24 Ocak 2022 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
İREM KURT
Ah İzmir’in mavisi
Yazı Tarihi: 25 Temmuz 2018 Çarşamba 09:35

Nasıl anlatsam derdimi bilemediğimden hep sustum kendime. Çığlık çığlığa haykırmak istediklerimi yuttum defalarca. Şimdi karşımda İzmir'in mavi suları, güneş battı batacak.

Yüzümü okşayan hafif bir meltem. Gözlerimi kapatıp anımsıyorum vazgeçtiklerimi. Anlamıyorum neden hep giden suçlu.

Şarkılar şiirler niye hep kalana yazılır. Kalan iter gideni, aşk denilen o hiç aslında bir uçurum kenarı, kalan tutmazsa düşen giden olur ve buna hep intihar süsü verilir.
Ben intihar etmedim, tutmasını istediğim yalnızca izledi düşüşümü sonuç ne mi yine ölen suçlu. Kırıldığımı yorulduğumu anla diye gitmem gerekmeseydi keşke.

Gözlerim hafifçe aralanırken vapur sesiyle martıların sesi enstrüman oluyorken denizin dalgalarına gün batıyor. Artık gecenin sonsuz hüzün ve karanlığı.
Düşünüyorum çoğu zaman nerede hata yaptım diye, ulaşabildiğim tek sonuç çok sevdim ve sevildikçe vazgeçildim. Vazgeçtiklerimde aslında çoktan benden vazgeçmiş olanlardı.

Ne vazgeçmek bir meziyet ne kaybetmek, ikisi de biraz yok oluş biraz kendinde kendini arayış aslında. Buhran bir ruhta dinç bir beden arıyor insanlar bu ne kadar yorucu bilen var mı?

Yoruldum ağlarken gülmekten, çığlıklarımı yutup sessizleşmekten. Ah İzmir'in mavisi beni de alsan maviliklerine, sarsan dalgalarına derinliklerine çok mu bana da huzur?

Bu yazı 41067 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» Ah İzmir’in mavisi
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter