20 Ocak 2021 Çarşamba
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
ANILAR
Yazı Tarihi: 10 Nisan 2020 Cuma 07:31

Turgutbey Caddesi var Sokollu Camii’nin karşısında. Şimdiki Park, daha öncesinin Balkan Et Lokantası, Hilmi ağabey ve Rıfat-Mesut Barutlar’ın çalıştırdığı ve daha sonra sadece Rıfat-Mesut Barutlar kardeşlerin, yani Lüleburgazspor Genel Kaptanı Rıfat Barutlar’ın. O zamanlar otoban yok, E-5 yok. Yurtdışına gidip-gelen bütün otobüsler şu anda Paluza kardeşlerin oradan UN-AK’ın oraya kadar kaç otobüs yanaşabilirse yanaşıyor ve hepsi de Balkan Restaurant’ta yemek yiyordu. Balkan Restaurant’ın tam yanında 1x2 metrekarelik, rahmetli çaycı Hasan ağabeyin çay ocağı var. Onun hemen yanında Rahmetli Mehmet SARAÇOĞLU’nun (Dede) Radyo-Teyp sonra TV Tamir bakım dükkanı. Sokağı mis gibi kahve kokutan Rahmetli Mustafa Şimşek’in kahveci dükkanı, yanında berber Hayri ağabeyin berber dükkanı, tam karşıda da halen devam eden Filiz Market, Ali ağabeyin (Ali TUNCA)önce market şimdi lokali.

Balkan Restaurant’ın önü rahmetli ve efsane Başkanlarımızdan Emrullah ÖZYÜREK, idareci ve ortağı ve Lüleburgazspor Yöneticisi Aslan YENİ, diğer yöneticiler, Lüleburgazspor’lu futbolcular ve taraftarların uğrak yeriydi. İdman öncesi ve idman sonrası tüm sporseverlerin buluştuğu bir yerdi Balkan Restauran önü. Yemek var, çay var, müzik var, kahve var. En güzeli spor futbol muhabbeti dedikodusu var. Müzik dediğimiz genelde plak tabii ve eğer o köşeye rahmetli Ali ağabey (Ali IŞIK) geliyorsa plak hemen değişir ve Kalk Gidelim Küheylan Parçası devreye girerdi. O zamanlar Lüleburgazspor’da Genel kaptanlık mücadelesi var. Rahmetli Rıfat ağabey (Rıfat BARUTLAR), Lato, Latif ağabey (Sobacı Latif YALNIZ)Mustafa ağabey (Mustafa ÇİLEK)Börekçi Mustafa hepsi yönetici ama hepsi Genel kaptan olmak istiyor. Ha bir de Loko Erkan ağabey, Erkan SARAÇOĞLU, Erkan ağabey şu an aynı zamanda halen baba mesleğini devam ettiriyor. O elinizde ne kadar eski yeni TV, Radyo, Teyp varsa A’dan Z’ye yapıyor, çünkü o bu işin 1 numarası. Yöneticilerin çoğu Ali ağabeyin (Ali TUNCA) lokalde toplanır, transferi orada yapar Balkan Restaurant’ta kesinleşir ve Noter’de iş biterdi. Eski Futbolcu olarak bizler o zamanlar Yöneticilik yapan tüm ağabeylerimizden korkardık hem de çok ama korkumuz sadece onlara yapabileceğimiz saygısızlıktandı. Çünkü onlar gerçekten yöneticiydiler. Burada bu kadar diyelim ama daha sonraki anılarımızda o zamanın sağ kalan idareci ve sporcularının anılarını da burada anlatırız inşallah. Rahmetli olan Lüleburgazspor’a emeği geçen tüm Başkan, Yönetici ve Futbolcu ağabey, arkadaş ve kardeşlerimin ruhları şad mekanları cennet olsun.

2020 COVİD-19

2020 Yılı unutamayacağımız, unutulmayacak, yıllar geçse de hatırlanacak bir yıl olacak. Birçok insan evlere hapsoldu, 60-65 yaşlarında olan birçok insan bu yaşına kadar yani bu kadar yıl bu yıl gibi günlerce ve hiç çıkmadan evlerine hapsoldular. Bu seneye 2020 yılına kadar günlerce evden çıkmadıkları olmamıştır. Daha da ne kadar çıkılamayacağı belli değil ama geçse de bu günler hafızalarda yer alacaktır.

Belki de bu Covid-19 bize birçok yeni alışkanlıkları getirecektir. Hiçbir şeyin, hiç kimsenin yaptıramadığını Covid-19 bize yaptıracak bize bazı alışkanlıklar bırakacaktır. Öncelikle temizliğin nereden geldiğini öğrenmiş olduk. Alışkanlıklarımız değişecek belki bu bela geçtikten sonra da tokalaşma, sarılma ve öpüşmeler, mesafe korumaların birçoğu belki ilelebet kalacak belki bir kısmı kalacak ama kalacak. Bu zamanda eski alışkanlıklarımız da gün yüzüne çıkmaya başladı. Komşular arasında yardımlaşma bu da bu virüs belasından sonra kalacaktır. Hepimize virüssüz sağlıklı günler diliyorum.

Ülkü TIRPANCI-Necati KAYHAN (Aragones)

Ülkü ağabeyi özledik, Necati KAYHAN’ı da, Kırıkköy’e gittiğimizde uğrak noktamızdı Ülkü ağabeyin yanı, oturup sohbet ederdik. Zaman zaman da Lüleburgaz’a geldiğinde, LYFA’da görüşüp konuşurduk. Zaman geçirirdik, Veteranlarda olduğu için beraberce yurt içi yurt dışı maçlara giderdik. Telefonda görüşüyoruz özledim diyor, şu virüs bitse de yine bir arada olsak diyor, Ülkü TIRPANCI gibi Veteranlarda tüm arkadaşlarımız antrenmanı ve maçları özlediler, Necati KAYHAN (Aragones) haber gönderiyor arkadaşlara evlerde bol bol kültür-fizik yapın diyor. O sabahın erken saatinde kalkıp Lüleburgaz’ı dolaşan Aragones Lüleburgaz’lıları ve Lüleburgaz’ın sokaklarını özlediğini söylüyor.

BİRAZ DA GÜLELİM

GELDİĞİ YER

*Maçın bitiminden sonra herkes stadyumdan çıkmak için kapıya hücum etti. Bir taraftar da kolay yolu seçer ve duvardan atlar.

Görevli seslenir:

“Geldiğin yerden çıkamaz mısın?”

Taraftar cevaplar:

“Zaten öyle yapıyorum!”

 

Bu hafta da bu kadar kalın sağlıcakla…

 

Bu yazı 1612 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» VEFAT
» ZAMAN TÜNELİ
» BALKON-BAHÇE ZEVKİ
» GÜZELLİKLER
» KORONA
» KUPA HİKAYESİ-3
» KUPA HİKAYESİ-2
» VEFAT
» -20 ve 65+ ile arada kalanlar
» EVLERDE GEÇEN ZAMANLAR
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter