30 Eylül 2020 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Binnur Güdücüler
YENİ BİR YIL
Yazı Tarihi: 09 Ocak 2020 Perşembe 07:43

Eski yıldan yeni yıla… Yeni dediğimiz ne varsa, yeni yılla beraber yaşlarımız değişiyor, öğreniyor ve gelişiyoruz. Umut ediyoruz, yeni yıldaki  her şeyin daha güzel olmasını diliyoruz.  Barış dolu, mutluluk dolu bir dünyada yaşamayı hayal ediyoruz.

Yeni yılın gelişini kutlamalarla geçirmemizin nedeni; yeni yılın güzellikler, mutluluklarla geçmesini umduğumuz için kutluyoruz.

Oysa ne kendiliğinden gelip geçiyor yıl, ne de kendi kendine oluşuyor barış, mutluluk, bereket ya da diğer tüm dileklerimiz.

İnsan çevresinde, ilişkilerinde barıştan, sevgiden, saygıdan söz ediyorsa ilk önce bu temennilerini kendi uygulamalı ve hayata geçirmeli, işte o zaman her şey düzelir, yaşam daha da güzelleşir…

Yılbaşları birer  umut anları, hayal kurma anları, aydınlık günlerin geleceğine dair inanç, yaşamın çok güzel olacağına dair umut, Yarından bir beklenti; zenginlik, refah, mutluluk, sağlık…

Beklenti?

Kimden bekliyoruz?

Yeni bir yıl sadece  rakamların değişmesi değil mi!

Bir yıl… Dünyanın güneşin etrafında bir kere daha dönüp 365 gün önce geldiği aynı yere geri gelmesidir. Yaşam dediğimiz aslında bu kadar sade ve basittir. 

İnsan ancak kendine dönüp baktığında, kendini fark ettiğinde, yaşamı nasıl kendisinin yarattığını, her neye odaklanıyorsa onu yaşadığını, dileklerinin gerçekleşmesi için çalışması, emek harcaması gerektiğini bilmesidir.

O yüzden, belki de dileklerimizi yeniden tanımlamalıyız. Hatta dilemek yerine hayal ettiğimiz yaşamı yaratmalıyız.

Allah'ın insana verdiği  yaşam, her nefes alış bir kutlamadır.

Her zaman yaşama dair umudumuz olmasıdır…

O yüzden gelin hep birlikte her anını kutlama olarak yaşayacağımız sevgi, huzur, barış dolu bir yıl yaratalım! Yeni yılınız kutlu olsun… Sevgiyle kalın.

 

Bu yazı 1353 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» HAYATIMIZDAKİ ÖYKÜLER
»  ÜRETEN İNSAN OLMAK
» KÖTÜLÜK İYİYİ KOVAR MI?
» ÜÇ MAYMUN
» HUZUR 
»  İSTANBUL SÖZLEŞMESİ
»                  LOZAN BARIŞ ANTLAŞMASI'NIN ÖNEMİ
» KALBİMİZ İLE DÜŞÜNMEK
» EMEK
»   YAZ DOSTTUM  
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter