17 Temmuz 2019 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Mesut SARIOĞLU
BAŞKAN KARDEŞİME KEYİF ÇAYI YAZISI
Yazı Tarihi: 03 Eylül 2018 Pazartesi 07:45

Ülkede yaşanmakta olan krize ilk önerilen çözümü hatırlayan var mı aranızda.
Bana, "akşam yediğim yemeği unuttum" esprisini yapmayın, durup dururken kalbinizi kırarım.
Genç bakanın krize dair ilk açıklamalarından birisi belediyelerin bütçeden aldıkları payın %30 oranında düşürüleceğine ilişkindi.
Hatırlamamanızın hiç bir önemi yok, yakında fena halde hissedeceksiniz.
Yaşadığımız kasabada alacağımız hizmetler % 30 oranında azalacak. (Yıllardır sıfır hizmete alıştırıldığımız için biraz geç hissedeceksiniz ama merak etmeyin nihayetinde hissedeceksiniz)
Bu % 30 tenkisata bir de gizlenen % 50 enflasyon ve harici tek gelir kaynağı olan oturma ve imar izni ile aybeden otopark paralarındaki düşüşü eklediğinizde epimizin en na-müsait yerine kar yağınca, herkes bas bas bağırmaya başlayacak.
İyisi mi ben yine çatlaklığımı gösterip uyarayım sevgili başkan kardeşimi ve yetersiz, beceriksiz ve dahi bir bölümü kötü niyetli üst yönetim kadrosunu.
Sevgili başkan kardeşim;
Gelen komşu düğünü değil, bildiğin yoksulluk.
Açlık ve suç yığılması!
O yüzden, önceden gelen saçma salak projelerden bir an önce vazgeçmeni öneriyorum. Yüreğin elvermiyorsa, kriz bitimine kadar bu saçma sapan konserdi, LYSA'ydı, Lezzet Şeysi'ydi ve kurdaleli toplaşma organizasyonlarıydı bunları bi dondur.
Dondur, çünkü enflasyonist hareketler ile kur çılgınlığıyla LYSA’nın kendisi 30 -40 milyon daha götürecek cebimizden ve yıllık işletim maliyeti 10 milyon TL’yi bulacak.
Yokluğa ve yoksunluğa hazırla kasabamızı.
Çünkü, LYSA denilen devasa düğün salonları zincirini yiyerek doymaz bu halk. Zaten sanatı binalar değil insanlar üretir. (Bkz Uçaneller Kuklaevi! 750 lira kira ile tutulan bir apartmanın alt katından dünya turneleri çıkaran ekip. Romanya turnesi için gelmedin ama artık seni Karadağ Banja Luka veya Meksika turneleri öncesinde en az birinde bizi kasaba adına uğurlamaya bekliyoruz)
Ve inan ki sevgili kardeşim, bu halk (hiç hak etmediğin halde) aç kalınca, ilk sana yağdırır dağarcığındaki tüm uygunsuz lafları.
Şimdi yeniden düşünüp derlenme ve toparlanma zamanıdır. ÜRETME'yi kasaba için yaşam biçimi haline getirme zamanıdır. Meclisi, encümeni ve verilen tüm kararları halkın anlık izleyebileceği ve bunlara ilişkin söz söyleyebileceği platformlara taşıma zamanıdır.
Yönetmek "HAYDİ KIZLAR YAŞAM KOÇLARI İLE YÖNETİŞELİM" demekle ve kurdaleler eşliğinde Şevkat beyin faturalı ara sıcak ikramları ile olacak bir iş değil.
Kasabanın düşünce önderlerini toplamak ve fikirlerini almak o kadar da zor bir iş değil sevgili başkan kardeşim.
Söz ben gelmeyeceğim.
En nihayetinde ben düşündüklerimi gözümü kırpmadan söyleyebiliyorum. Alır kullanırsın ya da bana, etrafında cirit atan yetersiz, beceriksiz ve kötü niyetliler gibi "KASABA DELİSİ" dersin. O senin tercihin. İnan ki gönül koymam.
Nihayetinde ben düşündüklerimi yazıyorum ve yazdıklarımın ömrü kağıt ömrü kadar. (Kötü saklama koşullarında bile yaklaşık 300 yıl)
Hadi benim canım kardeşim, bu dediklerimi kahvaltı ertesi keyif çayını içerken bir iki kez oku ve harekete geç.

Yoksa bu kasaba için çok geç olacak!

 

Bu yazı 711 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» EYYYY AHALİ, ZAMANIDIR, HAK EDENLERİ KUCAKLAYIM!
» ORTAK AKIL ÖLDÜ YAŞASIN VASAT ZAMANLAR
» SİYAM DER Kİ, BEN A'LAYIM
» YEME BİZİ SİYAM BEY
» TEK UMUDUM SENDE ANLIYOR MUSUN?
» ADAYLARA BEDAVA KOPYALAR 13
» ADAYLARA BEDAVA KOPYALAR 12
» HAYAT, ÇOK ÜNLÜ KİŞİ (ÇÜK) GİBİDİR KARDEŞLERİM...
» ADAYLARA BEDAVA KOPYALAR 11
» ADAYLARA BEDAVA KOPYALAR 10
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter