30 Eylül 2020 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
ASKER FUTBOLCU
Yazı Tarihi: 10 Ocak 2020 Cuma 07:45

 Haftalardır amatör takımlar seslerini duyurmaya çalışıyor. Dilekçeler veriliyor, asker futbolcu oynatıldığı esame listelerinden belli, belgeli ama ne İl ASKF’sinden ne de atanmış seçilmemiş  Futbol İl Temsilcisinden tık yok.

26.Madde çok açık ve net diyor ki; Silahaltına alınan futbolcular terhis edilmedikçe tescilli bulundukları kulüplerin müsabakalarına katılamazlar. Yine Subay, astsubay ve sözleşmeli askerler amatör lisans çıkartamazlar. Amatör kulüplerde futbol oynayamazlar. Bu hüküm Kara, Hava ve Deniz Kuvvetleri Komutanlıklarını kapsadığı gibi içişleri Bakanlığına bağlı Jandarma Genel Komutanlığı’nı da kapsamaktadır.

Buna rağmen asker futbolcu oynatan Takım, Takım Yöneticisi ceza almıyor, oynatılan asker futbolcular için de verilen cevap; “7 günlük sürenin geçmesinden sonra…/…/… tarihinde yapıldığı ve ayrıca itiraz için gerekli olan itiraz bedelinin de yatırılmadığı tespit edildiğinden Futbol Disiplin Talimatının 90/2 maddesi uyarınca süresinde yapılmayan İTİRAZIN REDDİ’ne…”

Ancak, yukarıda adları geçen futbolcuların askeri personel olmaları halinde (esame listelerinde her şeyleri var daha başka ne istiyorsunuz) lisanslarının iptali için TFF Bölge Müdürlüğü’ne bildirilmesine karar verilmiş. Vay be demek ki böyle bir takım şampiyon olsa ve şampiyon olduktan sonra oynattığı futbolcuları da asker olsa takım ceza almayacak oynayan zavallı futbolcuların lisansları iptal edilecek. Acaba itiraz edilen İl’imizdeki bu takım yerine başka bir takım olsaydı yine aynı karar uygulanabilir miydi? Evet sayın ASKF Yöneticileri ve Futbolla ilgisi olmayan atanmış seçilmemiş İl Temsilcisi, basında çıkan yazılara bir cevap verin bakalım. Takımlar sizlerden açıklama bekliyor topu Ankara’ya atmayın.

İSTANBUL CADDESİ

İstanbul Caddesi, gençler arasında Kafeler caddesi… Asfalt yapıldı, çiçekliler kondu ve trafiğe açıldı. Güzel de oldu, ancak yayalaştırılan İstanbul caddesinin devamı gibi oldu, hatta daha da ileri kısa mesafede 10’un üzerinde kafe ve de birçok işyeri açıldı. Bilhassa yaz günleri ve yaz akşamları cadde kafe ve diğer işyerlerinden dolayı çok kalabalık, yaya ve araç trafiği çok yoğun. Ancak cadde karanlık, yol asfaltlanırken ve yaya kaldırımları yapılırken aydınlatmaları da İstanbul Caddesi devamı gibi yapılsa daha iyi olacağı söylenmekte. Yine bilhassa yaz günü ve akşamları çok kalabalık olduğu için araç trafiği çok yoğun, konuştuğumuz vatandaşlar hiç değilse yaz akşamları belli saatler arası sadece yayalara açılabilir mi diye soruyorlar… Cadde güzel oldu ancak işyerlerinin çokluğundan dolayı araçlar su kanalları içine ve kaldırımlara sıfır yanaşıyorlar, ki bazen kaldırımlara da çıkabiliyorlar. Bu defa araçlar çiçekliklere dokunuyor ve çiçeklikler yavaş yavaş yer değiştirmeye başlıyor. Çünkü araçların yanaşması için çiçekliklerin kaldırımın içlerine gitmesi gerekiyor ve yavaş yavaş bu çiçekliler kaldırımlarda yer değiştirmeye başladı, yakında kaldırımı bırakıp cadde ve mahalle değiştirirlerse de şaşmamak gerek.

YAYA GEÇİDİ Mİ ARAÇ PARK YERİ Mİ

Daha önce yaya geçitlerinden bahsetmiştim. Bugün yine yaya geçitlerinden bahsedeceğim ama bu defa önce yaya demeyeceğim. Çünkü artık buraları yaya geçitliğinden çıkıp araç park yeri olarak kullanılmaya başlandı. Görünüm okurları olarak sizler evinize, işinize, okulunuza giderken yaya geçitlerine dikkat edin bakalım kaç tanesine araç park etmişler. O kadar çok aracın yaya geçitlerine park ettiğini göreceksiniz ki şaşıracaksınız.

TEK-NO-LO-Jİ

“Ben bile…” Bu sözü kendinizin söylediğini düşünün ve gittiğiniz kafe işyeri sokak, lokantalarda bir dikkat edin “her birimizin elinde….” yine bu söz sizlere ait olsun… Bilhassa kafelerde çay kahve ve yiyecekten önce Wİ-Fİ’niz var mı? Parola lütfen” sorusu önceliklidir. Oturduğunuz mekanlarda etrafınıza bir bakın masada oturanların 2-3’ü mutlaka akıllı telefonuna bakıyordur. Evet “ben bile bakıyorum…” diyeceksiniz. O kadar hayatımıza girdi. Kafamıza bir şey takıldımı “yüce google’a soralım diyoruz-diyorsunuz. Evlerde dahi artık neredeyse TV izlemeyip ki sohbetler artık tamamen kalktı. “Benim bile diyeceksiniz…” ellerde akıllı telefon, facebook,Twitter,WhatsApp,YouTube takipleri…Evet Tek-no-lo-ji işte bu, bizi bizlerden aldı.

 

Bu yazı 1052 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» VEFAT
» ZAMAN TÜNELİ
» BALKON-BAHÇE ZEVKİ
» GÜZELLİKLER
» KORONA
» KUPA HİKAYESİ-3
» KUPA HİKAYESİ-2
» VEFAT
» -20 ve 65+ ile arada kalanlar
» EVLERDE GEÇEN ZAMANLAR
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter