26 Ekim 2020 Pazartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Mesut SARIOĞLU
YEME BİZİ SİYAM BEY
Yazı Tarihi: 14 Şubat 2019 Perşembe 08:56

Siyam bey istifa etmiş.
Kişisel bekası için uluorta çiğ tavuk yeme potansiyeline sahip birinin, sular bu kadar bulanıkken ortaya koyduğu bu davranış beni şaşırtmadı desem yalan söylerim.
Genel merkezin lütfu ile önce vekil, sonra belediye başkanı olmuş biridir kendileri. Ankara siyasal mezunu olmasına rağmen ülkenin baş belası ve yılanın başı olan "Siyasi Partiler Kanununa" ilişkin düne kadar tek laf etmemiş olan bu zatı muhterem, siyasi partiler kanununa dayanan son belediye başkan atamasına karşı cazgırlığa soyunup, birdenbire "HALK KAHRAMANLIĞI"na atlayarak sahneden rol kapma telaşına düşmüş.
Peki adama sormazlar mı, be hey bilader 5 yıl önce sen nasıl geldin ve beş yılda şapkadan hangi tavşanı çıkardın da bu kadar fütursuzca yırtınıyorsun.
(Bilmeyenler için söyleyeyim bendeniz, çok sevdiğim eski il başkanı arkadaşımın rozet takmaktan kaçındığı bir CHP üyesiyim. Kırklareli'nin ilk milletvekili de benim ailemdendir. Ama siyasete kanım hiç ısınmadı. İkbal derdim olmadığı için bu kadar rahat yazabiliyorum)
Siyaset bilimi okuduğu iddia edilen birinin, ilk itiraz etmesi gereken, çağdışı Siyasal Partiler kanunudur. Cumhuriyetin ellerimizin arasından kaymasının en önemli faillerinden birisidir o yasa. Sen atanırken bu kepazeliğe ses çıkarmayacaksın, atanmaz iken ortalığı birbirine katacaksın. Yersen diye olta atmış ama bu topraklar bu nomeraları yemez Siyam bey.
Bilader sen bizim buralı değilsin biliyoruz da bu kadar açık etmenin anlamı yok.
Hatırla hele bir. CHP Kırklareli’deki son yerel seçimi, (Siyasal Partiler Kanununun ittirmesi ile) senin gibi birinin atanmasına rağmen kazanmıştı.
Şimdi soyunduğun Doğan Taşdelen rolünün boğazına takılacağını bilmediğine inanmıyorum. Çünkü sen hayatın boyunca yaralı parmağa işememiş ve kendisi dışında hiçbir güce bağlanmamışken böyle bir riski almazsın.
Kırklareli belediye başkanlığının seni kesmediğini haftanın dört günü gurbet ellerde geçirmen nedeniyle biliyoruz.
O zaman nedir bu hal.
Peki nedir bu kabadayılık?
Bu durumda yeni bir analiz yapma zorunluluğu var.
Bu hal, kartların yeniden karılacağının işaret fişeğidir kardeşlerim.
Sol dünya görüşü ile zerre alakaları olmamasına rağmen Siyamgillerin işgal ettiği sol şeritte yeni varyasyonlar geliyor demektir.
31 Mart’tan sonra ülke genelinde siyaset destesinin yeniden karılacağını bilmek için, illa da Ankara Siyasal mezunu olmaya gerek yok.
Bak Siyam bey, senin gibi garantici birinin yeniden pozisyon alırken geçmişteki tecrübeleri es geçip üç beş goygoycunun aklı ile hareket edeceğine herkesi inandırabilirsin ama buna inanmayacak en az iki kişi tanıyorum ben.
Bunlardan birisi sensin, diğeri de benim.

Yeme bizi Siyam bey.
Senin Kırklareli ile uzak yakın bir ilgin ve kaygın yok. Yeniden aday olma gayretinden bir halt olmayacağını ikimizde biliyoruz. Çıkacak en berbat sonuç CHP’nin seçimi zorlanarak alması olacak. (Ki sana ve şeklen berbat o müdahaleye rağmen kazanılmıştı seçim)
CHP’nin şapka koyup kazanacağı bir seçime Tuna ağabey gibi yıllarını CHP’ye ve Kırklareli'ne adamış biri ile girdiği seçimde bir bölen olma ihtimalin bizim yerli uçak yapma ihtimalimizden bile az.
Ülke soluna verdiğiniz zarar, vereceklerinizin demosu biliyorum. Sol sizin ceketlerinizin iç cebinden ibaret Siyam bey. Bunu ikimizde çok iyi biliyoruz.
Bu yüzden yalpalıyor.
Amma ve lakin amma ve fakat iç cebin sizin olması ceketin hepimizin olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
Benden size bir yurttaş tavsiyesi,
Hamasi nutuklarla meydan okumaktan vazgeçin. Bize gerçeği söyleyin. Yeni bir oluşumla iktidara yandan çarklı katılma isteğinizi anlatın bize.
Bilmeyenler de anlasın.
Hem bir kere dürüst olmaktan kimseye zarar gelmez Siyam bey.

 

 

Bu yazı 2427 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» 'İLK GENÇLİK DÜŞ'ÜMDEN MEZUN OLDUM SEVGİLİ KARDEŞLERİM
» AMAN DERİM SAYIN BELEDİYE 
» OCANINKİ KIYMETLİ DE, BİZİMKİLER BOSTAN KORKULUĞU MU.....
» ÇÜRÜDÜM ÇÜRÜDÜÜM MAKAMLA ÇÜRÜDÜM)
» DÖN BABA DÖNELİM
» SİNESİNE KURBAN SİNESİNE  SİNE SİNEEEEEEEEE :)
» SİZ İKTİDARA
» EYYYY AHALİ, ZAMANIDIR, HAK EDENLERİ KUCAKLAYIM!
» ORTAK AKIL ÖLDÜ YAŞASIN VASAT ZAMANLAR
» SİYAM DER Kİ, BEN A'LAYIM
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter