03 Nisan 2020 Cuma
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
YENİ YIL 2020
Yazı Tarihi: 03 Ocak 2020 Cuma 07:54

Evet 1 yılı daha geride bıraktık, iyisiyle kötüsüyle, doğrusu ile yanlışı ile geldi geçti bitti.

Yeni Yıl-Sene;

Yaşanılan yıldan bir sonraki yıl, sene

Dilimizde yeni yıl

İngilizce’de New year

Bulgarca’da Nova Godina diye her dilde söylenir gider.

YILBAŞI; Takvimlere göre içinde bulunulan yılın bitimi ve Yeni Yıl’ın başlangıcı. 31 Aralık’ı 01 Ocak’a bağlayan gece Yılbaşı Gecesi veya Yılbaşı Akşamı’dır.

Yılbaşı gecesi özel olarak hazırlanmış yiyecek-içecekleri tüketilir, çeşitli eğlenceler düzenlenerek geçirilir.

Yeni Yıl hepimize ve tüm dünyaya sağlık, huzur ve mutluluk getirsin. Yeni Yılınızı en içten dileklerimle kutluyorum.

 

METRUK BİNA

İstanbul Caddesi (gençlerin tabiriyle kafeler sokağı), orduevinin oradan İstanbul istikametine gitmeye başladığınızda Big Mamma’s’a gelmeden 2 tane metruk Bina var. Türkiye Şeker Fabrikaları Pancar Ziraat Şefliği yazıyor hizmet binasının girişinde, kime ait veya kimlere ait bilemiyoruz. Ancak bu binalar gençlerin dilinde “cinli ev” - “perili köşk” diye anılıyormuş ve birbirleriyle buluşma yeri oluyormuş. Camları, kapıları kırık ve sanıyorum içeride bir şey kalmamış ama ne gündüz ne de gece önünden geçerken insana bir korku veriyor. Kimler giriyor kimler çıkıyor, içeride neler oluyor bilinmiyor. Ancak bu husus mahalle sakinlerini oldukça huzursuz ediyor. Diğer bina ise herhalde Lojman olarak kullanılıyordu ki ve tam da kafe karşısında olduğu için biraz daha sakinmiş, ama onun da camları kapıları kırık duvarları yıkık vaziyette. Umarım sahipleri veya yetkililer bu konuya hassasiyet gösterirler. Çünkü mahalle sakinleri oldukça huzursuz.

LÜLEBURGAZSPOR

İlk yarı bitti ama huzursuzluk bitmedi. Bir-iki ve üçüncü grup teknik adamlar da ayrıldı. Oysa ne güzel gidiyordu Lüleburgazspor, hiçbir amatör müsabakada görülmeyen seyirci rekorlarını alt-üst etmişti. Ama olmadı, bu takıma Teknik adam dayanmıyor. Acaba NEDEN? Bundan sonra gelecek teknik adamlar için ne kadar kalırlar takımın başında diye sorgulanmaya başlandı.

Ha gelecek çalıştırıcılara da dikkat etmek gerekiyor. Çünkü bazı uyanık çalıştırıcılar yeterli belgeleri olmadığı halde yeterli çalıştırıcıların belgelerini kullanıyorlar. Dikkatli bir hakem tespit ettiğinde ceza kapıda… Yeterli belgesi olan hocalarım da lütfen bu işleri ya kendileri yapsın, yapamayıp belgelerini kiraya veriyorlarsa bu işleri bıraksınlar.

Lüleburgazspor çok güzel Anahtarlıklar yaptırmış ve bunları satışa çıkarmış çok güzel bir şey, ancak bunları ve yaptıracağı kaşkol, bere, kravat v.s. gibi malzemeleri maç günleri stat kapılarında, diğer günler de Kentin belirli yerlerinde stantlar açarak veya yine maç günleri amatör maçlarda girişlerde ücret alınmadığı için yine girişlerde isteyen herkese belirlenen ücret karşılığında verirlerse maça girenlerin %50’si alsa bir miktar da olsa kulübe kazanç olacağı kanaatindeyim. Ama malzemeleri kulüp tarafından belirlenen kişi veya kuruluşlar belirlenen ücret karşılığında taraftara vermelidirler. Bunu birçok taraftardan duydum, ama gerçek taraftardan.

1.AMATÖR KÜME B GRUBU ASKER FUTBOLCU OYNATILMASI

1.Amatör Küme B Grubu Takımlarından Hürriyetspor-Trakya Fenerspor-Çakıllı Gençlerbirliği ve Lüleburgaz Adaletspor 

2019-2020 Sezonu Amatör Futbol Liglerinde uygulanacak esaslar 26.MADDE ‘Silah altına alınan amatör futbolcular ‘Terhis Edilmedikçe’ kulüplerde oynayamazlar’. Burada kestirmeden girdim konuya.

Neden? Ne oldu ki derseniz! 1.Amatör Küme B Grubunda bir takım 2 tane asker futbolcuyu askerlik yaptıkları halde oynatmış. Oysa oynatmaması gerekiyor. Bu iki asker futbolcuya nasıl lisans çıkartılır. Takımlar bildiriyor, itirazınız geç yapıldı deniyor. Bu futbolcuları oynatan Kulüp sadece oynattığı 2 asker futbolcunun asker oldukları tespit edildiğinde (ki kulüpler bunu tespit ettiklerini söylüyor.) lisanslarının iptal edileceği bildiriliyor. Kulübe herhangi bir ceza yok. Lisanslarını çıkaran kimler, bilmiyorlar mı, neyse bu gün bu kadar ama yakında bu konuyla ilgili belge bilgi olduğunda daha detaylı yazabilirim. İl’imizin Amatör Sporu ne halde…

Kalın sağlıcakla…

Bu yazı 903 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» CORONA VİRÜS
» EN NİHAYET
» BİR VARMIŞ BİR YOKMUŞ GÖNÜLDEN SEVMEK BOŞMUŞ
» MADDE 22 – HÜKMEN YENİK SAYILMALAR
» HEDEF SÜPER AMATÖR
» İL GENEL MECLİSİ
» BİLİR MİSİNİZ?
» A.AYDIN ÇELİK
» SÜPER AMATÖR (SAL) LİGİ
» FUTBOL DİSİPLİN TALİMATI
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter