02 Mart 2021 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Bayram Güner
ENDÜSTRİYEL FUTBOL
Yazı Tarihi: 22 Kasım 2018 Perşembe 10:05

Sevgili Sporseverler;

Bölgemizdeki sportif konular ile bundan böyle sizlerle birlikte olacağım. Günümüzde futbolun ekonomisi büyük bir hızla büyürken, ne yazık ki futbol kendi sorunlarını kendi başına aşmakta zorlanıyor.

Profesyonel Futbol kulüpleri devasa bütçelere sahip olmalarına karşın, hala feodal tarzlarda ya da konvansiyonel yöntemlerle kendilerini yönetmeye çalışıyorlar. Futbolun parasal gelişimi, futbolun yönetsel gelişiminin önünde gidiyor. Bu nedenle de futbol kulüplerinin sıkıntıları bir türlü bitmiyor ve sorunlardan kurtulamıyorlar.

Kulüplerimizin çoğu hala değişen ve gelişen koşullara ayak uydurma yerine, sorunu öteleyerek ya da palyatif çözümlerle günü kurtarmaya çalışıyorlar. Oysa sıradan bir işletmenin bile cirosu arttıkça, yönetim şekli de pazara uygun değişmeye başlıyor. Aksi halde o işletmeler rakipleriyle rekabet edemiyor, piyasadan çekilmek zorunda kalıyorlar. İşte futbol kulüplerimizin durumları da tıpkı böyle, modern futbolun gereklerini yerine getirenler mücadeleye devam ediyor. Temennimiz kulüplerimizin en kısa sürede sorunlarını çözmesi.

MİLLİ TAKIM

Futbol kulüplerindeki teknik adamlar ekonomik sebepler nedeni ile istediği kalitede oyuncuyu transfer edemeyebilir, mevcut oyuncularına alternatif yaratamayabilirler, bu durum Profesyonel ve Amatör kulüpler için olasıdır ancak milli takımlar bazında konu farklıdır. Orada teknik adam Milli takıma kendi oyun sistemine uyan en iyi futbolcuyu davet eder, kafasındaki oyunu oynatır. Lakin bizim milli takımımıza bakıldığında iyi sonuçlar alınamadığı gibi organize bir oyun planının olmadığı, oynanan futbolun da seyredenlere keyif vermediği görülmektedir

Nitekim A Milli Takımımız, UEFA Uluslar B Ligi 2. Grup son maçında Konya'da konuk ettiği İsveç karşısında beklediği sonucu alamadı. Rakibine 1-0 mağlup olan Milli takımımız böylece grubunu son sırada tamamladı. A Milli Takımımız, bu sonucun ardından C Ligi'ne düştü.

A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, İsveç maçının ardından Umut Bulut dışında forvet bulamadıklarını söyledi. Takımının genç oyunculardan kurulu olduğunu söyleyen teknik adam, "Çok kolay bir şey değil bunu gerçekleştirmek. 21 yaşında 3 tane oyuncumuz var. Bir yere varacağız, çalışıyoruz." dedi.                                                   

Ne diyelim, güle güle var Lucescu!

Bu yazı 3056 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» KORONAVİRÜS
» YAPAY ZEKA VE FUTBOLA ETKİSİ
» FUTBOLDA SET OYUNU
» BÜYÜKKARIŞTIRANSPOR – VİZESPOR
» BAL LİGİ
» STATÜYE BAKAR MISINIZ
» ENDÜSTRİYEL FUTBOL
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter