralardan yürümekteler. Bunu düşünerek hareket etseler ve kurallara uysalar hiçbirimiz üzülmeyiz, umarım bu kurallara uymaya alışırız zamanla… Ne zaman olacaksa…

VETERANLAR

Kentimizde bulunan 4 tane Veteran Futbol takımımız var ve  Trakya Veteranlar Futbol Ligi ikinci yarısı bu hafta başlıyor. Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübü Pazar günü Lüleburgaz LYFA’da saat  17:00’de yine  Lüleburgaz Çarşı Veteranlar  saat 19:00’da Tekirdağ Veteranlar, Lüleburgaz Kent Masterler aynı gün ancak Hayrabolu’da saat 15:00’te Malkara Veteranlar ile  karşılaşacaklardır. Tüm takımlarımıza başarılar diliyorum.

Yine Trakya Veteran Futbol Ligi’nin ikinci yarısı başlamasına rağmen Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübü bugün komşumuz Bulgaristan Svilengrad Kenti Veteranları ile dostluk maçı yapmak üzere Svilengrad’a gidiyor. Günü birlik gideceği bu maçta yine öncelik dostluk ve centilmenlik olacaktır.

AMATÖR KÜME

İlimizde Amatör Süper Lig erteleme müsabakası Trakya Gençlik-Pehlivanköyspor müsabakası ve 1.Amatör Küme A ve B Gruplarında bugün ve yarın müsabakalar başlıyor. 2.devrede takımlarımıza başarılar diliyorum. A Grubunun iddialı takımları Vizespor Kendi sahasında Nadırlı Gençlik Sporla, Lüleburgaz Kentspor sahasında Sergenspor’la oynuyor. Her iki takım da favori. B grubunda ise Karaağaçspor evinde Lider Çakıllı Gençlerbirliğispor ile karşılaşacak. Emirspor da sahasında Eriklerspor ile karşılaşacak. Bence bu hafta en önemli maç Karaağaçspor ile Çakıllı Gençlerbirliğispor maçıdır bence ve haftanın seyredilecek kritik maçı.

BİR FIKRA

ZİNCİRLEME KURTULUŞ

Türkiye amatör liginde oynayan bir takımın antrenörü dert yanar:
– Para yok, malzeme yok, prim yok.
Arkadaşı sorar:
– Neden bırakmıyorsun?
– Şampiyon olabilirsek, ikinci ligden bir takıma antrenör olabilirim.
– Ya futbolcular?
– Şampiyon bir takımın futbolcuları daha iyi bir takıma transfer olabilirler.
– Ya yöneticiler?
– Onlar da şampiyon takımın futbolcularını satıp, verdiklerini kurtarmaya çalışırlar.

 

Bu yazı 1064 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» KENTSPOR
» AYAKKABILARIMIZA CAN VEREN ADAM Tevfik KARATAŞ
» AMATÖR KULÜPLERE MADDİ DESTEK
» Adı : Hüseyin Soyadı : TUZCU
» Adı: Mehmet Soyadı : YÖRÜTEN
» ADI : Özgür SOYADI: USLU
» 2.AMATÖR KÜME
» BELEDİYE BAŞKANLIĞI
» FUTBOL-BASKETBOL
» HOŞ GELDİN KENTSPOR
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter