09 Nisan 2020 Perşembe
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
40 YIL
Yazı Tarihi: 31 Ocak 2020 Cuma 08:43

Evet, tam 40 yıl geçmiş ve Lüleburgazspor’dan sonra Kırklarelispor büyük kulüpleri zorluyor. Şu an Kırklarelispor’da oynayan futbolcuların hiçbiri daha dünyada yoktu. Lüleburgazspor yarı Final oynadı. Şimdi de aynı başarıyı Kırklarelispor yakalamak üzere, belki de yarı final değil final oynayacak.

Gönlümüz Kırklarelispor’un final oynamasında ve Başkan Volkan Can’ın söylediği gibi  bundan sonra Kırıkkale ile Kırklareli adları karıştırılmaz.

Evet, aradan tam 40 yıl geçmiş ve ilçe takımı sonrası İl’imiz takımı da İl’imizi, Trakyamızı tanıtıyor. Kırklarelispor’lu futbolcu kardeşlerim bu sizler için de çok büyük bir onur olacak, efsane olacaksınız ve hiç unutulmayacaksınız. Birçoğunuz daha büyük takımlara transfer olacaksınız. Hadi önünüzde 180 dakika var ve 180 dakikada hiç kimseye bir şey olmaz. Adı büyük takım Fenerbahçe ama oynayanları da sizler gibi etten kemikten yapılmış kişiler. Sizden farkları yok ki. 180 dakika, efsane olmanız için 180 dakika var, ölmezsiniz, birbirinizi sever birbirinizi tamamlarsanız ne Fenerbahçeler elersiniz, haydi 180 dakika yarı finale ve sonrası final, başarılar diliyorum sizlere.

SÜPER AMATÖR LİG

Süper Amatör Lig’de üst kısımlar her hafta heyecanı daha da arttırıyor. Geçen haftanın sürprizi, favori gösterilen Kavaklıspor’un sahasında Kaynarcaspor’la berabere kalmasıydı.

Yine bu ligin 2. sürprizini de sahasında Evrenspor’u yenen B.Mandıra Adaspor yaptı. Aslında bana sorarsanız B.Mandıra Adaspor sürpriz yapmadı. Çünkü B.Mandıra Adaspor her zaman iyi takım yapar. Mandıra kasabası futbol aşığıdır. Küçük olmasına rağmen içinden 2 takım çıkarır. B.Mandıra sahasında maç seyretmek bir zevktir. Bir de iki takım yerine bir takım olabilseler, güçlerini bir birleştirseler inanın her yıl kafaya oynarlar. Ama inanıyorum zamanla bu da olacaktır. Çünkü ekonomik krizler her takımı zorlamaya başladı. Taşıma suyla değirmen dönmez. Temennim B.Mandıra’nın 2 güzide kulübünün birleşerek o şirin kasabaya büyük başarılar tattırmasıdır. Ha bu hafta Süper Amatör Lig’de seyredilecek maç bana göre 2 Şubat 2020 Pazar günü 15:25’te İstasyon Tevfik Baba sentetik sahasında oynanacak Kentspor – Kavaklıspor arasındaki maç olacaktır. Her iki takıma da centilmence bir maç diliyorum.

1.AMATÖR KÜME

1.Amatör Küme A grubunda  ilk sırayı alan takım doğrudan Süper Amatör Lige çıkacak, Kırklareli Yıldırımspor çıktı gibi diyebiliriz, bundan sonra Play-Off takımları belli olacak. Yıllarca şampiyonluğa oynayan Karaağaçspor ve Celaliyespor ise düşmemek için en altta mücadele ediyorlar. Burada ben Yıldırımspor’u Lüleburgaz takımı olarak biliyorum ama ASKF sayfasında Kırklareli Yıldırımspor yazıyor. Ben mi yanlış biliyorum acaba? Bu grupta da 2 Şubat 2020 Pazar günü Tevfik Baba sentetik sahada saat 17:30’da oynanacak Ovacıkspor-Karaağaçspor maçı seyredilecek maç.

1.Amatör Küme B Grubuna geldiğimizde biraz duralım. Neden mi, kulüplerimizin tüm itirazlarına rağmen sadece olan iki asker futbolcuya oldu galiba ve her şey düzeldi. Ama yapılan, oynatılmaması gereken asker futbolcular sayesinde şu anda 2.sırada olan Kırklareli Sanayispor belki de 1.sırada Süper Amatör kümeye çıkacak. Küme düşen ve hak eden gerçek takımların hakkını gasp ederek belki de bileğinin hakkıyla 1.sırada olan Mandıra Hürriyetspor’u Play-Off’lara bırakacak. Ama ben takımlarımızı da anlamakta güçlük çekiyorum. Birbirlerine sahip çıkmıyorlar. Hani güzel bir söz var bilir misiniz, Martin Nie Moeller söylemiş;

“Önce Yahudiler için geldiler, sesimi çıkarmadım, çünkü ben Yahudi değildim. Sonra komünistler için geldiler, sesimi çıkarmadım çünkü komünist değildim. Sonra sendikacılar için geldiler, sendikacı olmadığım için yine sesimi çıkarmadım

Sonra benim için geldiler ses çıkaracak kimse kalmamıştı...”

LÜLEBURGAZ VETERANLAR SPOR KULÜBÜ

Lüleburgaz Veteranlar Spor Kulübü gerek yurtiçi gerekse yurtdışı maçlarına devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Trakya Lig mücadelesinde Osmanlı Veteranları deplasmanda 1-0 yenerek liderliğini sürdürdü. Bu hafta Veteran Ligi’nde maç olmadığı için hem antrenman hem de Balkan Liga 2018 hazırlığı için Cumartesi günü Bulgaristan Svilengrad’da bir hazırlık yapmak üzere Bulgaristan’a gidiyor.

Daha sonra da Kentimiz LYFA’da önümüzdeki 2020 sezonu için Balkan Liga 2018 takım yöneticileri ile toplantı yaparak önümüzdeki sezon fikstürü hazırlanacak.

Bu yazı 961 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» CORONA VİRÜS
» EN NİHAYET
» BİR VARMIŞ BİR YOKMUŞ GÖNÜLDEN SEVMEK BOŞMUŞ
» MADDE 22 – HÜKMEN YENİK SAYILMALAR
» HEDEF SÜPER AMATÖR
» İL GENEL MECLİSİ
» BİLİR MİSİNİZ?
» A.AYDIN ÇELİK
» SÜPER AMATÖR (SAL) LİGİ
» FUTBOL DİSİPLİN TALİMATI
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter