23 Mayıs 2019 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
SAL LİGİ
Yazı Tarihi: 06 Nisan 2018 Cuma 07:18

Süper Amatör Lig bu hafta oynanacak müsabakalar sonunda 2017/18 sezonunu tamamlayacak. Son haftada Kavaklıspor daha önceden tabii BAL Ligi’ni garantilemişti. Şimdi sadece antrenman maçları oynuyor. Bu hafta sonu da Pınarhisarspor ile son formalite maçını oynayacak. Kavaklıspor’a BAL Ligi’nde başarılar diliyorum.

Şimdi gelelim BAL Ligi’ne çıkacak ikinci takımın kim olacağı konusuna. Bu takımı da son haftada oynanacak Babaeskispor-Evrenspor maçı belirleyecek. Neden derseniz şu an Evrenspor’un 34, İstasyonspor’un 33 puanı var. İstasyonspor ligin düşen takımı Trakya Gençlikspor ile oynayacak. Kime sorarsanız İstasyonspor’u favori gösterir ama yine de futbolda her şey olabilir. İstasyonspor bu maçı alırsa 36 puan yapar ve ligi 36 puanla kapatır. İşte son maçını 33 puanı olan ve ligin en iyi takımlarından Babaeskispor’la Babaeski’de oynayacak Evrenspor’un görünürde işi zor, çünkü beraberlik dahi yetmiyor, mutlak galibiyet şart. Futbol her şeye gebedir. Bu yüzden diyorum ki İlimizin 2.BAL Ligi takımını Babaeskispor-Evrenspor maçı belirleyecek. Önceki yazılarımda çok yazdım. BAL Ligi’ne katılmayacak takımlar katılacak takımların önünü kesmesin diye. Bu defa 2 takım hocalarıyla görüştüm, her ikisi de çıktıkları takdirde BAL Ligi’ne katılacaklarını söylediler. Bu da çok iyi bir durum. Çıkacak 2.Takımımıza da başarılar diliyorum. Ne mutlu, uzun yıllar sonra İlimizden 2 takım BAL Ligi’nde oynayacak. Eh buraya kadar önümüzdeki sezonda BAL Ligi’nde oynayacak takımlarımızdan bahsettik. Tabi son hafta son maçlar oynanacak. Düşen takımlar da zaten belli olduğu için, yani son iki takım, bunlar da biri Trakya Gençlikspor bir diğeri de Pehlivanköyspor ki Pehlivanköyspor yılların tecrübeli ve geçmişi başarılarla dolu bir takımı, ama maddi imkansızlıklar hiçbir şeye bakmıyor maalesef.

1.AMATÖR KÜME

Evet 1.Amatör Küme bitti, birinciler belli oldu, şimdi Play-Off’lardan 3.takım Vizespor ve Çakıllı Gençlerbirliğispor ile SAL’a çıkacak. 1.Amatör Küme’de A Grubunda son sıradaki Çiftlikköyspor, B Grubu’nda da son iki sıradaki Özerspor ve Hamitabatspor 2.Amatör Küme’ye düştüler. Burada da yılların Özerspor’u, Necati KAYHAN’ın sevdiği takımı Özerspor da 2.Amatör Küme’de ama bu Özerspor 1 yıl aradan sonra yine 1.Amatör Küme’ye gelecektir, buna kalben inanıyorum.

Tabi şimdi Play-Off’ların ilk haftası oynandı ve 8 takımdan 4 takım 2. tura kaldı. Namağlup ligi bitiren yılların Kentspor’u 4-2’lik sonuçla Karamusul Ergenespor’u Play-Off dışına itti. Diğer play-off müsabakalarında da Celaliyespor K.Eli Sanayispor’u 5-0 gibi net bir sonuçla geçti. Emirspor 7-1’le İnecespor’u ve Nadırlı Gençlikspor Karaağaçspor’u 2-0’la geçerek 2.Tura kaldılar. Şimdi Kentspor-Celaliyespor ve Nadırlı Gençlikspor-Emirspor ile oynayacak ve galipler final oynayarak SAL Ligi’nin 3.Takımı olacak.

Geçtiğimiz hafta Emirspor’un her şeyi, spor ansiklopedisi Emirsporlu Coşkun yanıma uğradı. “Biz Emirspor’uz” dedi “Emir almaz emir veririz. Takımımız çok iyi ve iddialıyız” dedi. Emirspor uzun yıllardır, devamlı kafaya oynuyor. Hasan Başkan ve Yönetim Kurulu, Recep hoca, taraftarları ve sporu, futbolu çok seven eski dostum Nedim’le beraber bütünleşmişler. Nedim futbolu biliyor, futbolcudan anlıyor. Hasan Başkanları çok iyi biri, hocaları ile bütünleşmişler. Coşkun sporseverlerin çok yakından tanıdığı futbol ansiklopedisi, yanınızda otursun takımları tek tek saysın, o da Emirspor aşığı biri.

Kentspor Lüleburgaz’ın en köklü kulüplerinden biri. Burada da ‘Mustafa AKSU=Kentspor’ daha fazla bir şey yazmama gerek yok diye düşünüyorum ve Hocaları Aydemir ÖZTÜRK tüm mesaisini Kentspor’a harcıyor. Sahada oynayan futbolcusu ile kulübesinde aynı heyecanı yaşıyor. Celaliyespor’a gelince Ediz FİDAN, genç dinamik hırslı bir futbolcu ve Başkan, spor camiasının çok yakından tanıdığı biri, Nadırlı Gençlikspor genç yöneticileri ile gelmeleri gereken yerdeler.

2.AMATÖR KÜME

Evet ilimizin 2. Amatör Kümesi de neredeyse ilk yarılarını bitirmek üzereler ve oldukça heyecanlı müsabakalar oynanıyor. 2.Amatör Küme’nin her iki grubunda da Ahmetbey’in iki takımı bulunuyor. Ahmetbey Güvenspor yılların başarılı takımı, futbola birçok değerli sporcu kazandırmış ve İlimizde profesyonel takımlarda dahi olmayan bir hizmet binası sahibi bir takım. Karşıyaka Gençlikspor ile birlikte gruplarında liderler, bana sorarsanız bu iki takım bir birleşse Ahmetbey yine futbolda tarih yazar diye düşünüyorum. Ayrı ayrı yaptıkları masrafları bir birleştirseler yine adından söz ettirirler. Umarım bir gün benim bu hayalim gerçekleşir. Ahmetbey Güvenspor’u Katranca Kartalspor takip ediyor ve şimdi her iki takım Ahmetbey’de karşılaşıyor, grubun en önemli ve seyredilecek maçı.

B Grubu’na geldiğimizde burada da Karşıyaka Gençlik içerde dışarda maçlarını kazanıyor ve namağlup devam ediyor. Peşinde iyi takımlardan biri olan Kırıkköyspor onu takip ediyor. Burada şampiyonluk bu iki takım arasında geçecek gibi görünüyor. Yeni kurulan Adaletspor onların takipçisi.

TRAKYA VETERAN LİGİ

Trakya Veteran Lig Finalleri de bu hafta Büyükkarıştıran ve LYFA’da Cuma-Cumartesi ve Pazar akşamları saat 20:00’de start alıyor.

Bu yazı 1045 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» KENTSPOR
» AYAKKABILARIMIZA CAN VEREN ADAM Tevfik KARATAŞ
» AMATÖR KULÜPLERE MADDİ DESTEK
» Adı : Hüseyin Soyadı : TUZCU
» Adı: Mehmet Soyadı : YÖRÜTEN
» ADI : Özgür SOYADI: USLU
» 2.AMATÖR KÜME
» BELEDİYE BAŞKANLIĞI
» FUTBOL-BASKETBOL
» HOŞ GELDİN KENTSPOR
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter