26 Mayıs 2019 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Mesut SARIOĞLU
OLMADI BE KOÇUM
Yazı Tarihi: 08 Mart 2018 Perşembe 07:39

Gözlerini kasabaya adayan Özcan’ın acısı içimizi sızlatmaya devam ederken, düşlerini ve zamanını kasaba çocuklarına pay eden koçumuzu da sonsuzluğa uğurladık.
Kasabanın hikayesi olan bir adamı daha ellerimizden kayıp gitti.
Ki iki elin parmakları kadardırlar…
Adını ilk kez oğlumdan duymuştum. O, oğlumun ilk başkaldırı hikayelerinden birinin mimarıydı. Bizim ufaklık (on yıl önceki halinde iken) masaya bir takım kağıtlar koyup;
“Ben Gökhan abilerin takımına geçiyorum, bunları imzalamanız gerekiyormuş!” deyiverdi.
O an, “Gökhan Abi’ler” bana Çin ordusu gibi gelmişlerdi. Oysa hepi topu iki kişiydiler;
Gökhan ve Recep! İki genç adam. Ama fena halde kalabalıktılar. Kasabaya ve çocuklara dair düşleri onları kalabalıklaştırıyordu durmaksızın. Düşlerini anlatırken sizi kuşatıp kalabalıklarına katıyorlardı. Yaşamın hır gürü içinde yitip giden heyecanlarımızın tozunu alıp masanın üstüne koyarak, adeta etrafında dans ediyorlardı. Heyecanları düşleri ile at başı gidiyordu her daim. Ki en güzeli buydu.
Yapılası düşlerdi hepsi. Anahtarı basketbolcuların cebinde olan bir salon istiyorlardı. Daha çok çocuk, daha çok genç potaya koşsun, terlesin, takım olmanın heyecanını yaşasın derdindeydiler. Oğlumun neden: “Gökhan abilerin takımına geçiyorum” dediğini Gökhan’ın ortak düşlerini anlatırken yerinde duramayan hallerini gördüğümde anlamıştım.
“Bize bir yer verseler, salonu yaparız abi” diyordu beni her gördüğünde. Sonra cebinden defterini çıkarıp kimlerin destek vereceğini sıralıyordu heyecanla. Kasabanın gücüne inanıyorlardı ikisi de. “Kendi ellerimizle dizeriz tuğlaları. Kasabadaki çocukların hayatı değişir”
Olmadı… Ama masanın üstüne bıraktığı heyecanlarımız hala orda ve masa Edip Cansever masası!
Maç seyrederken Beşiktaş’lıydı Gökhan . Ama düşlerini anlatırken, onların peşinden koşarken etrafa yaydığı “Çarşı” ruhunu ellerinizle tutabiliyordunuz. Evlerini kulüp evi yapacak kadar kocamandı düşlerine olan inançları.
Gökhan hepimizin içine bir avuç kor bırakıp gitti.
Her gidiş erkendir ama bu tanık olduğum en erken gidişlerden biri. Canımızı yaktığını bilse gitmezdi biliyorum. Gitmemek için çok direndi.
Hikayesi olan ve onun için yaşayan genç adamın erken gidişi, Trakya’yı kasıp kavuran illete sessiz kalışımızın en ağır bedellerinden biridir, suskunluğumuzun yarattığı bir gidiştir bu.
Biliyorum canımız yanıyor, yanacak da..
Onu heyecanı ve düşleri ile beynimizde taşıyacağız.
Evet ama yetmez.
Hepimizin bir borcu var, hikayesi olan bu güzel çocuğa. İçimize bıraktığı korları birleştirip onun çoban ateşi düşlerini ete kemiğe büründürmek. Okul salonlarında sıkışıp kalan çocuklarımız için, tuğlalarında koçumuzun düşleri olan bir salon var edip onun maçı bitiren üçlüğü olarak tarihe kaydetmek. Kasabadaki çocukların kaderini değiştirmek.
Güle güle bir neslin Gökhan abisi, sevgili kardeşimizin miniği, oğlumun ilk başkaldırı hikayesi ve benim iflah olmaz güzel düşlü kardeşim.
Seni özleyeceğiz…
Ha bi de senin dediğin gibi; “Düşlerinin tuğlalarını örmenin bir yolunu mutlaka bulacağız”
Çünkü; “Düşlerde bile göremez işler, düşlerin gördüğü işleri”

Bu yazı 1924 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» EYYYY AHALİ, ZAMANIDIR, HAK EDENLERİ KUCAKLAYIM!
» ORTAK AKIL ÖLDÜ YAŞASIN VASAT ZAMANLAR
» SİYAM DER Kİ, BEN A'LAYIM
» YEME BİZİ SİYAM BEY
» TEK UMUDUM SENDE ANLIYOR MUSUN?
» ADAYLARA BEDAVA KOPYALAR 13
» ADAYLARA BEDAVA KOPYALAR 12
» HAYAT, ÇOK ÜNLÜ KİŞİ (ÇÜK) GİBİDİR KARDEŞLERİM...
» ADAYLARA BEDAVA KOPYALAR 11
» ADAYLARA BEDAVA KOPYALAR 10
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter