27 Şubat 2021 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
GÜZELLİKLER
Yazı Tarihi: 05 Haziran 2020 Cuma 07:44

sonemek@gmail.com

Tebessüm etmek ve selam vermek evde huzur, işyerinde iyi niyet ve başarı, sokakta mutluluk getirir.

Ülkemin ve Kentimin güzel insanları,

Lütfen selam verin ve tebessüm etmeyi o güzel yüzlerinizden eksik etmeyin.


Korona virüsünün dünyayı sarması tabi ülkemizi de aynı oranda etkiledi. Dolayısıyla sosyal medyada müthiş bir patlama oldu. Sosyal medyayı kullanan her birimizin arkadaşları aynı olsa da birçoğumuzun farklı gruplardan Ülkenin, dünyanın birçok yerinden arkadaşları oluştu.

Ama bu virüs dolayısıyla sosyal medya çok daha fazla kullanılmaya başlandı, çünkü yasaklamalar dolayısıyla birçok yer kapalı, zaman geçirecek bir çok yer boş kaldı. Hayat sosyal medyaya endekslendi. Belki de sosyal medyayı Mart ayına kadar kullanmayan bir çok insanımız sosyal medyayı kullanmaya başladı.

Sosyal medyanın bu kadar çok kullanılması da çok çok güzel fıkralar, karikatürler, sözler, fotoğraflar, müzikler gibi hoşumuza giden ama daha önce aklımıza gelmeyen güzelliklerden dolayı sosyal medyayı daha çok kullanmaya, takip etmeye başladık.

En güzellerinden biri de Bu güzel Kentin eski fotoğraflarının paylaşılması, mahalleler, sokaklar, kahveler, restaurantlar, otobüsler, dereler, eski önemli, tarihi binalar. Bunların hepsini belki de yıllardır görmediğimiz, göremediğimiz ama şu 2,5 aylık korona süresinde sosyal medya paylaşımlarında gördük, görüyoruz ve sanırım görmeye de devam edeceğiz.

Sadece bunlar mı eskiler olduğu gibi yeni yeni her sabah, öğle, akşam, günün her saatinde bu güzel Kentimizin her tarafının fotoğrafları paylaşılmaya başlandı, devam ediyor ve devam da edecek. Eskiler yeniler mukayese yapılabiliyor.

Yine o kadar hoş anlatımlar var ki, en son okuduğum Levent YILMAZ Kardeşimin başlattığı Trakya’da ilginç köy isimleri, birçok kişi birçok enteresan köy isimleri ile katılmış, daha sonra yine babasından bahsetmiş ve mesleğinden yine bir çok güzel insan yanıtlamış ve anlatmışlar babacıklarını.

Ve yine Mürtezan BULUT ağabeyimiz sağ olsun ama sabahın köründe, ama gecenin güzelliğinde çektiği fotoğraflarla renk katıyor sosyal medyaya,

Ve yine bu kentin güzel insanları hele hele Murat TOPRAKKIRAN kardeşim, bir başlamış bu kenti eskilerden alıp bugünlere getiren güzel yazılarını, sokakları, dükkanları tek tek anlatıyor ve müthiş güzel yorumlar alıyor, zevkle takip ediyorum.

Mustafa GÜLTEKİN bir başladı pir başladı bu güzel kentin tarihi fotoğraflarını yaymaya bakarken o güzelim fotoğraflara kendinizden geçiyorsunuz.

Burada yazamadığım daha o kadar güzel yorumlar fotoğraflar, yazılar var ki bir daldınız mı zaman su gibi akıp gidiyor. Bu yazılar bana da azıcık bir şey yazma ihtiyacı hissettirdi.

Her sabah evden çıktığımda yürüyerek işe giderken önce kafelerden başlıyorum, pastane, kuaför, berber dükkanları derken markete gelip gazetemi alıyorum ve okuyarak işime gitmeye çalışıyorum. Artık ayaklarım 16 yıldır aynı yerden gittiğim için alıştı, boşluğa basmıyorum, bazen yağmur olduğunda paçalarım ıslanıyor. Okumaya devam ediyorum yine de ama ne zaman Yaman Otelin önüne gelsem, defalarca bakıyorum Kentin sembolü olan o yere. Kentin en yüksek binasıydı, yüzme havuzu vardı. Lokantası vardı. Düğün salonu vardı. Yaman otelde düğün yapmak bir ayrıcalıktı. (Yaman Otel Orhan ESEN tarafından yapılmış, daha sonraları Ramazan Yaman tarafından alınmıştı.) Sadece Trakya değil Ülkenin birçok yerinden gelip Yaman Otel’de düğün yapmak farklı bir olaydı. Evet şimdi her sabah gazetem elimde Kentin sembolü o devasa yüksek otel yok olmuş şimdiyse etrafı çevrilmiş iç kısımları molozların dolu olduğu bir harabe halinde, sanıyorum kısa zaman sonra da etrafını çevreleyen her şey yok olacaktır. Ama ben yaşadıkça her sabah ve akşam hep o bu Kentin sembolü yüksek Yaman Oteli unutamayacağım.

Zaman geçiyor bugünkü yazımı da burada tamamlıyorum. Haftaya, koronasız günlerde görüşmek ve sosyal medyadaki güzel insanların anılarını, fotoğraflarını, güzel yazılarını okuyarak geçirmemiz dileklerimle kalın sağlıcakla.

 

Bu yazı 1329 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» VEFAT
» ZAMAN TÜNELİ
» BALKON-BAHÇE ZEVKİ
» GÜZELLİKLER
» KORONA
» KUPA HİKAYESİ-3
» KUPA HİKAYESİ-2
» VEFAT
» -20 ve 65+ ile arada kalanlar
» EVLERDE GEÇEN ZAMANLAR
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter