23 Mayıs 2019 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
YAYA TRAFİĞİNE AÇIK CADDELER
Yazı Tarihi: 23 Mart 2018 Cuma 07:53

Ve yine kebapçı ve pizzacı motosikletler, bunlar da vatandaşların ikinci şikayetleri. Şu an havalar soğuk yaya trafiğine açık yollarda gezinenler az ama kısa zaman sonra havalar iyi olunca bu yollarda bir sürü insan gezecek, bu caddelerde gezinecek araç ve motosiklet sürücülerinin çok dikkatli olması gerekir ve bunlara bir düzenleme getirilmeli diye düşünüyorum.

SAL LİGİ

Evet SAL Ligi’nde de sona doğru geliniyor. Kavaklıspor Spor Toto BAL Ligi’nde, hazırlıklarını ona göre yapıyor. Şimdi hesap 2.takım kim olacak? Evrenspor mu? İstasyonspor mu? Mandıra Adaspor mu? Kalan maçlara baktığımızda en avantajlı Evrenspor görünüyor. Tabii diğer iki takımdan biri bu hafta zaten elenecek. Çünkü İstasyonspor Mandıra Adaspor’a konuk olacak. Bu ligde seyredilecek 2 maç var, Kavaklıspor Evrenspor ve Mandıra Adaspor İstasyonspor maçları. Yine her iki müsabakada da centilmenlik diyoruz.

TELEFON KULLANMA HASTALIĞI

Bugün yine bir vatandaş uyarısını yazmak istiyorum. Gerçi buna hepimiz her gün rastlıyoruz ama yine de vatandaşa söz verdiğim için yazacağım. Evet yazımın başında da yazdığım gibi telefon kullanma hastalığı bir çok araç sürücüsünün araç kullanırken yaptığı tehlikeli iş. Özel araçlarda da yapılıyor, yolcu taşımacılığı yapılan sarı araçlarda da yapılıyor ama daha çok da şehir içi toplu taşıma araçlarında yapılması hepsinden daha tehlikeli. Vatandaşın söylediği bindiğim toplu taşıma aracında (Şehir içi taşımacılığı yapan minibüs) sürücü devamlı telefonla konuşuyordu, bir eli ile hem direksiyonu hem de vitesi kullanmaya çalışıyor ama telefonu kulağından ayırmıyordu, hem de az buz değil tahmini bir-bir buçuk kilometre hem konuşuyor, hem aracı sürüyor, hem yolcu alıp indiriyor, hem de ücret tahsil ediyor tek eliyle diye anlatıyor vatandaş. Ben de yazacağıma söz verdim ve yazdım bundan sonrası oda yöneticilerinde, umarım gerekli uyarılar yapılır. Çünkü taşıdıkları can, sonra ne kendileri ne taşıdıkları canların yakınları üzülmesin.

1.AMATÖR KÜME

Evet 1.Amatör Küme A Grubunda dananın kuyruğu bu hafta kopacak. 25.03.2018 Pazar günü tarafsız saha Kırklareli’nde oynanacak Kentspor-Vizespor maçı sonrası SAL Ligi’nin ilk takımı belli olacak. Her iki takım da buraya kadar namağlup geldiler ve her iki takım da gol rekoru kırdılar. Önceki hafta istasyon sahasında oynadıkları duraklamalı müsabaka sonunda yine berabere kalmışlardı. Bu hafta seyircisiz oynayacakları maç sonrası  biri SAL Ligi’ne çıkacak diğeri Play-Off’lara kalacak. Diğer 3 takım da Celaliyespor, Nadırlı Gençlikspor ve İnecespor.

B Grubu’na geldiğimizde Çakıllı Gençlerbirliği SAL Ligi’ne geldi. Bu grupta da Play-Off takımları Karaağaçspor, Emirspor ve Kırklareli Sanayispor oldu.

2.AMATÖR KÜME

 2.Amatör Küme’ye geldiğimizde de A Grubunda geçmiş yılların Kırklareli Bölgesinde Amatörde söz sahibi olan Ahmetbey Güvenspor dörtte 4 yaparak emin adımlarla 1.Amatör kümeye doğru gidiyor ancak onu takip eden Katranca Kartalspor da 2 maçta 6 puanla onu takip ediyor. Ama 2.hafta 5-0 galipken ertelenen Eskitaşlıspor maçında da büyük bir olasılıkla 3 puan onun hanesine yazılacak. Bu grupta haftanın maçı 2.ve 3.sıradaki iki takımın maçı. Vize Acarspor-Katranca Kartalspor her ikisi de şimdilik 6 puanlı.

2.Amatör Küme B Grubunda ise birincilik A.Bey Karşıyaka Gençlik ile Kırıkköyspor arasında geçek gibi görünüyor. Lideri bu hafta belirleyecek ve seyredilecek maç Büyükkarıştıran sahasında oynanacak Karşıyaka Gençlik-Kırıkköyspor maçı. Yeni kurulan Lüleburgaz Adaletspor da emin adımlarla yukarılara doğru geliyor. Her iki grupta da ilk iki sırayı alan takımlar 1.Amatör kümeye çıkacaklar.

LÜLEBURGAZ VETERANLAR SPOR KULÜBÜ BULGARİSTAN VARNA YOLCUSU

Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübü Derneği sizler bu yazıyı okurken 28 kişilik kafile olarak Komşumuz ve dostumuz Bulgaristan’ın Varna Kentine futbol müsabakası için yolda olacak. Oynayacağı maçlar sonrası hafta sonu Kentimize dönecek. Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübü Yöneticisi Ersin AKSU “Yine yollardayız. Yurtiçi ve yurtdışı turnuva ve dostluk müsabakalarımız tüm hızıyla sürüyor, ama bizim her müsabakamız sadece dostluk olmaktadır. Futbol bizim için sadece araçtır. Yeni arkadaşlar yeni dostlar tanımak için” dedi.

 

 

Bu yazı 1074 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» KENTSPOR
» AYAKKABILARIMIZA CAN VEREN ADAM Tevfik KARATAŞ
» AMATÖR KULÜPLERE MADDİ DESTEK
» Adı : Hüseyin Soyadı : TUZCU
» Adı: Mehmet Soyadı : YÖRÜTEN
» ADI : Özgür SOYADI: USLU
» 2.AMATÖR KÜME
» BELEDİYE BAŞKANLIĞI
» FUTBOL-BASKETBOL
» HOŞ GELDİN KENTSPOR
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter