02 Mart 2021 Salı
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Bayram Güner
STATÜYE BAKAR MISINIZ
Yazı Tarihi: 12 Aralık 2018 Çarşamba 16:20

Sevgili sporseverler; Süper Lig statüsüne göre, kulüplerin A Takım Listesinde yer alacak en az 14 futbolcunun, Türkiye A Milli Futbol Takımında oynama uygunluğuna sahip futbolcu olması zorunlu.

Buna göre takımlar, en fazla 28 kişiden oluşan A takım kadrolarında 14 yabancı futbolcu bulundurabiliyorlar. 18 kişilik maç kadrolarında ise en fazla 11 yabancı futbolcu yer alabiliyor.

Kulüpler bu kuralın dört sezon boyunca uygulanması için 2015-16 sezonunun başında bir anlaşma sağlamışlar ve uygulama bu şekilde hayata geçirilmişti. Uygulamanın dört sezonluk süresi, 2018-19 sezonu sonu itibarıyla bitmiş olacak.

2018-19 sezonu sona erdikten sonra, Kulüpler Birliği ve TFF bir araya gelerek kuralın revize edilmesini görüşecek.

Buradan yazıyorum, bir önceki yazımda da belirtmiştim, bir zamanlar futbolda Dünya üçüncülüğünde dolaşan Türkiye, artık C Ligi’ne; yani 50 küsur Avrupalının arasındaki en kötü lige indi hala yabancı kuralı değişmeyecek mi? 

Kulüplerin çoğu bu yabancı sınırlaması olmadığı veya bir takım önlemler alınmadığı için borç batağında, Türk Milli takımının durumu ise malumunuz, yöneticiler derin uykuda. Teknik direktör hala başarısızlığına mazeret üretmeye çalışan açıklamalar yapıyordu. Gerek futbol kulüplerimizin gerekse Milli takımımızın bu sıkıntılı durumlarına birileri el atacak mı? Hele hele TFF yönetiminden birileri çıkıp da “A Milli takım oyuncu yetiştirme yeri değil sonuç alma yeridir” diyecek mi?

Bekleyip göreceğiz…

 

 

Bu yazı 2672 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» KORONAVİRÜS
» YAPAY ZEKA VE FUTBOLA ETKİSİ
» FUTBOLDA SET OYUNU
» BÜYÜKKARIŞTIRANSPOR – VİZESPOR
» BAL LİGİ
» STATÜYE BAKAR MISINIZ
» ENDÜSTRİYEL FUTBOL
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter