07 Mart 2021 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Ali ÇEVİK
EV SAHİBİ KİMDİ?
Yazı Tarihi: 05 Nisan 2018 Perşembe 07:32

Trakya uyanıyor, 25 Mart’ta CHP İlçe Başkanlığı önderliğinde düzenlenen Şeker Vatandır Satılamaz yürüyüşü önceden tahmin edemediğim bir kalabalıkla yapıldı. Kalabalık coşkuluydu, canlıydı, istekliydi, güzel de organize edilmişti. Birkaç tane CHP amblemi dışında ay-yıldızlı bayrağımız meydana hakimdi.

Yürüyüşte esnaf vardı, memur vardı, işçi vardı, en önemlisi çiftçi vardı.

İktidar kanadının katılımı engelleme çabaları sonuçsuz kaldı.

Efendim zaten devletin elindeki fabrikalar zarar ediyor, özel sektör daha verimli çalıştırırmış, değişen bir şey olmayacakmış, fabrika yine de çalışacakmış, öyleyse bu itirazlar niyeymiş, şeklindeki konuşmalar katılımcıları kararından döndüremedi.

Yapılan yürüyüşten sonra Kongre Meydanı hıncahınç doldu, her partiden katılım vardı. Parti bayraklarının kullanılmaması, alana ay-yıldızlı bayrağımızın hakim olması, birlik beraberliği pekiştirmiş, yürüyüş CHP İlçe Başkanlığı’nın önderliğinde yapılmasına rağmen toplum yürüyüşü bir hak arama olarak algılamış ve katılmakta sakınca görmemiş.

Yürüyüş eski Hükümet meydanından başlayacaktı, toplanma oradan başladı, en önde ilçe başkanı, birkaç tane yönetim kurulu üyesi milletvekilleri Mahmut Tanal, Veli Ağbaba ve onları ağırlamaya çalışan, yalnız bırakmayan Emrah Arslan kardeşimiz göze çarptı.

Ev sahibi olmanın heyecanı içerisinde misafirlerin yanından ayrılmadı.

Ahmetbey Belediye Başkanı oradaydı. Elbette tanımadıklarım var ama yürüyüşün yıldızlarından biri belki de en çok ilgi duyulanı Kırklareli Belediye Başkanı Sayın Kesimoğlu oldu. Her gelen ona sarıldı, öptü, tokalaştı. Belli ki örgüt içerisinde seviliyor, sayılıyor ağırlığı hissediliyor.

Kırklareli’de yaptığı çalışmalar Lüleburgaz’da yankı bulmuş, bu ona ilgiyi ve sevgiyi arttırmış.

Gözlerimiz, ön tarafta ev sahibi olarak belediye başkan arkadaşlarının yanında olması gereken kasabamızın Şehr-i Emin’ini aradı durdu. Geldi mi? Gelmedi mi? Gelecek mi? Epey uzunca bir araştırmadan sonra CHP üyesi bir arkadaşım konvoyun ortalarında önce meşhur fötr şapkayı, dikkatli bir bakıştan sonra da Kartal İlçe Teşkilatı’nın pankartı yanında kendisini gördü. Başkan tek başınaydı. Yanında örgütten, yardımcılarından kimse yoktu.

Niye belediye başkanlarının ve misafir milletvekillerinin yanında değildi bilmiyorum. Niçin yanında başkan yardımcılarından ve meclis üyelerinden kimseyi göremedik bilmiyorum. Acaba örgütle ve genel merkezle arasına o meşhur ‘Satılsın ben alırım. 60 milyonum var’ çıkışından sonra kara kedi mi girdi anlayamadık. Yorum da yapmadık. Sayın başkan örgüt politikasına, pancar ekicileri ve çalışanlarına ters düşmüştü.

Yürüyüşe katılanlar satılmasın diyordu, sayın başkan “Satılsın ben alacağım” demişti. Yürüyüşün, toplantının ruhuna ters, ortada tuhaf bir durum vardı.

31 Mart Cumartesi günü Alpullu’da Pancar Ekicileri Kooperatifi ev sahipliğinde yapılan toplantıya Ankara’da olmam sebebi ile katılamadım. Sosyal medyadan ve basından takip edebildiğim kadarı ile miting muhteşem olmuş, gereken mesaj net bir şekilde verilebilmiş.

7 Nisan’da - İYİ Parti Genel Başkanı sayın Meral Akşener gelecek, hazırlıkları görüyorum. Yine muhteşem bir miting olur. Pancar ekicilerine, çalışanlarına sahipsiz olmadıkları hissettirilir, destek verilir, moral verilir.

Bütün bu çabalar hükümeti kararından vazgeçirir mi bilinmez ama ben ihtimal vermiyorum. Çünkü hükümete para lazım, bütçedeki delik her geçen gün büyüyor, artık ufak tefek yamalar deliği kapatmıyor. Fabrika envanterine kayıtlı kıymetli araziler rant peşinde koşan lobilerin iştahını kabartıyor. NBŞ üretici firmaların pancar şekeri üreten şeker fabrikalarının satılması işlerine geliyor Pazar paylar artacak onlar daha çok kazanacak, bizler daha çok zehirleneceğiz.

Saygılarımla…

 

 

Bu yazı 3391 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» BAŞKAN FİRARDA
» EV SAHİBİ KİMDİ?
» PANCAR BAHANE RANT ŞAHANE
» KONGRELERİN ARDINDAN
» Kasabanın kötü adamları
» DEĞERLERİNİZE SAHİP ÇIKIN!
» BAŞKANA SORUŞTURMA
» ÇÖP KASABA
» Unutmadım ki?
» YILAN HİKAYESİ SEMT PAZARI VE CENAZE HİZMETLERİ
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter