26 Mayıs 2019 Pazar
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Mesut SARIOĞLU
YİNE SESSİZ SEDASIZ GEÇİRMİŞLER YA KIZ MARİ SEVİM
Yazı Tarihi: 14 Nisan 2018 Cumartesi 06:35

Yine hiç birimize hissettirmeden, sessiz sedasız geçirmişler.
Epimize ayırlı olsun.
Nur topu gibi yeni imar alanlarımız oldu. Hemi de tanesi 1,5 milyona satılması planlanan iki katlı villa yapılacak imar alanları.
Elinizi korkak alıştırmayıp, alırsınız artık üç beş tane.
İmar komisyonu, "bu iş olmaz kasabaya zuldür" demiş ama kasabanın ağası ve onun hık deyicileri ittire kaktıra da olsa geçirmişler.
İşin enteresan yanı özel imara açılan bu alanda, sessiz sedasız geçirmeden birkaç ay önce 55 dönüm bir yer 11 milyona satılmış. Tabi satılırken (hemi de sadece üç ay önce) buralar tarla. Nerden bilsin alan buraların özel imar kaydıyla villa arsası olacağını di mi ama. Şans işte.
Sanki Billi Piyango.
Sessiz sedasız geçirmenin ardından, yerin değeri bir anda 100 milyon civarına fırlamış. 11 milyon tarlaya, 20 milyon villaların inşaatına ve sonra dakkada dukkada ve dahi cukkada 70 milyon…
Haklarını yemeyelim, Emin bey ve düşünmeden hık deyicileri bu tuhaf ittirme ile kasabaya 150-200 yeni mutlu aile kazandırdılar.
Bu aileler acayip mutlu da,
"GİREN" gene bize girecek kardeşler!
Biliyorum “Sana ne lan, alan memnun satan memnun, adamların parası var, 1,5 milyona villa alıyorlar” diyorsunuz da, kazın ayağı öyle değil.
Bu gereksiz imara açma hareketinde sadece bir parselde birileri 70 milyon indira gandi yaparken biz ep birlikte bu mutlu azınlığın yollarını yapacağız kendi cebimizden.Oralara kanalizasyon döşeyeceğiz, su, elektrik ve her daim belediye hizmeti götüreceğiz bu mutlu azınlığa.
Lüleburgaz'ın mevcut imar planı 160 bin kişiyi taşıyacak durumda. 2030'lara kadar sıkıntı yok aslında. Ama Kasabanın ağası ve hık deyicileri imar komisyonu tarafından red edilen bu enteresan teklifi ittire kaktıra da olsa geçirdiler.
Şimdilik hissetmiyorsunuz ama mutlu azınlık inşaata başlayınca alt yapıydı, yoldu kuburdu, suydu kaldırımdı, aydınlatmaydı, yer altı konteynırıydı derken gerçek kasabalıların alması gereken hizmetler yine iç edilecek.
Adamlar havuzlu lüks villada yaşasınlar ve birileri gerçeküstü paralar kazansınlar diye, kasaba biraz daha yoksulluğa gömülecek.
Size koyar mı?
Ne der bu Burgaz delikanlısına beeeeeeeeeeee
Siz boşverin benim gibi huysuz bir adamı, hadi şekerlemeye devam devammmmmmmmmmm…

 

 

 

 

 

Bu yazı 894 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» EYYYY AHALİ, ZAMANIDIR, HAK EDENLERİ KUCAKLAYIM!
» ORTAK AKIL ÖLDÜ YAŞASIN VASAT ZAMANLAR
» SİYAM DER Kİ, BEN A'LAYIM
» YEME BİZİ SİYAM BEY
» TEK UMUDUM SENDE ANLIYOR MUSUN?
» ADAYLARA BEDAVA KOPYALAR 13
» ADAYLARA BEDAVA KOPYALAR 12
» HAYAT, ÇOK ÜNLÜ KİŞİ (ÇÜK) GİBİDİR KARDEŞLERİM...
» ADAYLARA BEDAVA KOPYALAR 11
» ADAYLARA BEDAVA KOPYALAR 10
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter