24 Ocak 2022 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Ali ÇEVİK
BAŞKAN FİRARDA
Yazı Tarihi: 01 Mayıs 2018 Salı 07:32

Olmadı sayın başkanım olmadı, apar topar böyle kaçmak olmadı. Daha 2019’a kadar vaktimiz vardı, sahi daha karpuz kesicedik.

Vatandaşını, seçmenini, kankalarını, Kongre Meydanı’na bir toplasaydın, helallik isteseydin olmaz mıydı?

Dört devredir elimize tutuşturduğun, söz veriyorum dediğin, fakat bir türlü hiçbir sözünü tutmadığın, seçim beyannamelerini ortaya koysak, üzerinde biraz konuşsak olmaz mıydı?

Beyannamelerin ikisinde DSP’nin kuş amblemi var. Gerçi sen onları defterden sildin, ne olacak. Elli üyeleri vardı ben olmasam onlar seçim mi alırdı demiştin ya.

Beyannamelerin ikisinde CHP amblemi var. Orada üye fazla, hiç olmazsa onları toplayıp iki dönem için teşekkür edip helallik alsaydın ya.

Pazartesi günü kasabanın bir ucuna yaptığın, yağmurun dışarıda dinip içeride dinmediği, poyrazın bir baştan girip diğer taraftan çıktığı pazaryerinde sayısı sayende dörtte bire düşen pazarcı esnafını toplayıp arkadaşlar hakkını helal edin demez mi insan?

Sayın başkanım, bir inşaat firmasına üç yüz bin TL’ye yaptırabileceğimiz, sizin üç milyon TL harcadığınız ama bir türlü hizmete açamadığınız Lezzet Akademisi’nin hesabını kimden soracağız?

O kadar yazıldı, çizildi, her gün biraz daha çürüyen, dökülen Lezzet Akademisi’ni neden açamıyorsunuz? Bu binanın akıbeti ne olacak? Siz kaçıyorsunuz, kalan yardımcılarınız, meclis üyeleriniz cevap verecek mi?

Biz bir halt ettik şimdi içinden çıkamıyoruz diyebilecekler mi?

Hani Sağlık Vakfı kuracaktın, Belediye Sağlık Evi açacaktın, dar gelirli vatandaşlar ücretsiz faydalanacaktı.

Hani kimsesiz, muhtaç yaşlılar için insanca yaşayabileceği Huzur Evi yapacaktın. Belediye hizmetlerinde şeffaflık ana prensip olacak, yapılacak hizmetler, alınacak kararlar, ihaleler halka açık yapılacaktı.

Doğrudan teminler, geline ihaleler olmayacaktı.

Yeni AVM açıldı, çok da güzel olmuş. Belli ki çok az sayıda kalan küçük esnafımızın ocağına incir ağacı dikilecek.

Bu AVM’nin yeri ile ilgili yapılan ihale şeffaf mıydı? Uzmanların elli milyon TL eder dediği yeri tek kişinin katıldığı, rekabet şartlarının oluşmadığı ihale ile on sekiz buçuk milyon TL’ye sattın. Tek kişi katıldı, rekabet şartları oluşmadı, hadde layık değildir, ihaleyi iptal ediyorum demen gerekmez miydi? Bunun hesabını kimden soracağız?

Kendini dinletmek için yedirip içirdiğin, sofra kurduğun oda başkanlarından, içirip içirip seni dinlemeleri için yerinden kalkamaz hale getirdiğini söylediğin muhtarlar seni bekliyor. Onları topla bir gönüllerini al, bir helallik iste derim.

Belediye meclisinden borçlanma yetkisi alamadığın, encümen kararı ile bankalardan borç alarak yapmaya çalıştığın inşaatlar, akademiler, kadın sığınma evleri yarım kaldı. Bu ucube inşaatların hesabını vermeden gitme başkanım.

İçine para ile girilen Yıldızlar, Bisiklet Motosiklet akademilerine harcadıklarının hesabı verilmeyecek mi?

Terminal soruşturması ne aşamada? İhalesiz verilen on bir buçuk milyon TL, usulsüzlük iddia edilen terminalin hesabını görmeden gitmen, dokunulmaz zırhına bürünmen doğru olmaz sayın başkanım.

Sayın başkanım, kasabamızı kültür kenti yapacaktın, kasabamızda hizmet olanakları çok daha güzel, paramız var, borçlu değildik, en azından biz öyle biliyoruz.

Bizi çok seviyordun, inşaat yapmayı, paraları fore kazıklara yatırmayı, akademiler yapmayı çok seviyordun. Onlarca trilyon lira bütçeniz elinin altında, her dediğine parmak kaldıran yardımcıların vardı, şimdi bütün bunları bırakıp gitmek niye, bu imkanları Ankara’da mecliste bulamazsınız, hele hele yapılan değişikliklerden sonra milletvekilliğinin cazibesi kalmadı sanırım. Planladıklarını hayata geçiremezsin, maaş desen buradaki imkanlarla kıyasladığınızda devede kulak bile etmez.

Sayın başkanım kaçıyorsunuz, hesap sorulmaması için kaçıyorsunuz.

Dokunulmazlık zırhına bürünmek için kaçıyorsunuz. Eğer genel merkez tarafından örgüte ve CHP seçmenine bir dayatma yapılır ise oylar gönül rahatlığı ile değil kerhen verilecek. Alınacak oyların içinde sizin hiç oyunuz yok yine parti amblemi arkasına sığınarak seçilirsiniz. Sonra onu da inkar edersiniz.

 

 

Bu yazı 43475 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» BAŞKAN FİRARDA
» EV SAHİBİ KİMDİ?
» PANCAR BAHANE RANT ŞAHANE
» KONGRELERİN ARDINDAN
» Kasabanın kötü adamları
» DEĞERLERİNİZE SAHİP ÇIKIN!
» BAŞKANA SORUŞTURMA
» ÇÖP KASABA
» Unutmadım ki?
» YILAN HİKAYESİ SEMT PAZARI VE CENAZE HİZMETLERİ
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter