27 Mayıs 2019 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Özgür Terzioğlu- LÜLEBURGAZ'IN NEYE İHTİYACI VAR?
Çağdaşlaşma misyonerleri…
Yazı Tarihi: 04 Aralık 2018 Salı 07:41

Her yeni devrin doğuşunu hoş karşılayanların olacağı gibi rahatsız olanların varlığı, sosyal uyumsuzluğa neden olmaktadır. Sosyal ilişkiler yönetiminin temel noktasından biri olan ‘hizmet anlayışı’ mevcut kültürün öğretileriyle bireye aşılanmaktadır.

Her yeniçağın gelişinde kültürel çatılar yenilenmeye başlar. Bu yenilenme her zaman sağlıklı olmayabilir. Bu noktadan sonra çağdaşlaşma misyonerlerinin nitelikleri ve görevlerine ne kadar sağdık kaldıkları önemlidir. Bahsinde bulunduğum misyonerler; kişi, bir grup ya da bir kurum olabilir. Her ne şekilde olursa olsun yaşama bakış açıları evrensel doğrular üzerinden olmalıdır. Bilgiyi doğru kaynaktan alabilme özelliklerine sahip bu kimselerin iletişim becerilerini geliştirebileceği çalışma sahalarına ihtiyacımız var. Sosyal deneyleri yapabileceğimiz, kaliteli bir yaşamın planlarını tasarlayabileceğimiz, geleceğin sorunlarına karşı strateji geliştirebileceğimiz bu alan ‘insanlık projesi’ni hayata geçirebileceğimiz nitelikte olmalıdır. Çağdaşlaşma misyonerleri değişimlerin ve yeni yapılanmaların ana mimarları olarak hazırlanmalıdır.

Gelecek çağın insan tavrını ve davranışlarına etki edebilmek için çağdaşlaşma misyonerlerinin bugünden yapacağı çalışmalar önemlidir. Bu kimselerin geleceğin senaryosunu gelecek neslin atalarına anlatarak, ikna çalışmalarına başlama vakti gelmiştir. Çağdaşlaşma misyonerlerinin çalışmaları sonucu ‘İnsanlık projesi’ temeli atılarak; gelecek çağın insan tipinin tasarımı üzerine yapacağı çalışmalar insanın fizyolojik, biyolojik ve psikolojik yapılarına uygun bir tasarımı yapabilmesi gerekmektedir.

YARIN: EĞİTİM TEKNİKLERİNİN ARAŞTIRILMASI İÇİN…

 

 

Bu yazı 267 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» Kaliteli Yaşam Biçimi
» Samimi yaklaşım
» Etkili Konuşmak
» Dürüst Kişilik
» Güzel Davranış
» Lüzumlu Çaba
» Odak kabiliyeti
» Ufkun ötesini hayal edebilmek
» Özün ve sözün etkisini kavrayabilmek
» Erdem sahibi olarak, hayatı paylaşabilmek…
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter