08 Nisan 2020 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Necati KAYHAN
Erol Taş çok dayak yedi
Yazı Tarihi: 13 Ocak 2020 Pazartesi 06:38

Sevgili okurlarım okudum yüzde 100 İstanbul adlı kitapta çok ilginç bir hikayecik okudum; hoşuma gitti. Sizlerin de Erol Taş ile ilgili hikayeyi okumanızı arzu ettim.

İki katlı, cumbalı evlerin bulunduğu, alçak gönüllü semti küçük bir tren istasyonu selamlar.

Tren istasyonu tabelasında yazı dikkat çekicidir. Cankurtaran. Eminönü ilçesine bağlı Cankurtarah, İstanbul’un en eski semtlerinden biri olarak bilinmektedir. Semt sınırları, Ahırkapı, Kumpakı ve Marmara Denizi tarafından çizilmiştir. Rivayete göre adını boğazda akıntı nedeniyle kazaya uğrayan teknelerdeki denizci ve yolcuları kurtarmak için kurulan iskeleden almıştır.

Saat kadvarına ihtiyaç duymayacak kadar dingin görünen Cankurtaran’ın tarihine ilginç anılar düşer.

Lüfü AKAD yeni filmini Cankurtaran’da çekmek isteyince semt bir cümbüş yerine döner. Semtteki iplik fabrikasının işçileri, sinemacıları yakından görmek için sık sık işten kaytarmaya başlarlar. Bu arada seyir zevkini ileri götürüp sinemacılara sataşanlar da olur. Ancak bu serseri tayfası fabrikada çalışan işçilerden sıkı bir dayak yiyecektir. Sinema ekibini koruyanların başında vurduğunu deviren bir delikanlı vardır.

Cankurtaran henüz film çekilmeden film olur.

Lütfü Akad birkaç gün sonra bir zamanlar boksör olduğunu öğrendiği gence haber yollayıp çekeceği bir kavga sahnesinde oynamasını isteyecektir.

Erol Taş sinema hayatına işte böyle başlar.

Kısa bir süre içinde karakter rollerinin aranan oyuncusu olan Taş, 1965, 1967 ve 1975 yıllarında Antalya Film Festivali’nde “En iyi Yardımcı Erkek Oyuncu” dalında “Altın Portakal” alacaktır. Sinema yaşamı boyunca irili ufaklı rollerle yaklaşık 200 filme imza atan Taş, sinemaseverlerden çok çeker.

----Devamı Yarın----

Lüleburgazspor’un eski futbolcusu-öğretmen Çetin Öten ve müzik öğretmeni Saime Topuz, Murat Öten ve Seyide Şarlı’nın annesi Macide Öten Perşembe günü hayata gözlerini yumdu. Macide Öten annemize Allah’tan rahmet dilerken, günahlarının affı ve cennet yüzü görmesini diliyorum.

Vefat eden Macide Öten aynı zamanda Beşiktaş ve Türk Milli Takımımızın futbolcusu Sebahattin Kurucuoğlu ile kardeş oluyorlar. Yüce Rabbim geride kalanlara versin. Nur içinde yat anneciğim.

EVSİZLERE SAHİP ÇIKIN

Kış geldi..

Soğuk, kar, rüzgar, fırtına…

Maşallah yurdumuzun her yeri felaket!

Lüleburgaz’da kimsesizlere

Lüleburgaz’da soğukta dışarıda kalanlara

Yardım edin…

Sabahları bir tas çorba…

Gece cami avlusuna dikkat!

HASTALANDIM

Geçen Pazar günü Trakya Veteranlar Futbol Ligi için Muratlı Veteran futbol takımı ile yaptığımız maçta soğukta kendimi öyle bir üşütmüşüm ki, günlerden Cuma olmasına rağmen hala kendime gelemedim.

Çarşamba günü sağlık ocağına gidip doktora muayene oldum. İlaçlarımı kullanıyorum.

Aman sevgili kardeşlerim soğuklara dikkat edin. Eğer hastalığa yakalandın mı kendinize bir hafta boyunca çok iyi bakmalısını ki tekrar eski sağlığınıza kavuşasınız…

SOYU İLE ÖVÜNEN KATIR

Katır asaletinden dem vurur, anası kısrakla övünürdü. Annesi ünlüydü, ne yarışlar kazanmıştı. Kendisi de değerli bir katırdı. Girmeli siyasete ve yönetmeliydi ülkeyi anasının hatırına. Çok çabaladı ama istediği olmadı.

Bağladılar katırı yük arabasına, o zaman geldi babasının eşek olduğu hatırına…

Bu yazı 508 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» GÜZEL HİKAYELER
» ÜÇ KİŞİ
» EVDE OTURUN
» BİZE YENİ ROBİN HOOD’LAR LAZIM
» BÜYÜKDERE’DE İKİ BİN YILLIK BİR ÇINAR VARDI (4)
» BÜYÜKDERE’DE İKİ BİN YILLIK BİR ÇINAR VARDI(3)
» BÜYÜKDERE’DE İKİ BİN YILLIK BİR ÇINAR VARDI (2)
» BÜYÜKDERE’DE İKİ BİN YILLIK BİR ÇINAR VARDI (1)
» AŞK LAYIK OLANDA KALMALI (3)
» AŞK LAYIK OLANDA KALMALI (2)
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter