30 Eylül 2020 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Necati KAYHAN
KİMSENİN İŞİNE KARIŞMAYIN
Yazı Tarihi: 24 Ocak 2020 Cuma 06:43

Dikkatinizi gerçekten sizi ilgilendiren şeyler üzerine odaklayın ve başkalarının işlerinin sizi ilgilendirmediği konusunda açık bir görüşe sahip olun.

Eğer bunu uygularsanız baskı altına girmezsiniz ve kimse sizi etkileyip geriye döndüremez. Gerçekten özgür ve etkin olursunuz. Çabalarınız iyi şeylere yönelir ve başkalarının hatalarını bularak ya da onlarla zıtlaşarak çabalarınızı aptalca ziyan etmezsiniz.

Neyin gerçekten sizi ilgilendirdiğini bilir ve bu bilinçle düzenli bir şekilde hareket ederseniz iradeniz dışında hiçbir şey yaptırılamaz hale gelirsiniz. Ötekiler sizi incitmez, düşmanlıklara çekilemezsiniz ve acı çekmezsiniz.

Eğer amacınız bu ilkelerle yaşamaksa bunun kolay olmadığını aklınızda tutun. Bazı şeylerden bütünüyle vazgeçmelisiniz ve şimdilik bazılarından vazgeçmeyi bir sonraki, zamana bırakmalısınız.

Mutluluk ve özgürlüğe erişmek istiyorsanız, zenginlik ve güç peşinde koşmaktan vazgeçmelisiniz.

HATIRLA BUNLARI

İyi ol, fakat çok iyi olma. Birazcık huysuz ol fakat çok değil. İçinden geliyorsa dua et, eğer sana rahatlık veriyorsa arada bir küfür de et.

Etrafındakilere mümkün olduğu kadar dostça davran, müşfik ol. Eğer bir gün kötü davranmanı gerektirecek bir durum karşısında kalırsan bağır, kır, dök ve unut!

Her zaman gülümse, dudaklarından tebessüm eksik olmasın, hatta bazen acıtsa bile.

Her zaman ve her yerde eline geçen bütün mutluluğu yakala, en ufak bir parçasının bile kaçmasına izin verme!

Yaşa, her şeyden önce yaşa ve sırf tesadüfen bu dünyaya gelmiş olduğun için laf olsun diye günlerini geçirme.

Eğer gerçek aşkı tanıyacak kadar talihli isen, bütün kalbin, ruhunla ve vücudunla sev!

Hayatını o şekilde yaşa ki her an kendi kendinin elini sıkabilesin ve her gün faydalı olan hiç olmazsa ufak bir şey yap ki gecelerin yaklaşır yaklaşmaz örtülerini üstüne çekip kendi kendine ‘Ben elimden geleni yaptım’ diyebilesin.

 

AŞK’TA TAKTİK

“Kadınlar gölge gibidir, kovalarsan kaçar, kaçarsan kovalar”

Aynı dershaneye başlayan altı erkek, bir de çok güzel kız vardı.

Dershanedeki sınıfları da aynı olan bu başarılı öğrenciler bir grup oluşturdular.

Birbirlerini daha iyi tanıyabilmek için dershane çıkışında bir kafede oturdular. Beş erkek, bu çok güzel kızın ilgisini ve dikkatini kendi üzerlerine çekmek, onu neşelendirmek için olmayacak şakalar yaptı. Hatta bazen şakanın dozunu kaçırarak birbirlerinin onuruyla oynayacak sözler söylediler, birbirleriyle dalga geçtiler.

Erkeklerin çoğu böyledir zaten, ne zaman çok güzel bir kadın görseler elleri, ayakları dolaşır, dilleri tutulur, olmayacak işler yaparlar.

Ancak delikanlılardan birisi, yani altıncıları sessizce oturmuş gazetedeki bulmacayı çözmekteydi. Aslında o da bu güzel kıza büyük ilgi duymuştu ama ilgisini belli etmemek için ilgilenmiyormuş gibi bir tutum içine girmişti. Çünkü kadınlar hakkında okuduğu bir kitapta kadınların onları yok sayan erkeklere karşı inanılmaz derecede ilgili olduğu şeklinde ifadelere rastlamıştı.

Sadece anlatılanlara tebessüm ediyordu. Böylece tamamen ortamın dışında kalmış oluyordu. Zaten arkadaşları da onun ön plana çıkmak istememesinden memnundular. Bu şekilde kızın gelecekteki muhtemel erkek arkadaş adaylarından biri çekilmiş olmaktaydı.

“Herhalde böyle güzel bir kız, kenarda kös kös oturan, kendisine bir iltifat bile etmeyen birine ilgi duyacak değildir. Yabaninin teki diyecektir” diye aklından geçirecektir.

Akşam olduğunda herkes evine döndüğünde kızın aklında sadece masada sessiz sessiz oturup, gazetedeki bulmacayı çözen erkek kalmıştı. Ona göre diğerlerinin davranışları birbirine çok benzemekte olup oldukça bayağı ve sıradandı.

DEVAMI YARIN

 

Bu yazı 1208 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» ACI İLE BİTEN AŞK
» ACI İLE BİTEN AŞK
» PARANIN MESAJI
» İNSAN VE DÜNYA
» ITRİ
» ISSIZ TEPEDE 3 MEZAR
» ŞANSSIZ ADAM
» 1966 YILINDAN BİR ANIM
» ÜÇ AKÇE FAZLA
» BİR BARDAK SÜTÜN HATIRI
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter