24 Ağustos 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Özgür Terzioğlu- LÜLEBURGAZ'IN NEYE İHTİYACI VAR?
Doğa-Sev Uygunluk çalışmaları
Yazı Tarihi: 17 Ocak 2019 Perşembe 09:12

Yaşamsal Kalite Yönetimi sürecine girenlerin belgelendirilme çalışmaları; üst kavramsal yapı düşünselinde kurulacak yerleşkeler, tasarlanacak mekânlar, işletme gerilecek sahaların standartlarının belirlenmesi sonrası uygulamaya geçiş döneminde bu kurguların toplumsal algıda yer edinebilmesi adına yapılacak çalışmalar bütünüdür. Tüm bu çalışmalar “Doğa-Sev uygunluk” belgeleri adı altında geliştirilmesi gerekmektedir.

Yeni düzen kurgularının belirli dönemlerde denetleyebilecek, kaliteli bir yaşamın olgunlaşması adına düşünülen kırklar meclisi içerisindeki 9 denetçi 3’er kişilik gruplar ile kırsal alan, kent içi ve endüstri sahalarında eksik olan, lazım görülen ve sistemin standartları doğrultusunda yeni projelerin geliştirilmesi adına iş etüdünün yapılması için düşünülmüştür.

9 denetçinin raporları 10 kişilik düşünülen proje geliştirme ekibine sunularak üst kavramsal yapıya yönelik çalışmaları projelendirmesi sonrası kırklar meclisi toplanarak hazırlanan proje üzerine görüş birliği yapıldıktan sonra projenin yapılabirliği için muhasebe ve finans bölümünde çalışanların raporları doğrultusunda onaylama gerçekleşir. “Kırkların Eli” projesi olgunlaşmadan “Doğa-sev uygunluk” belgelerinin hiçbir anlamı olmayacaktır. “Kültürel Tasarım Enstitüsü” yönetim tekniği tasarlanırken “Yaşamsal Kalite Yönetimini” yapabileceğimiz bir kurumun sürdürülebilirliği düşünülmüştür. Bu sebeple de hem kazanç elde edebilen, kendi içerisinde sermaye birikimi yapabilecek ve bu gücü yatırıma dönüştürebilecek anlayışı destekleyebilecek eğitimsel bir süreci yönetebileceğimiz kurgudan bahsediyorum.

Bu kurgunun yönettiği saha içerisinde geleceğimize yönelik düşünülen “Doğal Yaşam ile Uyum Akademisi” düşüncesiyle yetişecek olan kimselerin sürece yönelik eylemleri neticesinde “Doğa-Sev Uygunluk” çalışmaları amacına ulaşacaktır.

YARIN: KALİTELİ YAŞAM MERKEZİ

 

Bu yazı 411 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» Kaliteli Yaşam Biçimi
» Samimi yaklaşım
» Etkili Konuşmak
» Dürüst Kişilik
» Güzel Davranış
» Lüzumlu Çaba
» Odak kabiliyeti
» Ufkun ötesini hayal edebilmek
» Özün ve sözün etkisini kavrayabilmek
» Erdem sahibi olarak, hayatı paylaşabilmek…
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter