24 Ağustos 2019 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Özgür Terzioğlu- LÜLEBURGAZ'IN NEYE İHTİYACI VAR?
Kaliteli Yaşam Merkezi
Yazı Tarihi: 18 Ocak 2019 Cuma 07:40

Kültürel Tasarım Enstitüsü yönetim alanı olarak düşündüğüm “Kaliteli Yaşam Merkezi” içerisinde gelişim göstermesi gereken “Kırklar Meclisi” çalışmaları geleceğimiz açısından son derece önemlidir. “Yaşamsal Kalite Yönetimi” sistemini hayata geçirebilmemiz için bahsinde bulunacağım merkezin kurgusu özenli bir şekilde yapılması gerektiği düşüncesindeyim. “Kaliteli Yaşam Merkezi” Enstitü yönetim alanı olarak düşünülse de Psi-Biyo-Fi çalışmalarını yapabileceğimiz, üç kuşak iletişim projesini hayata geçirebileceğimiz ve kentimize olumlu katkı sağlayabilecek değerli insanların ziyaretine ev sahipliği yapabilecek bir konaklama alanı olarak tasarlanması hedefimize yönelik hareketimizde büyük aşama kaydettirecektir.

Bahsinde bulunduğum bu merkez yapı içerisinde çekirdek inançların temizlenmesi ve olumsuz duygu durumlarının düzelmesine yönelik psikolojik danışmanlık, alternatif tedavi yöntemleri-beslenme üzerine çalışmalar ve fizyolojik gelişime yönelik ekibiyle toplumsal sağlığın korunumu üzerine geliştirilecek çalışmaların organizasyonuna ihtiyacımız var. Enstitü içerisinde bahsinde bulunduğum ya da bulunacağım çalışmalar bölgesel ekonomik kalkınmayı ve eğitimsel bir süreci de bünyesinde barındırmaktadır. Alternatif tedavi çalışmaları neticesinde bölge köylüsüne yönelik “ekim etkisi” ni sağlayabileceğimiz tıbbi bitki üretimi ve bu üretimi destekleyecek bir gıda takviyesi üretim tesisleri, katkısız kişisel bakım ürünleri, bebek maması gibi hammaddesi toprak ve tohuma dayalı üretimi organize edebilecek bir kurumun varlığı hissedilmektedir. Bununla birlikte turizm alanında kaliteli çalışanları yetiştirebilmemiz ve hizmet anlayışını olgunlaştırabileceğimiz ekibi oluşturabilmek adına Kaliteli Yaşam Merkezinin ihtiyacımıza göre tasarlanması gerekmektedir. Sosyal ilişkilerin gelişimine olumlu katkıları verebilecek bu yerleşke ile ”Sağlıklı beslenme” üzerine düşündüğüm “Yenilenen Trakya Mutfağı” anlayışı özgün bir sofra düzenini kurgulayarak, bölgesel ikna çalışmalarına başlanılmasına ihtiyacımız var.

“Esnaf etkisini” oluşturmaya başlarken özgün bir tarzda hazırlanmasına ihtiyacımız olan Trakya Mutfağı; bölgesel ürün kullanımı destekleyen, enerji korunumu sağlayabilen çalışma alanları, ergonomik mutfak tasarımı, ürün ve atık döngüsünü standartlar doğrultusunda uygulayabilen, kavramsal düzen içerisinde yemek listesini düzenleyen, sürece hâkim bir ekip ve mesleğin içerisinde yetişmiş bir işletmeci anlayışıyla kurgulanmalıdır. Trakya bölgesinde bir cazibe merkezi yaratabilmemiz için gereken en önemli noktayı içerisinde barındıran “Kültürel Tasarım Enstitüsü” Yaşamsal Kalite Yönetiminin yapılabilmesi adına önemli görevler üstlenecektir.

YARIN: Yerel Değerler Standartları

 

Bu yazı 423 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» Kaliteli Yaşam Biçimi
» Samimi yaklaşım
» Etkili Konuşmak
» Dürüst Kişilik
» Güzel Davranış
» Lüzumlu Çaba
» Odak kabiliyeti
» Ufkun ötesini hayal edebilmek
» Özün ve sözün etkisini kavrayabilmek
» Erdem sahibi olarak, hayatı paylaşabilmek…
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter