27 Şubat 2021 Cumartesi
Bize Ulaşın
Künye
Lüleburgaz
Kırklareli
Edirne
Tekirdağ
Spor
Güncel Gündem
Resmi İlanlar
YAZARLAR
» son dakika haberler
Lüleburgaz 0°C
YAZAR DETAYI
Soner EMEK
BALKON-BAHÇE ZEVKİ
Yazı Tarihi: 12 Haziran 2020 Cuma 07:14

 

Tebessüm etmek ve selam vermek evde huzur, işyerinde iyi niyet ve başarı, sokakta mutluluk getirir.

Ülkemin ve Kentimin güzel insanları,

Lütfen selam verin ve tebessüm etmeyi o güzel yüzlerinizden eksik etmeyin.

BALKON-BAHÇE ZEVKİ

Yine koronavirüs ama bu hafta biraz iyi bir koronavirüs. İyi mi olacak daha kötü mü zaman gösterecek. İşyerlerinin kapanış saatleri uzadı. 18 yaş altının sokağa çıkmaları serbest bırakıldı. 65 yaş ve üstünün sokağa çıkma gün ve saatleri her güne yayıldı. Nikahlar 15’inde, düğünler 1 Temmuz’da belirli kriterlerle serbest bırakıldı.

Ama Korona virüsün bıraktığı güzel işler de var. Mesela sokaklara çıkıldığı için unutulan balkonlarımız aklımıza geldi, temizlendi, pırıl pırıl yapıldı, çiçeklendi, renklendi. Apartmanlarda değil mahallede birbirlerini tanımayanlar birbirlerini tanıdı, beraber oturdular balkonlarda, beraber oturdular pırıl pırıl yaptıkları bahçelerinde, bahçelerindeki ağaçların altında,

Ve artık neredeyse normale döndüğümüzü düşünüyoruz, ama daha dönmedik, bir müddet te dönemeyeceğiz, hele hele maske-sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uymazsak eskiye dönebiliriz. Büyüklerimiz temizliğin ve korkunun bir yerlerden geldiğini söylerlerdi. Ama görüldü ki bunların hepsini de koronavirüs yendi. Korku benden dedi benden.

Kim ne derse desin, ama bu korona virüs korkusu ve psikolojik etkisi uzun bir süre insanlığı etkisi altına alacaktır. Kesinlikle uzun bir süre her şey eskisi gibi olmayacaktır.

Bu koronavirüs olayında önce bu -20,-18 altı ve +65 yaş üzerinin evlere hapsedilmesinin kaç ülkede olduğunu yüce Google’a sordum, inceleyebildiğim ve görebildiğim kadarıyla dünyanın hiçbir ülkesinde göremedim. Bilemiyorum belki göremediğim ülke olmuştur veya atladığım ama baktığım ve araştırdığım kadarıyla göremedim. Sadece dünyanın bir çok ülkesinde tamamen belli sürelerde 5 gün 10 gün 15 gün veya daha az daha fazla gün tüm vatandaşlarını zaman zaman sokağa çıkma kısıtlaması ile evlerinde tuttuğunu görebildim.

Kısacası Ülkemiz haricinde yüce Google hiçbir ülkede sadece -18 yaş -20 yaş ve +65 yaşlarındaki insanları  evlerine hapsetmemişti. Ya tamamını ya hiçbirini, ayırım yapmaksızın.

Şimdi -18,-20 ve +65 yaşlarındaki insanların evlerde geçirdikleri zamanlarda yaşadıklarını nasıl geriye vereceksiniz.

İstiyorum ki bu Korona virüsten bahsettiğim son yazım olur. Ne ülkemin güzel insanları ne de diğer ülke insanları bir daha böyle kötü bir olayla karşılaşmaz.

SÜPER LİG CEMİL USTA SEZONU 27.HAFTA

Futbol başlıyor. Süper Lig bu hafta 12-13-14 ve 15 Haziran tarihlerinde oynanacak maçlarla kaldığı yerden devam edecek.

1.Lig 19-20-21 ve 22 Haziran’da başlıyacak. Tam zamanında kahvelerin açık kalma süreleri uzatıldı çünkü genelde maçlar kafe ve kahvehanelerde her takım taraftarları ile birlikte seyredilir. Stadyum gibi,

Yurt dışında stadları taraftarlarla doldurmuşlar ama tahtadan resimlerini yaparak tribünlere yerleştirmişler biraz da coşku verince eskisi gibi ful seyirci varmış gibi görünüyor. Tüm takımlarımıza başarılar ve sağlıklı haftalar diliyorum.  

Daha önce yazdığım bir fıkrayı burada bir defa daha yazmak istiyorum. Ne zaman duysam gülesim geliyor, ehhhh bu korona virüs günlerinde biraz da gülmeye ihtiyacımız yok mu?

FIKRA

İki futbol hastası arkadaş varmış. Öyle bir futbol hastasıymışlar ki; hep “öbür dünyada futbol var mı” diye düşünürlermiş.

Ve bu iki arkadaş birbirlerine söz vermişler;

“Önce ölen diğerinin rüyasına girecek ve öbür dünyada futbol olup olmadığını söyleyecek”

Gel zaman git zaman arkadaşlardan biri ölmüş. Ölen, hayatta olanın rüyasına girmiş ve başlamış anlatmaya:

-Sana bir iyi bir de kötü haberim var!

İyi haber burada futbol var, her hafta maç yapıyoruz.

Arkadaşı sorar:

Peki kötü haber nedir?

-Haftaya kaleci sensin!

FIKRA

Temel ile Dursun, İstanbul’da minibüsle bir yere gidiyorlarmış…

Şoför “Levent, Fatih, Eyüp” diyormuş.

Dursun sıkılmış ve Temel’e:

“Ula Temel ne zaman ineceuk?”demiş…

Temel de demiş ki:

“Çatlama ula, ismimiz okunsun ineruk”…

Bu yazı 2758 defa okunmuştur.
YORUMLAR
DİĞER YAZILARI
» VEFAT
» ZAMAN TÜNELİ
» BALKON-BAHÇE ZEVKİ
» GÜZELLİKLER
» KORONA
» KUPA HİKAYESİ-3
» KUPA HİKAYESİ-2
» VEFAT
» -20 ve 65+ ile arada kalanlar
» EVLERDE GEÇEN ZAMANLAR
Yazarın tüm yazıları >>>
E-Gazete
Yazarlar
Anket
Hava Durumu
Facebook
Twitter