05 Mart 2021 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Mesut SARIOĞLU
ÇÜRÜDÜM ÇÜRÜDÜÜM MAKAMLA ÇÜRÜDÜM)
Yazı Tarihi: 16 Ağustos 2019 Cuma 07:10

350 kişiden mütevellit ve kasabaya hükmettiğini varsayan MEŞRUTİ KRALLIK ailesi kendi arasında kısa paslarla sonuca gitmeye çalışıyor.
Mevzu bildiğiniz aleni 'mahduma torpil' mevzuu.
Adam, konumunu kullanarak yaş sınırına gelmiş oğlunu ilgi ve alakası olmayan bir işe ittiriyor.
Birileri sosyal medya denilen kahpe dünyada olayı ifşa edince çarşı bir anda karışıyor.:) 
Biz de bir video ile durumu özetleyip (Youtube kanalımız 'Merabayın Sayın Belediye 9' izleyin izletin abone olun):) çözüm önerimizi söylüyoruz. 
Meşruti Krallık kapı duvar.
Sessizlik. Fötürlü kraldan beri krallığın ritüeli.
Sonra iş yaygın basına düşüyor. 
(Aslında o basın bizim kasabada en az yaygın basın temsilcilerinden birisi, ama bizimkiler krallık tebası ya ötmese de ibibikli olanı önemsiyorlar) 
Krallık makamı, ben basının az da olsa yaygınını severim şiarı ile telaşa düşüp döşeniyor basın açıklamasını. Saçma sapan bir işin üstünü örtme derdi ile yapılan bu açıklamayı yayınlamadığımız için kral hazretleri bayramlaşma töreninde bizim muhabirimize verip veriştiriyor.:) Bu öfkeye minnettarız. Artık elimiz daha rahat olacak.:)
Adamın oğlu telaşla açıklama yapıyor 'Benim alındığım işle içbir ilgim yok. Sanırım su ürünleri okumam ve benzin istasyonunda pompacılık yapmam hasebi ile ikisini birleştirip beni su pompası uzmanı olarak aldılar. Ben o işten anlamam, benim derdim yaş kemale ermek üzereyken ve azır babam emekli olmadan kamudan emekli oluvermekten ibarettir'
Bu itirafa rağmen sayın krallık geri adım atmıyor.
Yıllardır kralın emri ile el kaldırıp indirmekten başka bir şey yapmayan adam bir anda dile gelip:
'Yaşamım süresince nankörlüğü, fesatlığı, zulmü, düşmanlığı en ağır biçimleri ile gösterenler oldu. Deyim yerinde ise "süründürüldüğüm de oldu." Ama her seferinde daha güçlü oldum. Yapılanlar tabi ki unutulmuyor.'
Adamın bu rezaletten çıkmak için sağa sola hönkürmesini yadırgamıyoruz elbet. Bulunduğu pozisyonu kullanıp 39 yaşındaki oğlunu hiç ilgisi olmayan bir işe aldırabilen ve bundan utanmayan adamdan fazlasını beklemiyorduk. 
Bizi üzen bu paylaşımın altına dökülen meşruti krallık üyelerinin yazdıkları ve beğenileri ile ilgili. Oğluna kıyak geçen adamı savunmaya kalkanların, gelinine ihale veren teyze için de benzer duygular beslemeleri meşruti krallığın 350 kişilik tebasındaki bozulmanın artık katlanılabilir boyutları geçtiğini gösteriyor. 
Üzgünüm ama adamımız kasabanın adamı değil sayın teba. Kasabaya tek faidesi yönetim katı ve alkışçı kesimdeki ağır çürümeyi bir kere daha ortaya çıkarmasından ibaret.
Sayın Meşruti Krallık, durum sandığınızdan da vahim. Bu işin arka bahçesi külliyen bataklık. Demedi demeyin.
Şimdi bırakın bu birbirinizi koruma güdüsünü, bu berbat işe bulaşan kim varsa istifasını alın, bu işe alımları iptal edin, hak edenler yeniden girsinler. Ömür boyu torpilli algısı ile yaşamak yerine hak ettikleri işi yapsınlar. Yanlış yapmak hepimize mahsus bir hal. 
Önemli olan yanlışta ısrar edip işi çarşafa dolamamakta.:)

Dipnot: Bu arada, adamımızın el kaldırmak ve salon efendiliği dışında bu kasabada halk için çaktığı tek çiviyi gösterin size şevkatli abide bir porsiyon börek ile limonata ısmarlayayım.:)

 

Bu yazı 1972 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» GERÇEĞİ SÖYLEYİN DOKTOR YAŞAYACAK MIYIZ!
» HADİ BE GÖZÜNÜ SEVDİĞİM SAYIN BELEDİYE!
» BİT PAZARINA NUR YAĞMAZ SAYIN BELEDİYE
» BİZ VARIZ VE BİZ HALKIZ SEVGİLİ KARDEŞLERİM!
» BİZ VARIZ VE BİZ HALKIZ SEVGİLİ KARDEŞLERİM!
» "Cumhuriyet aşk'tır oğul"
» 'İLK GENÇLİK DÜŞ'ÜMDEN MEZUN OLDUM SEVGİLİ KARDEŞLERİM
» AMAN DERİM SAYIN BELEDİYE 
» OCANINKİ KIYMETLİ DE, BİZİMKİLER BOSTAN KORKULUĞU MU.....
» ÇÜRÜDÜM ÇÜRÜDÜÜM MAKAMLA ÇÜRÜDÜM)
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter