14 Ağustos 2020 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
Adı: Mehmet Soyadı : YÖRÜTEN
Yazı Tarihi: 01 Haziran 2018 Cuma 07:15

Doğum Yeri    : Çorlu

Doğum Tarihi  : 1984

Mehmet YÖRÜTEN. 1984 Çorlu doğumlu ve bu yaşta bir çok insan futbol oynamaya çalışır. Mehmet YÖRÜTEN Ahmetbey Güvenspor Kulüp Başkanı, kendisi de futbolcu, futbol oynamış, futbolun içinden gelen biri. Futbolu seven biri. 1996-2004 yılları arasında Ahmetbey Güvenspor formasını, yani 12 yaşında yılların takımı Ahmetbey Güvenspor forması giymiş, renklerine ve kasabasına hizmet etmiş sporcu ve futbolun içinden gelmiş, futbolu bilen bir kulüp başkanı.

2002 yılında Ahmetbey Lisesi’nden mezun olmuş. 2004 yılında da vatani görevini yapmak üzere askere gitmiştir. 2006 yılında vatani görevini bitirip geldikten sonra da halen çalıştığı kasabasındaki İpek İdrofil Pamuk fabrikasında işe girmiştir ve halen İpek İdrofil Pamuk Fabrikasında görev yapmaktadır. Hem çalışmakta hem de ekip arkadaşlarıyla 2017 Yılı Mayıs ayında yapılan Genel Kurul’da Ahmetbey Güvenspor  Kulüp Başkanlığına seçilmiş ve halen kendisi gibi genç Yönetimi ile genç bir kulüp Başkanı olarak Ahmetbey Güvenspor’u hak ettiği yere getirmeye çalışmakta ve ilk yıllarında da son haftada her şekli ile 1.Amatör Küme’ye takımını çıkarmış bulunmaktadır. Kasabasına ve formasını giydiği kulübüne aşık birisidir Mehmet YÖRÜTEN. Kendisine ve ekip arkadaşlarına bundan sonraki yaşamlarında da başarılar diliyorum.

2. AMATÖR KÜME

Evet, 2.Aamatör Küme A grubunda son haftaya girildiğinde tek maçla devam edilecek. 3 Haziran 2018 Pazar günü saat 17:00‘de Babaeski Sentetik Sahada grubun tek ama en iddialı maçı oynanacak. Grubun 1.si ve hiç mağlubiyeti olmayan Ahmetbey Güvenspor, tek mağlubiyeti olan ve bu mağlubiyeti de Ahmetbey Güvenspor’dan alan grup ikincisi Katranca Kartalspor arasında oynanacak. İddialı bir maç maçın sonucu belki de 1 ve 2’lik de yer değiştirebilir. Belli olmaz ancak her ne olursa olsun bu iki takım 1.Amatör Küme’nin yeni 2 takımı olacak. Ama nasılsa ikisi de çıkıyor demek farklı, 1.olarak grubu tamamlamak çok farklıdır. Bu yüzden iyi bir maç olacak ama öncelikle dostça centilmence geçmesini istediğim bir müsabaka olsun.

B Grubuna geldiğimizde, bu grupta maç yok. Bu grupta yine bir Ahmetbey takımı Karşıyaka Gençlikspor ve Lüleburgaz Adaletspor, 1.ve 2.olarak 1.Amatör kümeye çıktılar. Bu hafta oynanacak maçlar formalite maçları olacaktı. Ancak bazı takımlar birkaç maç sonra hem A Grubunda hem de B grubunda birkaç maç sonra bazı takımlar da iddiaları kalmadığı için maçlara çıkmıyorlar.

2.Amatör kümenin kaderi bu ama yıllardır aynı olaylar oluyor. 2.Amatör küme takımları sezon başı birkaç maça çıkıyor, sonra maçlara gitmiyorlar. Bu şartlarda İl’imizde futbol her geçen yıl geriye gidiyor. Futbol bitiyor beyler, uyanalım ve kendimize gelelim. Durum çok kötüye gidiyor. Taşıma suyla değirmen dönmüyor. Maddi imkansızlıklar ve İl’imizde rol model futbol kulüpleri ve futbolcular olmadığı taktirde futbol bitiyor. Aktarmalar, futbolcu transferleri kulüplerin belini büküyor. Alt yapılardan futbolcu yetişmiyor. Alt yapılar sadece gelir kaynağı olarak düşünülüyor. Mevlana gibi ver aylık aidatı gel deniyor. Yetenek aranmıyor. Tabi ki her gelene spor yaptırılacak ama yetenekler ayrılacak diğerlerine de spor yaptırılacak.

Bizler Arif Aydın ÇELİK’leri, Müjdat ağabeyleri, Rahmetli Yalçın, Mehmetcan ağabeyleri görerek, seyrederek az da olsa beraber futbol oynayarak yetiştik. Onları rol model aldık. İl’imizde yapılan bölge karma takımlarını seyrederek yetiştik. Yıllardır İl’imize bir tek şampiyona getirilemiyor. Neden? Edirne, Tekirdağ neredeyse her yıl bir veya birkaç şampiyonaya ev sahipliği yaparken İlim neden yıllardır ev sahipliği yapamıyor ve heyecanlı müsabakalar seyretmekten, geleceğimiz futbolcuları bunları seyredip heveslenmiyor, eh hal böyle olunca futbol ilimizde bitiyor. Sorumlu kim mi sorumlu hepimiziz hepimiz.

BALKAN LİGİ

7 takımlı, 3 Bulgaristan, 2 Yunanistan ve 2 de ülkemiz takımlarının katıldığı lig kaldığı yerden devam ediyor. Bu hafta Kentimiz takımı Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübü 2.karşılaşmasını yapmak üzere Yunanistan Komotini’ye gidiyor. Bulgaristan Kırcaali ve Svilengrad ile 2 oynanmıştı. Bu sezon Balkan Ligi’nde puanlama yok. Tanıma ve tanışma maçları oynanacak. Önümüzdeki yıl geçmiş yılın eksiklikleri de tamamlanarak puan usulüne geçilecek. Ev sahibi takımlar tarafından ağırlanacak konuk takımlar. Bu maçlar gerçekten çok zevkli ve heyecanlı geçiyor.

Bu yazı 3522 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» VEFAT
» ZAMAN TÜNELİ
» BALKON-BAHÇE ZEVKİ
» GÜZELLİKLER
» KORONA
» KUPA HİKAYESİ-3
» KUPA HİKAYESİ-2
» VEFAT
» -20 ve 65+ ile arada kalanlar
» EVLERDE GEÇEN ZAMANLAR
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter