14 Ağustos 2020 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
AMATÖR KULÜPLERE MADDİ DESTEK
Yazı Tarihi: 18 Haziran 2018 Pazartesi 07:13

Gençlik ve Spor Bakanlığı Türkiye Futbol Federasyonuna tescilli futbol kategorisinde faaliyet gösteren ve 2017-2018 sezonunda futbol faaliyetlerine katılan ve bugüne kadar hiç yardım almayan faal amatör spor kulüplerine destek olmak amacıyla kulüplerimize davet gönderilmiş ve belli miktarda maddi yardım yapılacağı duyurulmuştur. Tabi maddi yardımın belli kuralları vardır. Yani Bakanlığın amatör kulüplerimize destek olabilmesi için bu spor kulüplerimizin Spor Genel Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne tescilli olmaları gerekmektedir. Eksiklikleri varsa da yardımı alabilmeleri için bu eksikliklerini tamamlamaları gerekmektedir.

Bu yardım nasıl yapılacak, bence bir limit konmalı ve yardım ona göre yapılmalı. Yani denmeli ki BAL Ligi’nde oynayan takımlara misal 20 TL, SAL Lig’inde oynayan takımlara 15 TL, 1.Amatör kümede oynayan takımlara 10 TL ve 2.Amatör kümede oynayan takımlara da 5 TL. Bu değerlendirmenin mutlaka yapılması gerekir diye düşünüyorum. Neden? Bu guruplarda oynayan takımların gruplarına ve maç sayılarına göre masrafları artmaktadır. Müsabakalara devam etmeyen, 2 maç gelip daha sonra gelmeyen takımlar da ayrıca değerlendirilmelidir.

Ancak yine alınan duyumlar bazı takımlara değişik kanallardan değişik miktarlarda yardımların yapıldığı yönünde, bu tip yardımlar daha önce de yapılmış bu ayrıcalığın takımlar arasında huzursuzluk ve yarışa bir adım önde başlamalarını sağlamaktadır. Eşit şartları ortadan kaldırmaktadır. Yardımlarla ilgili yazacaklarım bu kadar, bu yardımların kulüplerimize hayırlı ve doğru şekilde kullanılmasını diliyorum.

Geçtiğimiz 2017/18 sezonunda yaşanan bazı olaylara da değinmek istiyorum. Bilhassa 2-3 maç gidip daha sonra maçlara gitmeyerek rakiplerini masrafa sokan takımlara yaptırım uygulanması gerek diye düşünüyorum. Futbolu yönetenlerin artık her yıl tekrarlanan bu ciddiyetsizliğe seçim ve oy düşünerek değil Kırklareli Futbolunun gelişmesi için önlem alarak yaptırım uygulaması gerekir. Takımlar masraf yapıyor, liglere başlıyor, iddiası kalmayan takımlar kısa zaman sonra havlu atıyorlar. Eğer bu takımlara yaptırım uygulanmazsa zaten kısmen bitmiş olan İl’imiz futbolu tamamen bitecektir. Futbolda İller bazında başarısızlıkta ülke çapında son sıralardayız. Bunun gözden geçirilmesi gerekir.

LÜLEBURGAZ VETERANLAR SPOR KULÜBÜ

Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübünün öncülüğünde kurulan Balkan Ligi devam ediyor, geçen hafta oynadıkları Uzunköprü Veteranlar maçı sonrası önümüzdeki hafta da Bulgaristan Stara Zagora’da Beroe Veteranlarına misafir olacaklar. Bu yıl deneme olarak uygulanan Balkan Ligi önümüzdeki sezon Lig usulüne dönüşecek. Yine de Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübünün tek amacının dostluk ve Kentimizin tanıtımı olduğunu söyleyen Abidin YILDIZ, futbolu amaç değil sadece araç olarak gördüklerini bu sayede yurt dışında birçok dostluklar kurduklarını önümüzdeki dönemde de Turnuva ve özel müsabakalar olmak üzere yoğun bir dönem geçireceklerini söyleyerek, Bulgaristan ve Romanya’da iki Turnuvaya, daha sonra da yine yurt dışında 3 özel müsabakaya katılarak 2018 yılını kapatacaklarını söyledi.

 

Bu yazı 3519 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» VEFAT
» ZAMAN TÜNELİ
» BALKON-BAHÇE ZEVKİ
» GÜZELLİKLER
» KORONA
» KUPA HİKAYESİ-3
» KUPA HİKAYESİ-2
» VEFAT
» -20 ve 65+ ile arada kalanlar
» EVLERDE GEÇEN ZAMANLAR
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter