11 Ağustos 2020 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
ADI : Özgür SOYADI: USLU
Yazı Tarihi: 26 Mayıs 2018 Cumartesi 07:09

DOĞUM YERİ                       : Lüleburgaz

DOĞUM TARİHİ       : 08.05.1978

ANA ADI                   : Türkan

BABA ADI                 : Yücel

Öğretmen bir baba ile hemşire bir annenin 2 evladından biri Özgür USLU. 1986 doğumlu diğer kız kardeşi de Uzunköprü’de Beden Eğitimi öğretmeni. Öğretmen olan babasının mesleği gereği İlkokulu 12 yıl oturdukları ve çocukluğunun geçtiği Babaeski’nin Erikleryurdu köyünde, orta okul ve Liseyi Kepirtepe Öğretmen Okulu’nda okudu. Daha sonra Trakya Üniversitesi’nde örgün olarak elektrik-elektronik bölümünü bitirdi.

Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde 1 yıl boyunca pedagojik formasyon eğitimi alarak, Tarım ve Hayvancılığa merakından dolayı da Anadolu Üniversitesi Tarım bölümünden mezun oldu. Şu an Lüleburgaz Nüfus Müdürlüğü’nde çalışmaktadır.

Özgür USLU, futbolla 2014 yılında Yönetici olarak, zamanın çok iyi futbol kulüplerinden olan TEK SANTRALSPOR’da Başkan yardımcılığı ile tanıştı. Başarılı bir takımın başarılı Başkan yardımcısı olan Özgür USLU ilk heyecan ve üzüntüyü burada yaşadı. 1.Amatör küme play-off turu yarı finalinde elenmesi onu çok üzdü, 2 yıl burada görev yaptıktan sonra 1 yıl süre ile Kentimiz Trakya Gençlikspor Kulüp Başkanlığını yaptı. 1 yılık Başkanlık sürecinde pırıl pırıl genç futbolcuları ile tüm zorluklara katlanarak, işinden arta kalan zamanlarda yorulmadan dinlenmeden çalışarak liglerin en genç takımı ile şampiyonluk yaşadı.

Özgür USLU başarıya alışmıştı. Alışmıştı ama Trakya Gençlikspor’la şampiyonluk sonrası yolları ayrıldı. Bu defa yeni bir takım yine pırıl pırıl gençlerden oluşan Adaletspor’u kurdu. 2017 yılının son aylarında çok zor şartlarda kurduğu bu takımla 2.Amatör kümede maçlara başladı. Pırıl pırıl gençlerden kurmuştu takımını. Ama başarının asıl amacı kulübü futbolcularının ailelerine de açmasıydı. Antrenmanları oyuncularının aileleri ile birlikte yapıyor, maçlara pırıl pırıl gençlerin aileleriyle birlikte gidiyordu. Başarıyı birlikte yakaladılar. İyi bir Kulüp Başkanı, iyi bir yönetici ve her yaptığı işine aşık bir yöneticiydi. Şu an İlimiz 2.Amatör kümesi devam ediyor ve Ahmetbey Karşıyaka Gençlikspor’un ardından 2.Takım olarak 1.Amatör Kümeye çıkmasına 2 maçta alacağı 3 puan kaldı.

Yeniden, sıfırdan alelacele kurulan bir takımı kısa zamanda başarıya ulaştırmak her babayiğidin yapabileceği bir şey değil. 6-7 aylık bir takım ve gelen başarı.

Özgür USLU sakin, çabuk kızmayan, dinleyen, her kesimden küçük-büyük herkesin fikrine saygı gösteren, liglerimizin genç ve sevilen Başkanlarından biri. Erkek futbolunun yanında bir de Bayan futbol takımı oluşturuyor. Daha önceleri Kentimiz Bayan takımı adını Yurt içi ve Yurtdışında duyurmuştu. O Takımın başarılarını yakalamak için oluşturduğu Bayan takımı ile yakalamayı hedefliyor. Ancak Bayan takımı sporcuları dağınık, ayrı ayrı köylerimizden de olduğu için biraz sıkıntılı ama bunu da aşmak bu sporcuları bir araya getirerek antrenman yaptırmanın yollarını arıyor. Bunu da başaracağına inanıyorum.

Özgür USLU’ya genç Başkana bundan sonraki yaşamında başarılar diliyorum. Liglerimizde başarılı genç Başkanlarımızı sizlere tanıtmaya devam edeceğim. Haftaya Ahmetbey Güvenspor’un başarılı genç Başkanı Mehmet TÖRÜNER’i sizlere tanıtmaya çalışacağım.

2.AMATÖR KÜME

2.Amatör Küme A Grubunda liglerin bitimine 2 hafta kala Ahmetbey Güvenspor hazırlıklarını 1.Amatör kümeye göre yapıyor. 2.Takım ise bu hafta oynanacak Mandıra Hürriyetspor-Katranca Kartalspor maçından sonra daha da netleşecek. Ve bu grubun bu hafta seyredilmesi gereken maçı.

B Grubuna geldiğimizde burada da Ahmetbey’in ikinci takımı Karşıyaka Gençlikspor 1.Amatör kümede, 2.takım da büyük bir ihtimalle Lüleburgaz’ın yeni kurulmuş Adaletspor’u gibi görünüyor. Geçen hafta ligin iyi takımı Kırıkköyspor sahasında Karşıyaka Gençlikspor’a yenilince ikincilik şansını son iki haftaya bıraktı. Bu grupta da seyredilecek maç Lüleburgaz Adaletspor ile Kırıkköyspor maçı olacak.

 

Bu yazı 3299 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» VEFAT
» ZAMAN TÜNELİ
» BALKON-BAHÇE ZEVKİ
» GÜZELLİKLER
» KORONA
» KUPA HİKAYESİ-3
» KUPA HİKAYESİ-2
» VEFAT
» -20 ve 65+ ile arada kalanlar
» EVLERDE GEÇEN ZAMANLAR
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter